Teema: Kultuur
Pealkiri:
Otsides kogukonda sotsialismijärgses keskuskülas. Arenguantropoloogiline uurimusAutor(id): Aet Annist
Kujundaja: Sirje Ratso
Kirjastus: TLÜ kirjastus
Linn: Tallinn
Aasta: 2011
Originaalkeel: eesti keel
ISBN: 9789985587171
Lehekülgi: 408
Sari: Acta Universitatis Tallinnensis. Socialia
Seisukord: normaalses korras raamat
Mõõdud: 150 × 230 mm
Suurus: tavaformaadis ja pehmes köites raamat
Sisu:
Käesolev raamat on esimene eestikeelne antropoloogiline uurimus Eesti ühiskonnast. Põhjalik ülevaade Eesti külaelust kujutab endast tausta, millelt mõista teravnenud suhteid inimeste vahel sotsialismist vabanenud, ent oma positsiooni kaotanud maaühiskonnas, aga ka pettumust ja lootusi, mida äratab välisrahadega ülesehitatud kogukonna arenguprogramm.
Autor kirjeldab, kuidas elu keskuskülade paneelmajades nõrgenevate sugulussuhete, kadunud tööalaste seoste ja võrdsuskultuuri murenemise tingimustes toob kaasa põletava soovi üksteisest eemale hoida. Kuidas kogukonda luua püüdev arenguprogramm ja selle üritused, mis inimesi pealtnäha kokku toovad, tegelikult süvendavad eraldumist.
Aet Annisti uurimus põhineb osalusvaatlusel kahes Kagu-Eesti keskuskülas. Ta vaatleb ühelt poolt Suurbritannia rahalise toe abil korraldatud osalusarengu programmi püüdlusi muuta kaks küla koostoimivaks kogukonnaks ja teiselt poolt inimeste igapäevast kooselu.
Raamat paigutab inimlikud draamad koduühiskonnas ka võimutehnoloogiates toimunud üleilmsete muutuste konteksti ning esitab ülevaate arenguteooria ajaloost.
Raamat sarjast "Acta Universitatis Tallinnensis. Socialia".
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Otsides kogukonda sotsialismijärgses keskuskülas. Arenguantropoloogiline uurimus, Aet Annist, TLÜ kirjastus 2011Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Kultuur alla viimati lisatud:
Mihkel Mutt. Toimetaja Jaakko Hallas, Muti tabloid,
Kupar, 1999, hind: 5,00 eurot
Jutta Matvei, Eesti suveniir. Эстонский сувенир. Estonian Souvenir. Estnische Souvenirs,
Perioodika, 1985, hind: 9,00 eurot
Aare Laanemäe, Kulturoloogia,
A & L, Ilo, 2007, hind: 7,00 eurot
Toivo Kuldma, Nobeli auhind,
Olion, 2005, hind: 6,00 eurot
Paul Tammert; toimetanud ja kujundanud Marje Tammert, Kolm valitsuskultuuri ja Eesti tulevik. Essee,
Aimwell, 2007, hind: 4,00 eurot
Kai Laitinen, Satu Apo, Gun Herranen, Soome kirjanduse ajalugu,
Vagabund, 1994, hind: 6,00 eurot
Anton Hansen Tammsaare, Sic transit... Kas seni teadlikult unustatud?,
Matrix Kirjastus, 2004, hind: 4,00 eurot
koostaja Reet Hiiemäe, Mis on ühist Gilgamešil ja geeniuurimisel. Käsitlusi kultuurist ja usundist,
MTÜ Eesti Folkloori Instituut, Eesti Kirjandusmuuseumi Teaduskirjastus, 2013, hind: 9,00 eurot
Pierre Bourdieu, Visandusi eneseanalüüsiks,
Tänapäev, 2008, hind: 30,00 eurot
Reet Neithal; draamaterminid: Lehte Tavel, Mis on mis kirjanduses. Kirjandusterminite leksikon keskkoolile,
Koolibri, 1999, hind: 15,00 eurot
Kultuur all on 4955 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!