Teema: Eesti ajalugu
Pealkiri:
Ristimise läte. Rristimiskivid keskaegsel LiivimaalAutor(id): Merike Kurisoo
Kujundaja: Ulla Säre
Kirjastus: Muinsuskaitseamet
Linn:
Aasta: 2010
Originaalkeel:
ISBN: 9789985989630
Lehekülgi: 120
Sari: Eesti kirikute sisustus 2
Seisukord: heas korras uus raamat kirjastusest
Mõõdud: 217 × 278 mm
Suurus: suures formaadis ja kõvas köites raamat
Sisu:
Ristimiskivi oli keskaegses kihelkonnakirikus üks tähtsamaid liturgilisi esemeid, mida kasutati esimese ehk ristimise sakramendi läbi viimisel. Sageli on keskaegsed ristimisnõud ka vanimateks säilinud kirikukunsti teosteks meie pühakodades. Kuigi keskajal oli ristimiskivi olemas peaaegu kõigis kihelkonnakirikutes, on neid tänaseni alles väga vähe. Käesolevasse raamatusse on koondatud andmestik rohkem kui 20 keskaegse ristimiskivi või nende fragmentide kohta. Uurimus annab ülevaate nii tänaseni säilinud kui ka fotode põhjal teadaolevatest, kuid hävinud või kaduma läinud ristimisnõudest. Raamatus käsitletakse ristimiskivi ajaloolist arengut, selle asukoha muutusi kirikuruumis, ristimise juures tarvitatud esemeid ja keskaegsete ristimiskivide kasutamist reformatsioonijärgsetel sajanditel. Lisaks tutvustatakse ristimise ajaloolist arengut ja ristimise läbiviimist keskaegsel Liivimaal.
Merike Kurisoo on Eesti Kunstimuuseumi Niguliste kogu kuraator ja Tallinna Ülikooli doktorant. Kaitses 2006. aastal Tartu Ülikoolis magistrikraadi teemal „Brüsseli Püha hõimkonna altariretaabel. Algsest pildiprogrammist püha Anna kultuse ja Madalmaade kunstiproduktsiooni taustal“. Praegu kirjutab doktoritööd Põhja-Saksa kappaltaritest hiliskeskaegsel Liivimaal. Tema peamised uurimisvaldkonnad on kesk- ja varauusaegne kirikukunst ja pühakutekultus.
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Ristimise läte. Rristimiskivid keskaegsel Liivimaal, Merike Kurisoo, Muinsuskaitseamet 2010Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Ajalugu, militaar ja punanurk alla viimati lisatud:
Carl von Clausewitz, Sõjast. Kindral Carl von Clausewitzist järele jäänud teos,
Eesti Keele Sihtasutus, 2004, hind: 37,00 eurot
Jüri Kindel, Vana mesipuu saladus. Metsavenna päevik,
Hotpress Kirjastus, 2008, hind: 15,00 eurot
Juhan Lepasaar, Laanetagused. Alutaguse muistsest elust-olust,
Trükis, 1996, hind: 8,00 eurot
John Keegan, Esimene maailmasõda,
Varrak, 2002, hind: 26,00 eurot
Viktor Suvorov, Häving. Viimane vabariik 3,
Olion, 2010, hind: 25,00 eurot
Mari-Ann Remmel (koostaja), Mõisalegendid. Harjumaa,
Tänapäev, 2008, hind: 60,00 eurot
Magnus Ilmjärv, Hääletu alistumine. Eesti, Läti ja Leedu välispoliitilise orientatsiooni kujunemine ja iseseisvuse kaotus 1920. aastate keskpaigast anneksioonini,
Argo, 2004, hind: 20,00 eurot
Arno Köörna, J. Lepp, Heiki Lindpere, Lennart Meri, Eerik-Juhan Truuväli, 1940. aasta Eestis. Dokumente ja materjale,
Olion, 1990, hind: 7,00 eurot
Sun Bin ja Sun Zi, Sõja seadused,
Kaitseväe Ühendatud Õppeasutused, 2001, hind: 24,00 eurot
Koostanud K. Kähr ja Vello Naaber Toimetanud Herbert Ligi, Eestimaa 1725.-1726. a. adramaarevisjon. Estländische Hakenrevision von 1725 bis 1726 (5. osa). Läänemaa. Allikpulbikatsioon. Wieck. Quellenpublikation,
Eesti NSV Riiklik Ajaloo Keskarhiiv, 1990, hind: 11,00 eurot
Ajalugu, militaar ja punanurk all on 6092 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!