Näitlejatehnikast Näitlejatreening, Eesti Teatriliit Klõpsa siia , et näha täielikku loendit! Näitlejatehnikast. Näitlejatreening, Eesti Teatriliit 2008 | vanaraamat. ee
Alates 11. märtsist saab poodi tellitud pakke kätte endiselt tööajal E-R 10-18.00 ja L 10-16.00. Kaupluse ukse tagant helista tel. 734 1901. Pakiga posti teel saatmine toimib tavapäraselt.
Ostukorv

"Leegitsev süda""Kunst 1965/1. Kujutava ja tarbekun..""Jutustused (1889-1904)""Hirundo 2002/2. Eesti Ornitoloogia..""Meie repertuaar 1966/9""Perekond Thibault I""Kukkudes armastusse. Lugu sellest,..""Agatha Raisin ja halvad laenud""Käskijanna""Peegeljärv""Õuna- ja pirnipuude kasvatamine. ..""Uus Talu 1929/5. Rahvalik põlluma..""Lapikirja ja lastekirja""Maailmad akna taga. Jutte""Tuletorni juurde. XX sajandi romaa..""Vene rulett. Euroopasse! Euroopass..""Laste lilleraamat""Võromaa kodolugu""Õnneratas""Maailma peegel. Maailma kunsti uus..""Detektiiv Freddy""Alasi ja haamri vahel. Ajaloolise ..""Rootsi-eesti vestmik""Päikeseratas""Logistika alused""Koerad""Miraculum""Stieg Larssoni jälgedes""Mälu kui kultuuritegur. Etnoloogi..""Kriis""Must mapp""Eesti Nõukogude Entsüklopeedia k..""Linnud ja nende maailm""Maailmaruum - kõige vaarema""Raadiod""Hinge surematus""Samettõotus II""Katastroof! (õnnetused, mis vapus..""Eesti NSV tarbijate kooperatsioon ..""Arnold Akberg""Lastetoiduraamat. Semper""Suvi. Meisterdamist väikelastele""Riina riided""Tsatsiki ja Retzina""Musta kissa""Kümme mõtet ajast""Eesti politsei loomine ja areng 19..""Kessu ja tripp""Elutsoonid. Kuidas võita elumäng..""Ribamaa Ribala""Luuletused""Inimesed ja automaadid""Telefon (luuletus)""Keldid Alesia ja Pergamoni vahel. ..""Millest koosneb helikopter""Maagiline ring. Kaheksa ennustusvi..""Noortekalender 1988""Soovileht""Õhuraamat""Tervendaja 2009/1""ENEKE (3. köide). Mol - Suurj. Õ..""Oh teid pääsukesi!""Häda ellujäänuile""Lollipop""Selles sõjas mina ei sure""Mis ja kuidas? Hulganisti vahvaid ..""Laulurõõm""Roimakunstnikud""Üksildane täht""Morgen Sind Wir Tolerant""Sa julged küll""Imetajad""Näidendid (1886-1910)""Kunst 1986/68/1. Kujutava ja tarbe..""Uhti-uhti uhkesti""Pärlipüüdja""Turvaliselt tänaval""Tarvastu Ubinamaa pärlid""Dein und mein Planet. 5 Jahre Rock..""Chopin's Poland""Miks see, keda mina armastan, ei a..""Enne päikesetõusu. Sari Harlequi..""Kolmas Silm 2004/8""Hirundo 2005/1. Eesti Ornitoloogia..""Kuidas jõuluvana leidis endale am..""Peitusemäng""Vilnius""Tähe tüdruk. Laulud 1995""Valestre"
89 tk kogusumma: 623,00 EUR

Teema: Filmikunst, teater, näidendid
Pealkiri: Näitlejatehnikast. Näitlejatreening
Autor(id): Jerzy Grotowski, Mihhail Tšehhov
Kujundaja: Mari Kaljuste


Kirjastus: Eesti Teatriliit
Linn:
Aasta: 2008
Originaalkeel:
Tõlkija: Peeter Raudsepp
ISBN: 9789985860465
Lehekülgi: 232

Seisukord: kohati muljutud nurgad, kaaned ja lehed, sisu olemas ja loetav
Suurus: tavaformaadist pisut suuremas formaadis, kõvade kaantega

