Teema: Keel ja kirjandus
Pealkiri:
SõnalaenulõbuAutor(id): Paul Ariste, Koostanud Peeter Olesk
Kujundaja: Kaljo Põllu
Kirjastus: Ilmamaa
Linn: Tartu
Aasta: 2010
Originaalkeel: eesti keel
ISBN: 9789985773314
Lehekülgi: 560
Sari: Eesti mõttelugu 93
Seisukord: normaalses seisukorras raamat, raamatukogu ja sealt mahakandmise tempel sees, sisu olemas ja korras
Mõõdud: 150 × 210 mm
Suurus: tavaformaadis ja kõvas köites raamat
Sisu:
Eesti keele sõnavara päritolu uurimine on olnud silmapaistva keeleteadlase Paul Ariste (1905–1990) lemmikvaldkonnaks eesti keele foneetikat, läänemeresoome murrete kujunemist ja kontakte ning vadja keelt ja rahvaluulet puudutavate uuringute kõrval. Teda huvitas iga sõna, eriti kummalise või haruldase sõna päritolu, etümoloogia.
Käesolevasse raamatusse on kogutud üle 60 käsitluse laen- ja murdesõnadest, sekka koha- ja pärisnimesid. Artiklid tutvustavad laensõnu eestirootsi, alamsaksa, heebrea, vene ja mustlaste keelest, kõrvale ei jää ka seosed teiste soome-ugri keeltega ning protoeuroopa keel. Need kirjed koonduvad aga ühiste kaante vahel vägevaks pildiks, kus on koos paljud keeled, rahvad, ajalood, kultuurid.
Raamat on sarjast: Eesti mõttelugu, osa nr: 93
Märksõnad:
keeleteadlased
keeleteadus
etümoloogia
onomastika
eesti keel
laensõnad
Eesti
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Sõnalaenulõbu, Paul Ariste, Koostanud Peeter Olesk, Ilmamaa 2010Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Otsing autori järgi:
Paul Ariste, Vadja muinasjutte,
1962, hind: 12,00 eurot
Friedrich Reinhold Kreutzwald. Koostanud August Annist. Toimetanud Paul Ariste, Kalevipoeg II. Tekstikriitiline väljaanne ühes kommentaaride ja muude lisadega,
Eesti Riiklik Kirjastus, 1963, hind: 17,00 eurot
Paul Ariste, Keelekontaktid,
Valgus, 1981, hind: 8,00 eurot
Paul Ariste, Ferdinand Johann Wiedemann,
Valgus, 1973, hind: 5,00 eurot
Paul Ariste, Eesti keele foneetika,
Eesti Riiklik Kirjastus, 1953, hind: 7,00 eurot
Paul Ariste, Vadja rahvakalender,
Valgus, 1969, hind: 7,50 eurot
Toimetanud Paul Ariste, Gustav Suits ja Per Wieselgren, Rootsi-eesti sõnaraamat. Svensk-estnisk ordbok,
Soome-Ugri Keelte Instituut, 1976, hind: 10,00 eurot
Paul Ariste, Vadjalane kätkist kalmuni,
1974, hind: 9,00 eurot
Paul Ariste. Toimetanud Mart Orav, Mälestusi,
Eesti Kirjanduse Selts, 2008, hind: 19,00 eurot
Toimetanud Paul Ariste, Emakeele Seltsi aastaraamat 17 1971,
Eesti Raamat, 1971, hind: 4,00 eurot
Paul Ariste; Tartu Riiklik Ülikool, soome-ugri keelte kateeder, Eesti keele foneetika. 1. osa. Õpik filoloogiateaduskonna üliõpilastele,
Tartu Riiklik Ülikool, 1984, hind: 4,00 eurot
Toimetanud Paul Ariste, Emakeele Seltsi aastaraamat 1972/18,
Eesti Raamat, 1972, hind: 4,00 eurot
Teema
Keel ja kirjandus alla viimati lisatud:
Ilmo Au, Märt Hennoste, Kirjandus VIII klassile,
Avita, 1997, hind: 11,00 eurot
Märt Hennoste, Väike Eesti kirjanduslugu. IX klassi õpik-lugemik,
Koolibri, 1997, hind: 12,00 eurot
Koostanud Aili Kalavus ja Mare Müürsepp, Kui Arno isaga koolimajja jõudis... Oskar Lutsu «Kevade» kommenteeritud kooliväljaanne,
Ilo, 2007, hind: 13,00 eurot
Piret Hiisjärv, Eesti keele õpik 4. klassile. I osa. Õpime eesti keelt suheldes,
Avita, 2001, hind: 8,00 eurot
Lauri Leesi, Väikese eurooplase lugemik. Valik proosat ja luulet eesti koolide 2., 3. ja 4. klassi õpilastele lugemiseks klassis ja kodus,
Avita, 1999, hind: 13,00 eurot
Rudolf Põldmäe, Kirjamehi mitmes mõõdus. Uurimusi eesti kirjanduse ja kultuuriloo alalt,
Eesti Raamat, 1973, hind: 6,00 eurot
Rudolf Põldmäe, Kultuuriloolisi vahelugemisi,
Eesti Raamat, 1979, hind: 6,00 eurot
Priit Ratassepp, Lausetest tekstini. Eesti keele õpik 8. klassile,
Avita, 2004, hind: 8,00 eurot
Priit Ratassepp, Sõnadest tekstini. Eesti keele õpik 7. klassile,
Avita, 2003, hind: 7,00 eurot
«Kuhu me siis läheme? – Eks ikka koju.». Sajandivahetus saksa kirjanduses 200 aastat tagasi.,
Eesti Keele Sihtasutus, 2015, hind: 15,00 eurot
Keel ja kirjandus all on 1406 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!