Itaalia renessansikultuur Üks esituskatse, Klõpsa siia , et näha täielikku loendit! Itaalia renessansikultuur. Üks esituskatse, Jacob Burckhardt, Ilmamaa 2003 | vanaraamat. ee
Alates 11. märtsist saab poodi tellitud pakke kätte endiselt tööajal E-R 10-18.00 ja L 10-16.00. Kaupluse ukse tagant helista tel. 734 1901. Pakiga posti teel saatmine toimib tavapäraselt.
Ostukorv

"Laternad udus""Kodune paik""Armastus jõulukingiks""Juudas""Internaat""Sõdurinaljad""Koolifüüsika käsiraamat""Rumal lehm""Lume- ja härmarüüs Toompea. P. ..""Julio Jurenito""XY Sada nõuannet Mida poisid tead..""Aasta metsas""Agatha Raisin ja Eveshami imetegij..""Teateid surmast""Eesti ja Hiina suhete sünd""Fundamental Statistics for Behavio..""Roheteraapia toas ja õues""Pühakud ja ristirüütlid""Таллинские тетрад..""Kirjuta numbreid (valge tahvli mar..""Acai: An Extraordinary Antioxidant..""See väike keeruline maailm [ülev..""Ära palu armu""Kummipoiss""Taimesõnumid. Plant messages""Aeduba""Hirmunud pärijate juhtum""La Catedral de Burgos""Burda Style 2021/10 (Бурда)""Märt Laarman raamatukunstnikuna""Ebaharilik šrift. Lugusid""Angela tuhk""Väike vormisõnastik 1. Sissejuha..""Ülevaade prantsuse kirjandusest""Eesti keele foneetika. 2. osa. Õp..""Поделки из природн..""NATO salajane armee. Operatsioon G..""Eesti teed. Estonian roads. Атл..""Mõrvanimekiri. New York Times'i b..""Poevarga kinga juhtum""Mida piibel meile tegelikult õpet..""Külm suhtumine""Rasedus""Брак умер... Да здра..""Mario ja võlur. Novell""Imeline jõulumaailm""Veevalaja""Herilase vabrik""Lahemaa randlased""Otsekui unes""Pilistvere kihelkond. nimkaotused ..""Kontramorfoos""Diaboliaad""Mayday Estonia II. Aasta hiljem""Taas kodus""Suudlusega kinnitatud""Kuradilill""Lumetüdruk""Gustav Ernesaks. Mu isamaa on minu..""202 majandustehingut raamatupidami..""Liebergi lugu""Preisi ohvitser""Thori päev""Kurva kohviku ballaad""Võõrnimed eestikeelses tekstis""Punamütsike. Charles Perrault' mu..""Matemaatika ja kaasaeg IX. Abimate..""Läheb peoks!""Hans ja Grete""XVI olümpiamängud Melbourne'is 1..""Sportlase emotsionaalsete seisundi..""Renée Pélagie, markiis de Sade""Kolgata""Une nägu peeglis""Tee ülesmäge""Armastusega vastuolus""Burda 2011/5. Bесь мир мо..""Vanaema õunapuu otsas""Põhjamaa päikese kullas. Tuudur ..""Kuningas Saalomoni kaevandused""Kehakultuuriharidus Tartu Ülikool..""Jooga võhikutele""Mänguveski""Tervenemine mahlade abil""Tee raviomadused""Say it with music""Liivimaa pealinn Riia""407 karaati""Rajoonide 1952. a. laulupäevade s..""Kümnes käsk""Eesti ja soome-ugri keeleteaduse a..""Kirjanduslik Mulgimaa""Toomas Anni. Tavatult tavaline""Charlotte Gray""Finitis duodecim lustris""Kolmas Silm 2006/9-10""Mõõn""Tingimusteta armastus. Lastevanema..""Kallis vaenlane""Nimisõna poeetilised sünonüümi..""Õigusfilosoofia (1. osa). Sisseju..""Tõotatud maa""Vajuta siia! Tšakratest algajatel..""Väliskirjandus. Õpik keskkoolile""Naistelehe dieediraamat. 30 kiiret..""Речь. Речь. Речь. Кн..""Punane raamat""Olid alles ajad! Taasiseseisvunud ..""Hiina armastusehoroskoop""Vaimne resonants. Enesejõustamise..""Pikker 1987/1""Elutöö""Ilupõõsad. Kodukiri""Looming 1997/2""Idiootika II. Ogarad pildid ja sal..""National Geographic 2003 September..""Aeg ja lugu. Esseid eesti kultuuri.."
117 tk kogusumma: 961,50 EUR

