Teema: Ilukirjandus: eesti kirjandus
Pealkiri:
JutluseraamatAutor(id): Georg Müller
Kujundaja: Kaljo Põllu (sarja kujundus)
Kirjastus: Ilmamaa
Linn: Tartu
Aasta: 2008
Originaalkeel: eesti keel
ISBN: 9789985772133
Lehekülgi: 807
Sari: Eesti Mõttelugu
Seisukord: normaalses korras raamat, pisut rebenenud ümbrispaber
Suurus: tavaformaadis kõva kaanega
Sisu:
#T294#
Sari: Eesti mõttelugu
Georg Mülleri «Jutluseraamat» on «Eesti mõtteloo» raamatuna ajas kõige kaugemale tagasi astuv teos. Need 39 jutlust on peetud juba aastatel 1600–1607 (kirja on viimane jutlus pandud küll aastal 1606). Tallinnas Püha Vaimu kirikus. Käsikiri leiti aastal 1884 ja on eelkõige pakkunud huvi eesti keele uurijatele, sest kogudus, kellele neid jutlusi peeti, oli eesti kogudus ja jutlused olid suures osas kirja pandud eesti keeles.
Nüüd on need jutlused tänapäeva lugeja ette toodud kaasaegsesse eesti keelde «tõlgituna». Paralleelselt on ära toodud ka Mülleri enese tekst. Huviline näeb, kuidas on eesti keel 400 aasta eest kirja pandud.
Lugeja saab teada, millest kõneles pühendunud hingekarjane noil kaugetel aegadel oma eesti kogudusele Tallinnas, kui maad laastas sõda, katk ja näljahäda, ning rahva hulgas levis laialt ebausk.
Selles raamatus sisaldub lisaks koostajate saatesõnadele ka Villem Reimani põhjalik eessõna Georg Mülleri jutluste esimesele (saksakeelsele) väljaandele 1891. aastal.
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Jutluseraamat, Georg Müller, Ilmamaa 2008Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Ilukirjandus alla viimati lisatud:
Karl Rumor, Krutsifiks. Jutustus inimhingede põuast ja põlemisest,
Eesti Raamat, 1989, hind: 2,70 eurot
August Gailit, Karge meri,
Eesti Raamat, 1983, hind: 5,00 eurot
Richard Janno, Metsmees,
Eesti Raamat, 1989, hind: 2,50 eurot
August Mälk, Taeva palge all,
Eesti Raamat, 1988, hind: 3,00 eurot
Richard Roht, Elutee,
Eesti Raamat, 1985, hind: 4,00 eurot
August Mälk, Õitsev meri,
Eesti Raamat, 1983, hind: 4,00 eurot
August Gailit, Leegitsev süda,
Eesti Raamat, 1990, hind: 5,00 eurot
Karl Ristikivi, Õige mehe koda,
Eesti Raamat, 1984, hind: 5,00 eurot
Tiina Laanem. Toimetanud: Kätlin Kaldmaa, Sidrunid ja siilid,
Eesti Päevaleht, 2009, hind: 8,00 eurot
Evert Gregori, Kesk surnud lilli,
Tänapäev, 2009, hind: 6,00 eurot
Ilukirjandus all on 22539 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!