Teema: Ilukirjandus: väliskirjandus
Pealkiri:
Õhus on kevadetAutor(id): Stefan Żeromski
Kirjastus: Hendrik Lindepuu Kirjastu
Linn: Tartu
Aasta: 2022
Originaalkeel: poola keel
Tõlkija: Hendrik Lindepuu
ISBN: 9789916969137
Lehekülgi: 319
Sari: Hieronymus
Seisukord:
Mõõdud: 150 × 215 mm
Suurus: tavaformaadis, kõvas köites
Sisu:
Stefan Żeromski (1864–1925), keda on nimetatud poola kirjanduse südametunnistuseks, oli üks väljapaistvamaid poola proosakirjanikke, XX sajandi esimesel veerandil ei kahelnud keegi – isegi mitte kirjaniku vaenlased –, et Żeromski on Poola tähtsaim romaanikirjanik. Imetlust äratasid Żeromski erakordne kaastundevõime, erapooletus ja romaanide dramaatiline faabula.
Romaan «Õhus on kevadet» näitab läbi noorukese Cezary Baryka kujunemisloo Poola progressiivse intelligentsi probleeme enne ja pärast 1918. aastat, kui taastati omariiklus. Romaani esimene osa «Klaasmajad» räägib Cezary noorusest Bakuus ja tollastest veristest sündmustest seal, samuti vaevarikkast reisist koos isaga läbi Venemaa Poola poole.
Romaani keskne osa kujutab paari Nawłoći mõisas veedetud kuud, kus Cezary langeb isevärki armunelinurka (Czesław Miłosz on Nawłoći osa nimetanud jõuka maašlahta elu parimaks kirjelduseks poola kirjanduses).
Teose kolmandas osas «Tuul idast» on Cezary tagasi Varssavis ning temas peavad võitlust vastakad – bolševistlikud ja patriootlikud – tõekspidamised.
Märksõnad
poola
ilukirjandus
romaanid
Hieronymus
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Õhus on kevadet, Stefan Żeromski, Hendrik Lindepuu Kirjastu 2022Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Ilukirjandus alla viimati lisatud:
Tauno Vahter, Madis Jeffersoni 11 põgenemist,
Tänapäev, 2021, hind: 10,00 eurot
Villiam Neeme, Hingeväädid,
Eesti Raamat, 2020, hind: 3,50 eurot
Mari Sajo, Verevermed,
Tänapäev, 2014, hind: 6,00 eurot
Hando Runnel, Ma ja ta ka ehk Mesinädalate memuaarid,
Ilmamaa, 2020, hind: 15,00 eurot
Sara Gruen, Vee piiril,
Tänapäev, 2015, hind: 13,00 eurot
Einar Ellermaa, Sassis suhted,
Hea Lugu, 2022, hind: 16,00 eurot
Indrek Vürst, Aedniku päevik,
Eesti Keele Sihtasutus, 2016, hind: 3,00 eurot
James Rollins, Luude kaart,
Eesti Päevaleht, 2008, hind: 6,00 eurot
George R.R. Martin, Tants lohedega. Esimene raamat. Jää ja tule laul V osa,
Varrak, 2016, hind: 22,00 eurot
George R. R. Martin, Troonide mäng I. Jää ja tule laul,
Varrak, 2006, hind: 24,00 eurot
Ilukirjandus all on 23535 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!