Teema: Sari/Perioodika: Loomingu Raamatukogu (LR)
Pealkiri:
Lõunas. BeneAutor(id): Adelaida Garcia Morales
Kujundaja: Jüri Kaarma
Kirjastus: Perioodika
Linn: Tallinn
Aasta: 1998
Originaalkeel: hispaania keel
Tõlkija: Lembit Liivak
ISBN: 9985868390
Lehekülgi: 96
Sari: Loomingu Raamatukogu 35-36
Seisukord: normaalses korras raamat
Mõõdud: 134 × 204 mm
Suurus: tavaformaat, pehme köide
Sisu:
1947. a sündinud autori looming on paljus autobiograafiline. Kuid peamiselt on siin tegu irreaalse, nähtamatu, puuduvaga, millest sünnivad tugevad kired. «Puuduv või nähtamatu on alati rohkem olemasolev kui nähtav,» ütleb Garcia Morales. «Kirg kuulub kujutluste maailma ja seda viimast ei ole võimalik konkretiseerida.» Nii omandavadki käesolevates jutustustes lummuse enesetapu sooritanud isa ja viirastuslik saatanlik mustlane.
Niisiis ei kujuta Garcia Moralese looming rõõmsameelset siesta ja fiesta, härgade ning kaunite randade Hispaaniat, mida põhjamaalased harilikult kalduvad ootama. See on maailm, kus valitsevad üksildus, nukrus, tihti ka meeleheide, kuid samuti sügavad kired, hingelisus, lojaalsus.
Tõlgitud raamatust: El Sur seguido de Bene
Märksõnad:
hispaania ilukirjandus
jutustused
Sari: Loomingu Raamatukogu
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Lõunas. Bene, Adelaida Garcia Morales, Perioodika 1998Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Ilukirjandus alla viimati lisatud:
Apuleius, Metamorfoosid ehk Kuldne eesel,
Hortus Litterarum, 1994, hind: 14,00 eurot
Oscar Wilde, Dorian Gray portree,
Eesti Raamat, 1972, hind: 12,00 eurot
Mihhail Bulgakov, Meister ja Margarita,
Varrak, 1995, hind: 16,00 eurot
Boriss Pasternak, Doktor Živago,
Varrak, 2003, hind: 21,00 eurot
Urmas Vadi, Urmo Jaanimägi, Maarja Kangro, Kertu Moppel, Paula Nerve, Toomas Haug, Piret Põldver, Jüri Kolk, Kairi Look, Tauno Vahter, Kristjan Sander, Margit Lõhmus, Maimu Berg, Andrei Ivanov, P.I. Filimonov, Livia Viitol, Eessaare Aadu, Eesti novell 2020,
MTÜ Eesti Jutt, 2020, hind: 14,00 eurot
Silver Anniko, Rusikad,
Hea Lugu, 2018, hind: 23,00 eurot
Ilja Ilf, Jevgeni Petrov, Kaksteist tooli. Kuldvasikas (12 tooli),
Eesti Riiklik Kirjastus, 1962, hind: 9,00 eurot
Torgny Lindgren, Isa arm [triptühhon],
Varrak, 2009, hind: 20,00 eurot
Daniel Quinn, Ishmael. Mõtte ja meele rännak,
Varrak, 2003, hind: 20,00 eurot
Amélie Nothomb, Jahmatus ja värinad,
Varrak, 2006, hind: 15,00 eurot
Ilukirjandus all on 22564 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!