Teema: Elulood, memuaarid
Pealkiri:
Ao DaiAutor(id): Xuan Phuong ja Danièle Mazingarbe
Kirjastus: Sinisukk
Linn: Tallinn
Aasta: 2024
Originaalkeel:
Tõlkija: Mari Vallik
ISBN: 9789949084494
Lehekülgi: 268
Sari: Valge raamat
Seisukord: heas korras uus raamat kirjastusest
Mõõdud: 216x145
Suurus: Kõvakaaneline
Sisu:
VPT
Xuan Phuongi lugu on uskumatu. Kõrge ametniku, mandariini, järeltulija lapsepõlv möödus prantsusekeelses Dalatis, kooliaastad aga Saigonis, kus tüdruk sai hea hariduse. Kuid Indo-Hiina sõja puhkedes hülgas ta 16-aastasena oma mugava ja privilegeeritud elu, liitus „paljasjalgsete” armeega ning veetis üheksa aastat džunglis ohte trotsides. Kui ta lõpuks pealinna naasis, leidis ta eest riigi, kus rajas endale jõuliselt teed kommunism. Vietnami sõja käigus koges Xuan Ameerika pommirünnakuid ning Põhja-Vietnami vägede korraldatud Saigoni „vabastamist”, mis tõi endaga kaasa igapäevaelu, kus nappis nii raha kui ka toitu.
Hiljem õnnestus Xuanil ajakirjanikuna teha dokumentaalfilme Vietnami elust ning juba pensionieas leidis palju läbi elanud naine veel jõudu ja tahtmist avada Pariisis kunstigalerii, et tutvustada maailmale Vietnami kunsti. Xuan Phuongi autobiograafia on haarav lugu tahtejõulisest naisest, kes on elanud ja elab erakordset elu, jäädes truuks oma aadetele.
Märksõnad:
Sinisukk
Valge raamat
biograafiad
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Ao Dai, Xuan Phuong ja Danièle Mazingarbe, Sinisukk 2024Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Elulood, memuaarid alla viimati lisatud:
Irving Stone, Elujanu. Jutustus Vincent van Goghist,
Kunst, 1968, hind: 7,00 eurot
Irving Stone, Michelangelo. Agoonia ja ekstaas (biograafiline romaan),
Kunst, 1967, hind: 5,00 eurot
Lion Feuchtwanger, Goya ehk tunnetuse salakaval tee,
Eesti NSV Kunst, 1960, hind: 4,00 eurot
Imbi Paju, Tõrjutud mälestused,
Gallus, 2019, hind: 23,00 eurot
Eduard Türk, Sinilindu püüdmas. Teatrimälestusi,
Eesti Riiklik Kirjastus, 1964, hind: 3,70 eurot
Anne Veesaar; toimetaja Anneli Aasmäe-Pender, Ita Ever. Elulugu,
Fookus Meedia, 2021, hind: 6,50 eurot
Eduard Kotsergin, Trellidega ristitud. Põlve otsas üles kirjutatud märkmed,
Petrone Print, 2015, hind: 15,00 eurot
koostaja Tiit Lääne, kaasautor Jaan-Ivo Lukas ; toimetaja Sirje Ratso, Jaan Olari - arst, kes ei mahtunud provintsi,
Paduvere Talumuuseumi Selts MTÜ, 2016, hind: 18,00 eurot
Mauri Dorbek, Ma tahan. Ma suudan. Ma võin. Kristi Ojasaare lugu,
Jes Kirjastus, 2022, hind: 20,00 eurot
Ian Dunlop, Louis XIV. Inimene ja ajalugu,
Varrak, 2003, hind: 25,00 eurot
Elulood, memuaarid all on 4420 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!