Teema: Sari/Perioodika: Loomingu Raamatukogu (LR)
Pealkiri:
Silmapaistmatu inimene. Ilus hommikAutor(id): Marguerite Yourcenar
Kujundaja: Maris Kaskmann
Kirjastus: Kultuurileht
Linn: Tallinn
Aasta: 2023
Originaalkeel: prantsuse keel
Tõlkija: Merike Riives
ISBN: 9789916713372
Lehekülgi: 136
Sari: Loomingu Raamatukogu kuldsari 21
Seisukord: heas korras uus raamat kirjastusest
Suurus: Pehmekaaneline
Sisu:
Selle raamatu saame teele panna keskmiselt 3-5 päeva jooksul peale raha laekumist meie arvele.
Marguerite Yourcenar (1903–1987) on XX sajandi prantsuse kirjanduse üks säravamaid klassikuid, kelle mitmekülgse ja erudeeritud loomingu humanistlik sõnum on aegumatu. Yourcenari loomingu fookuses on Euroopa kultuurilugu antiigist kaasajani, elu lõpukümnenditel laienes ta huvi ka Jaapani ja Hiina kultuurideni. Tänu maailmakuulsuse saavutanud loomingule valiti Marguerite Yourcenar 1980. aastal esimese naisena Prantsuse Akadeemia liikmeks.
Lühiromaanis „Silmapaistmatu inimene“ vaadeldakse XVII sajandi algupoolel Inglismaal, Põhja-Ameerikas ja Hollandis seigelnud „lihtsa“ inimese saatuse kaudu inimeseks olemise põhiküsimusi ning inimese ja looduse vahekorda, mille pärast autor südant valutas. Autor ise on seda romaani nimetanud oma vaimseks testamendiks.
Loo järg „Ilus hommik“ lõpetab teose humoristliku, helge noodiga. Raamatu saatesõnas ütleb tõlkija Merike Riives: „See on mõistujutt inimese kõige imelisemast võimest – kujutlusvõimest, mis aitab mõista teisi inimesi ja universumit ning olla kunstnik.“
Märksõnad:
Kultuurileht
Loomingu Raamatukogu kuldsari
Yourcenar, Marguerite, 1903-1987
prantsuse
ilukirjandus
lühiromaanid
mõistujutud
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Silmapaistmatu inimene. Ilus hommik, Marguerite Yourcenar, Kultuurileht 2023Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Ilukirjandus alla viimati lisatud:
Vaino Vahing, Vaimuhaiguse müüt,
Ilmamaa, 2005, hind: 11,00 eurot
Karl Ristikivi, Viimne vabadus,
Ilmamaa, 1996, hind: 6,00 eurot
Ott Ojamaa, Armastus seaduslikus abielus,
Ilmamaa, 2010, hind: 9,00 eurot
Jack London, Ürgne kutse. Valgekihv,
Eesti Raamat, 1975, hind: 8,00 eurot
Konstantin Päts ; koostaja Toomas Karjahärm, Eesti riik I,
Ilmamaa, 1999, hind: 16,00 eurot
Jaan Sootak, Kuri Karjas,
Ilmamaa, 2009, hind: 10,00 eurot
Pärtel Haliste, koostanud Ivo Volt, Hagerist Hellaseni,
Ilmamaa, 2010, hind: 8,00 eurot
Rein Laul, Sissevaateid muusikasse. Analüüsid ja arutlused,
Ilmamaa, 1999, hind: 5,75 eurot
Lauren Chater, Pitsikuduja,
Ühinenud Ajakirjad, 2018, hind: 16,00 eurot
Barbara Cartland, Sfinks kuukiirtes,
Ersen, 1998, hind: 4,00 eurot
Ilukirjandus all on 23545 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!