Teema: Ulme-, fantaasia- ja õuduskirjandus
Pealkiri:
Düün. Düüni kroonikad 1Autor(id): Frank Herbert
Kirjastus: Varrak
Linn: Tallinn
Aasta: 2024
Originaalkeel:
Tõlkija: Urmas Alas
ISBN: 9789985354278
Lehekülgi: 608
Sari: Düüni kroonikad
Seisukord: heas korras uus raamat kirjastusest
Mõõdud: 200x143
Suurus: Kõvakaaneline
Sisu:
Frank Herberti klassikaks saanud „Düüni kroonikate” esimene osa – kujutlusvõime triumf ja üks kõige menukamaid ulmeromaane läbi aegade. Inspiratsioon samanimelisele menufilmile.
„Düünis” on kesksel kohal võimuvõitlus tähtedevahelisele impeeriumile kuuluval kõrbeplaneedil Arrakis. See planeet on ainus paik, kust saadakse ainet, mis on vajalik tähtedevahelistel lendudel ja mis annab selle tarvitajale psüühilised võimed ja pikaealisuse. Seega tähendab Arrakise valitsemine suurt võimu. Kui planeedi haldamine läheb Harkonneni Kojalt Atreidese Kojale, ei taha Harkonnenid sellega leppida ning jätavad lapseeas Paul Atreidese planeedi karmi loodusesse surema. Paul Atreides on aga midagi palju enamat kui lihtsalt ülikuvõsu ning sündmused ei hakka hargnema hoopiski Harkonnenide tahtmist mööda.
Frank Herbert (1920–1986) on kirjutanud ka teisi raamatuid, kuid teda teatakse eelkõige just „Düüni” ja selle järgede autorina. Eesti keeles on „Düüni” sarjast ilmunud ka „Düüni messias”, „Düüni lapsed”, „Düüni jumal ja keiser”, „Düüni ketserid” ja „Düün – kapiitlisaal”.
„Kaasaegse ulmekirjanduse tähisteos.” – Chicago Tribune
„Võimalik, et „Düün” on täna isegi asjakohasem kui esmailmumise ajal.” – The New Yorker
Originaali pealkiri Dune. Eesti keeles
Märksõnad:
Varrak
ameerika
ilukirjandus
ulmeromaanid
Düüni kroonikad
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Düün. Düüni kroonikad 1, Frank Herbert, Varrak 2024Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Ilukirjandus alla viimati lisatud:
Anton Hansen Tammsaare, Põrgupõhja uus vanapagan,
Eesti Raamat, 1970, hind: 4,00 eurot
Charlotte Brontë, Jane Eyre,
Eesti Riiklik Kirjastus, 1959, hind: 5,00 eurot
Aleksis Kivi, Seitse venda,
Eesti Riiklik Kirjastus, 1955, hind: 6,50 eurot
Anton Hansen Tammsaare, Põrgupõhja uus Vanapagan,
Eesti Raamat, 1975, hind: 5,00 eurot
Marie Under. Toimetanud: Otto Samma, Uneretk,
Perioodika, 1968, hind: 4,00 eurot
Arkadi Strugatski, Boriss Strugatski, Inetud luiged,
Varrak, 1997, hind: 23,00 eurot
Tarmo Teder, Ahistuse jutud,
EKSA, 2018, hind: 5,00 eurot
Reet Kudu, Ränd tuttaval tänaval,
Eesti Raamat, 1980, hind: 4,00 eurot
Väino Ilus, Endamisi ja unes,
Eesti Raamat, 1989, hind: 4,50 eurot
Koostanud Rannar Susi, Õnnemaale. Jutte Eestist,
Lambri Raamat, 2005, hind: 4,00 eurot
Ilukirjandus all on 22544 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!