Veretasu Risti tähe all, Klõpsa siia , et näha täielikku loendit! Veretasu. Risti tähe all, Oskar Lõvi, Varrak 2014 | vanaraamat. ee
Alates 11. märtsist saab poodi tellitud pakke kätte endiselt tööajal E-R 10-18.00 ja L 10-16.00. Kaupluse ukse tagant helista tel. 734 1901. Pakiga posti teel saatmine toimib tavapäraselt.
Ostukorv

"200 laste kasvatamisega seotud mü..""Nututa uni""Tervendaja 2011/4""Mereröövliraamat""Kremli romaan""Aja Kiri 53""Mõisate kadunud hiilgus""Algaja õnn""Digi Fotokool. Teine osa: loodusfo..""Kool kui väärtuspõhine kogukond""Suvesadam""Laulge kaasa! 41""Aus pettur""Südametu mees""Vananemise kunst""Eesti statistika aastaraamat 2003...""Nümfid 1. osa""Sotsialistlik Põllumajandus 1968/..""Inglise-eesti majandusterminite se..""Ajaloo kasust. Sotsialist kapitali..""Part lendab edasi""Tiptop 4. Student's Book""Sotsialistlik Põllumajandus 1969/..""Tüdrukute kasvatamise teejuht""Päikese perekond""USA. Ameerika Ühendriigid""Auto elektriseadmed""Rännak. Septimus Heap 4. raamat""Viin ja küüslauk rohukapis""Ärkamisaeg läbi KGB fotosilma""Võrumaa kooliõpilaste vastupanuv..""Heino Kiige fotoalbum""Mõista mind, teismelist""Mäeküla piimamees""Kontramorfoos""Eesti kiriku kalender 1999""Saraband (filmistsenaarium)""Värdi""Abiks kirjasaatjale. Kogumik""777 aiandusalast nippi""Saatana värkstuba""Looming 2006/8. Eesti Kirjanike Li..""Eesti kalapüügiriistad""101 päkapiku tööd""Ellujääjate klubi""Pedagoogika põhijooned""Kui need talud tapeti. Lehekülgi ..""Härgamisi""Apteeker Nerses Majaen. Ulmeline k..""Vigade parandus""Nõukogude Eesti. Entsüklopeedili..""Psühholoogia kõigile""Uus Talu 1933/10. Rahvalik põllum..""«Ebatavalised» taevanähtused""Külalised loomaaiast""Mesiniku kalender-märkmik 1964""Narva-Jõesuu kodu-uurija pilguga""700000 kilomeetrit kosmoses""Ajasõel"
59 tk kogusumma: 502,22 EUR

Teema: Ilukirjandus: eesti kirjandus
Pealkiri: Veretasu. Risti tähe all
Autor(id): Oskar Lõvi

Kirjastus: Varrak
Linn: Tallinn
Aasta: 2014
Originaalkeel:
ISBN: 9789985329887
Lehekülgi: 392

Seisukord: heas seisukorras uus raamat kirjastusest

Mõõdud: 217x148 mm
Suurus: tavaformaadis ja kõvade kaantega raamat

Sisu:
Peategelase, külavanema Kotso tütre Linda ilu võrdleb üks noor krahv Riia linnuses Madonnaga, kui soovib teda maalida. Autor jälgib külaelu ja ajaloosündmuste taustal oma peategelase elukäiku — abielu Avispea maleva pealiku Õnnemeelega, poegade saatust, suhteid õe Jutaga ja hiies toimetava küla nõiaga, vangistust Riia all laagris ja linnuse müüri ehitamist seal, armastust traagilise saatusega augustiinlasest preestri Johannese vastu ja lõpuks õnnelikku kristlikku abielu noorpõlve armastatu Võttelega. Lugejal on kerge jääda uskuma, et niisugune võiski olla ühe naise, ühe küla, ühe rahva elu 13. sajandi alguses muistse vabadusvõitluse ajal — nii rahulikel aegadel kui rüüstamiste, külade põletamise, tasuretkede, vangistusse viimise, pantvangide andmise ja ristiusu vastuvõtmise ajal.

