Teema: Ilukirjandus: väliskirjandus
Pealkiri:
Kahe hingetõmbe vahelAutor(id): Adam Thorpe
Kirjastus: Varrak
Linn: Tallinn
Aasta: 2008
Originaalkeel:
Tõlkija: Sirle Parsley
ISBN: 9789985317037
Lehekülgi: 464
Sari: Moodne aeg
Seisukord: normaalses seisukorras raamat
Mõõdud: 143x200 mm
Suurus: tavaformaadis, kõvade kaantega
Sisu:
#T183#
Kunagine «Inglismaa kõige lootustandvam noor helilooja» Jack Middleton, kes nüüd Hampsteadis oma siniverelise naise Millyga mugavat elu naudib, ei ole enam kuigi noor ega ole ka midagi väga tähelepanuväärset saavutanud.
Kui Jack reisib kolmeks nädalaks Eestisse inspiratsiooni ammutama, armub ta noorde ettekandjasse Kajasse, kes oma maa kannatustele ja uue vabadusega kaasnevale edule ja ohtudele kogu hingest kaasa elab. Kuus aastat hiljem on Milly ja Jacki abielus tunda esimesi pingenoote, sest neil ei õnnestu lapsi saada, kuid nad elavad enam-vähem õnnelikult edasi. Siis aga meenutab end minevik ning selgub, et endistviisi edasi minna pole võimalik. Suhetesse saabub kriis Londoni pommitamistele järgnenud ajal, mil Jacki elu paari nädalaga järsult muutub – taustaks kuum, masendav suvi, mis aeglaselt sügisesse kulgeb.
«Kahe hingetõmbe vahel» on lugu armastusest ja reetmisest, vanadest ja noortest, rikkusest ja vaesusest, uuest ja vanast Euroopast, kunstist ja kompromissist, nooruslikest ideaalidest ja küünilisest tülpimusest. Eesti lugejale teeb raamatu eriti huvitavaks see, et suur osa tegevusest toimub Eestis.
Luuletaja, näitekirjanik ja romaanikirjanik Adam Thorpe sündis 1956. aastal Pariisis ning kasvas üles Indias, Kamerunis ja Inglismaal. Praegu elab ta Prantsusmaal ning võrreldes paljude teiste briti kirjanikega, on tal märksa rahvusvahelisem taust. Seda on tunda ka tema loomingus, milles käsitletakse sageli inglane olemise tähendust ja varjundeid.
Originaali pealkiri: Between each breath
Märksõnad:
inglise
ilukirjandus
romaanid
Eesti
Inglismaa
Sari: Moodne aeg
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Kahe hingetõmbe vahel, Adam Thorpe, Varrak 2008Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Ilukirjandus alla viimati lisatud:
James Herriot, Koerajutud,
Eesti Raamat, 1995, hind: 8,00 eurot
Barbara Wood, Domina,
Varrak, 2000, hind: 14,00 eurot
Herman Sergo, Lootsitoa jutud,
Eesti Raamat, 1967, hind: 3,00 eurot
Mait Ando Raun, Kollane maja,
Kupar, 1994, hind: 1,50 eurot
Anton Hansen Tammsaare, Elu ja armastus,
Eesti Raamat, 1966, hind: 8,00 eurot
Margaret Craven, Öökull huikas mind,
Kupar, 1991, hind: 6,00 eurot
Nikolai Gogol. Koostanud: Ann Malts, Jutustusi. Revident,
Eesti Raamat, 1982, hind: 3,50 eurot
Stendhal, Punane ja must. XIX sajandi kroonika,
Eesti Riiklik Kirjastus, 1956, hind: 7,00 eurot
Artur Erich, Äike,
Eesti Raamat, 1991, hind: 4,50 eurot
Kari Hotakainen, Kaitsekraavi tee,
Tänapäev, 2005, hind: 5,00 eurot
Ilukirjandus all on 23284 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!