Teema: Filosoofia, loogika
Pealkiri: Itaalia renessansikultuur. Üks esituskatse
Autor(id): Jacob Burckhardt
Kujundaja: Jüri Kaarma


Kirjastus: Ilmamaa
Linn: Tartu
Aasta: 2003
Originaalkeel:
Tõlkija: Ilmar Vene
ISBN: 9985878582
Lehekülgi: 575
Sari: Avatud Eesti Raamat

Seisukord: ümbrispaber pisut kulunud, leheservad natuke määrdunud, paar plekki ja kritseldus sees, muidu normaalses korras raamat

Mõõdud: 142 × 215 mm
Suurus: tavaformaadis, pehmes köites

Sisu:
Jacob Burckhardti (1818-1897) "Itaalia renessansikultuur" (1860) on teos, millest suuresti pärineb meie tavakujutlus taassünniajastust. Viimases teatavasti ühineb kummastuv kahesus: Itaalia pisiriigid, kus kõlblusesalatise sõjategevuse tõttu valitseb mõõn, elavad hämmastavalt vilgast vaimuelu. Ohjeldamatu individualism mitte ainult ei näita oma päri- ja pahupoolt kordamööda, vaid sageli see sünnib ka ühtaegu: Leonardo da Vinci on Cesare Borgia teenistuses. Seda, kuidas kahesus sai võimalikuks, kõnealune teos näitabki. Aga tuleb arvestada, et tegemist on raamatuga, milles renessansi fenomen saab klassikalise esituse niiöelda esmakordselt. Burckhardti teos pole minevikuaineline põnevik ja samas ta ei meenuta ka kooliõpikut, milles kõige tuntumaid asju läbimõeldult esitatakse; pigem on tegemist esindusnäidisega 19. saj. ajalooteadusest, mis oma teaduslikkuse nõudeni (nüüdisaegses tähenduses) oli jõudnud üsna hiljuti. Ennekõike too teaduslikkus tähendas loobumist belletristlikkusest ja senisest kriitilisemat suhtumist allikaisse. Neid nõudeid järgitakse ka kõnealuses teoses, suure süvenemisega luges autor 15. sajandil valminud kirjasõna, et siis kuueks alajaotuseks liigenduvas raamatus näidata, kuidas ilmus uusaegse inimese elutunne.


Märksõnad
Burckhardt, Jacob, 1818-1897
tsivilisatsioon
kultuuriajalugu
vaimuajalugu
renessanss
humanism
inimesekäsitus
kirjandusajalugu
eluolu
Itaalia (riik)
Die Kultur der Renaissance in Italien

Hind: - Hetkel on otsas*

*Jäta enda märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.

Itaalia renessansikultuur. Üks esituskatse, Jacob Burckhardt, Ilmamaa 2003 | vanaraamat.ee
Itaalia renessansikultuur. Üks esituskatse, Jacob Burckhardt, Ilmamaa 2003 | vanaraamat.ee
Itaalia renessansikultuur. Üks esituskatse, Jacob Burckhardt, Ilmamaa 2003 | vanaraamat.ee
Itaalia renessansikultuur. Üks esituskatse, Jacob Burckhardt, Ilmamaa 2003 | vanaraamat.ee
Itaalia renessansikultuur. Üks esituskatse, Jacob Burckhardt, Ilmamaa 2003 | vanaraamat.ee
Itaalia renessansikultuur. Üks esituskatse, Jacob Burckhardt, Ilmamaa 2003 | vanaraamat.ee

Kasutatud raamatud
Alates 1999. aastast järjest täienenud raamatukataloog sisaldab täna üht Eesti kõige hoolikamalt valitud, sisukaimat kollektsiooni, mis pakub raamatusõpradele ehedaimat lugemisrõõmu.

Üle 47 000 väljaande
Kui tüüpilises raamatupoes on tavapäraselt müügil umbes 3000 raamatut, siis Vanaraamatu antikvariaat pakub lugejaile suuremat valikut, sest müüme kasutatud raamatuid erinevatest kümnenditest.

Raamatute tellimine
Kõiki kataloogis müügil olevaid väljaandeid saad mugavalt tellida veebilehe kaudu.
Veebist ostmise juhend
Tellimistingimused
Privaatsustingimused

Kontaktandmed
Biblio OÜ, reg.nr. 10598332,
Raamatupood: Riia 5, Tartu, 51010 Eesti
Veebikataloog: www.vanaraamat.ee
Kontakttelefon (+372) 7 341 901
E-mail: 

 


www.vanaraamat.ee © 2024 Biblio OÜ » Kvaliteetsed kasutatud raamatud