Oskar Lõvi (1892 Viljandimaal — 1977 Montréalis) oli Peterburi ülikooli lõpetanud agronoom ja ärimees, kes töötas Turkestanis, Eestis ja Pariisis. 1944. aastal põgenes ta Eestist Rootsi ja suundus 1950. aastal Kanadasse. Juba koolipõlves tundis Oskar Lõvi huvi ajaloo, muinasjuttude ja muu vanavara vastu. Kirjutama ja oma töid avaldama julgustasid teda paguluses Artur Adson ja Aino Kallas. Aino Kallase meelest oli Lõvi tugevus tema teoste dramaatilisus. Lõvi teoste peategelased on naised, keda ta pidas hingeliselt huvitavamaks kui mehi ja kelle tundeid ning mõtteid ta oskas usutavalt ja haaravalt edasi anda. Oskar Lõvi avaldas oma romaanid paguluses varjunime Jaan Järvalane all. Nii ilmusid Torontos romaani “Kolm naist” esimene ja teine osa (1965) ning ajalooliste romaanide triloogia pealkirjadega “Veretasu” (1966), “Risti tähe all” (1966) ja “Kirikuehitajad” (1970). Ajaloolistes romaanides on autor valinud toimumispaigaks Henriku Liivimaa kroonikas esimest korda mainitud Avispea küla, mis asub Virumaal. Autor ütleb oma pühenduses: “Olgu see teos siis ahtakeseks tänutäheks emale tema uskliku armastuse eest ja ühtlasi väikseks mälestusmärgiks meie esivanematele kaugeist ununenud päevist.”

Märksõnad:
Lõvi, Oskar, 1892-1977
eesti
väliseesti
ilukirjandus
ajaloolised romaanid

Hind: - Hetkel on otsas*

*Jäta enda märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.

Teema Ilukirjandus alla viimati lisatud:

Pedro Krusten, Kingitus. Lühilood,
Eesti Kirjanike Kooperatiiv, 1982, hind: 4,00 eurot

Luigi Pirandello. Koostanud Merike Pau. Toimetaja Terje Kuusk, Sitsiilia sidrunid (novellid),
Perioodika, 2001, hind: 4,00 eurot

Jean Paul, Tähelepanekuid meie, narride inimeste kohta. Valik aforisme,
Perioodika, 2004, hind: 4,00 eurot

Erich Maria Remarque, Lissaboni öö,
Tänapäev, 2006, hind: 16,00 eurot

Irene Némirovsky ; toimetanud Kaia Sisask ; eessõna: Myriam Anissimov, Prantsuse süit,
Hea Lugu, 2012, hind: 8,00 eurot

Mati Unt, Tipa-tapa VI. Tartu VIII keskkooli almanahh,
1963, hind: 17,00 eurot

Tara McCarthy. Toimetanud Jana Kuremägi, Armastus meid lahutab,
Ersen, 2006, hind: 6,00 eurot

Jackie Collins, Võimalused I-II,
Ersen, 1999, hind: 8,00 eurot

Robert Asprin, Müüt ja kadunud kaaslased. Müüt ja pisike pandipiiga,
Festart, 2004, hind: 8,00 eurot

Pascale Noa Bercovitch, Delfiini naeratus,
Tormikiri, 2002, hind: 5,00 eurot



Ilukirjandus all on 23700 raamatut. Klõpsa siia, et näha täielikku loendit!
Veretasu. Risti tähe all, Oskar Lõvi, Varrak 2014 | vanaraamat.ee
Veretasu. Risti tähe all, Oskar Lõvi, Varrak 2014 | vanaraamat.ee
Veretasu. Risti tähe all, Oskar Lõvi, Varrak 2014 | vanaraamat.ee
Veretasu. Risti tähe all, Oskar Lõvi, Varrak 2014 | vanaraamat.ee
Veretasu. Risti tähe all, Oskar Lõvi, Varrak 2014 | vanaraamat.ee
Veretasu. Risti tähe all, Oskar Lõvi, Varrak 2014 | vanaraamat.ee

Kasutatud raamatud
Alates 1999. aastast järjest täienenud raamatukataloog sisaldab täna üht Eesti kõige hoolikamalt valitud, sisukaimat kollektsiooni, mis pakub raamatusõpradele ehedaimat lugemisrõõmu.

Üle 55 000 väljaande
Kui tüüpilises raamatupoes on tavapäraselt müügil umbes 3000 raamatut, siis Vanaraamatu antikvariaat pakub lugejaile suuremat valikut, sest müüme kasutatud raamatuid erinevatest kümnenditest.

Raamatute tellimine
Kõiki kataloogis müügil olevaid väljaandeid saad mugavalt tellida veebilehe kaudu.
Veebist ostmise juhend
Tellimistingimused
Privaatsustingimused

Kontaktandmed
Biblio OÜ, reg.nr. 10598332,
Raamatupood: Riia 5, Tartu, 51010 Eesti
Veebikataloog: www.vanaraamat.ee
Kontakttelefon (+372) 7 341 901
E-mail: 

 


www.vanaraamat.ee © 2025 Biblio OÜ » Kvaliteetsed kasutatud raamatud