Teema: Elulood, memuaarid
Pealkiri:
Richelieu. Ühtse Prantsusmaa kujunemineAutor(id): Anthony Levi
Kujundaja: Dan Mikkin
Kirjastus: Varrak
Linn: Tallinn
Aasta: 2005
Originaalkeel: inglise keel
Tõlkija: Tõnis Värnik
ISBN: 9985311221
Lehekülgi: 310
Sari: Inimene ja ajalugu
Seisukord: pisut kulunud ümbrispaber, sisu olemas ja korralik
Suurus: tavaformaadist pisut suuremas formaadis, kõvade kaantega
Sisu:
Kes on lugenud A. Dumas´ "Kolme musketäri", teab kardinal Richelieud (1585-1642) kui halastamatut ja küünilist võimumeest. Nimekas Prantsuse kultuuri ja ajaloo uurija Anthony Levi ei hakka seda ettekujutust ümber lükkama. Küll aga annab ta selles kaasakiskuvalt kirjutatud elulooraamatus kõrge hinnangu Richelieule kui riigimehele, kelle jõupingutused kujundasid Prantsusmaast uusaegse rahvusriigi. Richelieu tegi palju ära kogu riigi keelelise ühtsuse saavutamise nimel, pööras erilist tähelepanu teatrikunsti arengule, asutas Prantsuse Akadeemia ning pani aluse riiklikule haridussüsteemile ja suurtele kunstikogudele. Sealjuures ei unusta autor kardinali aktiivset välispoliitikat, mis muutis Prantsusmaa Euroopa mandriosa juhtvaks riigiks.
Sari: Inimene ja ajalugu
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Richelieu. Ühtse Prantsusmaa kujunemine, Anthony Levi, Varrak 2005Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Elulood, memuaarid alla viimati lisatud:
Ene Veiksaar. Toimetaja Katrin Streimann, Erika Salumäe. Jääda ellu,
Menu, 2009, hind: 13,00 eurot
Kert Grünberg ja Leelo Laurits, Vanaemade lood,
Pilgrim, 2007, hind: 10,00 eurot
Wesley O. Hagood, Presidentide armulood. Riigirajajatest Bill Clintonini,
Ersen, 1999, hind: 4,00 eurot
Valeria Ränik, Viis aastat vanemaks,
V. Ränik, 2008, hind: 8,00 eurot
Endel Puusepp, Kaugetel lennuteedel. Polaar- ja lahingulenduri mälestusi,
Eesti Raamat, 1973, hind: 5,00 eurot
Grey Gladio, Maffia raha. Kunnari lugu,
Mart, 2012, hind: 7,00 eurot
Kristi Luik; Toimetanud: Tiina Aug, Kristi Pärn-Valdoja, Veidrike printsess,
Ajakirjade Kirjastus, 2005, hind: 4,00 eurot
Peter Härtling, Schumanni varjud,
Kunst, 1999, hind: 6,00 eurot
David Weiss, Alasti tulin ma. Romaan Auguste Rodinist,
Kunst, 1981, hind: 14,00 eurot
Aino Kallas, Hinge sild. Päevikulehti aastaist 1916-1921,
Eesti Kirjanike Kooperatiiv, 1956, hind: 4,00 eurot
Elulood, memuaarid all on 4586 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!