Sisu:
Mihhail Tšehhovi ja Jerzy Grotowski kuulsus ei põhine niivõrd teoreetilistel kirjutistel, kuivõrd nende loomingul, Tšehhovi puhul näitlejana, Grotowski puhul lavastajana. Mõlemad olid sama meelt ühes: teater ei saa olla viljakas, kui ei tegelda pidevalt näitleja professionaalse alghariduse edasiarendamisega. Näitlemisharjutustes – sellel näitlejatöö «atomaarsel tasandil» – on peidus kogu teater, sealhulgas ka kõik selle vead, kui neid harjutusi teha ainult võimlemisena. Mõttetut võimlemist jagub lavalaudadele ka ilma harjutusteta. Mihhail Tšehhov tõestas oma elukäiguga, et harjutuste juurde jõuab või naaseb loomingulises kriisis näitleja. Stanislavski musterõpilasena tundis ta tema «süsteemi» läbi ja lõhki ja oskas seda loovalt kasutada. Kuid vajadus leida väliselt efektsest ja sisemiselt destruktiivsest tootmisteatrist üles see «püha», mille pärast tasub näitlemisega aega raisata, viis teda oma tee otsimisele. Need otsingud viisid teda antroposoofia juurde ja Hollywoodi ning originaalse näitlejatreeningu süsteemi loomiseni. Grotowski võttis endale eeskujuks teadustöö, kus suurtele tehnoloogilistele läbimurretele eelneb kannatlik, visa ja ka vigaderohke laboratoorne katsetamine. Ta nimetas ka oma teatri Teatrilaboratooriumiks ja seadis eesmärgiks näitekunsti puhastamise ebaolulisest, selle praeguse kuju kahtluse alla seadmise ja alustamise algusest. Ja kõigepealt peab inimene lõpetama näitlemise. Peeter Raudsepp

Märksõnad:
teater
film
lavakunstid

Hind: - Hetkel on otsas*

*Jäta enda märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.

Teema Filmikunst, teater, näidendid alla viimati lisatud:

August Kitzberg, Libahunt. Draama viies vaatuses,
Eesti Raamat, 1969, hind: 5,00 eurot

Edward Albee, Kes kardab Virginia Woolfi. Valik Edward Albee näidendeid,
Eesti raamat, 1971, hind: 12,90 eurot

William Shakespeare, Hamlet,
Eesti Raamat, 1975, hind: 15,00 eurot

Jean Baptiste Moliere; Koostanud: Ott Ojamaa, Näidendid,
Eesti Raamat, 1974, hind: 15,00 eurot

Jean Baptiste Molière, Amfitrüon. Komöödia kolmes vaatuses,
Eesti Riiklik Kirjastus, 1962, hind: 5,00 eurot

Friedrich Schiller, Don Carlos,
Eesti Riiklik Kirjastus, 1959, hind: 5,00 eurot

Tennessee Williams, Eugene Ionesco, Edward Albee, 20. sajandi näidendeid II,
Avita, 2006, hind: 4,00 eurot

Bernard Kangro, See sinine sirjendav kaugus,
Lepalind, 2016, hind: 15,00 eurot

Aleksandr Ostrovski, Näidendeid,
Ilukirjandus ja Kunst, 1948, hind: 10,00 eurot

Boris Tuch, Roman s teatrom,
Aleksandra, 2002, hind: 8,00 eurot



Filmikunst, teater, näidendid all on 1176 raamatut. Klõpsa siia, et näha täielikku loendit!
Näitlejatehnikast. Näitlejatreening, Eesti Teatriliit 2008 | vanaraamat.ee
Näitlejatehnikast. Näitlejatreening, Eesti Teatriliit 2008 | vanaraamat.ee
Näitlejatehnikast. Näitlejatreening, Eesti Teatriliit 2008 | vanaraamat.ee
Näitlejatehnikast. Näitlejatreening, Eesti Teatriliit 2008 | vanaraamat.ee
Näitlejatehnikast. Näitlejatreening, Eesti Teatriliit 2008 | vanaraamat.ee
Näitlejatehnikast. Näitlejatreening, Eesti Teatriliit 2008 | vanaraamat.ee

Kasutatud raamatud
Alates 1999. aastast järjest täienenud raamatukataloog sisaldab täna üht Eesti kõige hoolikamalt valitud, sisukaimat kollektsiooni, mis pakub raamatusõpradele ehedaimat lugemisrõõmu.

Üle 47 000 väljaande
Kui tüüpilises raamatupoes on tavapäraselt müügil umbes 3000 raamatut, siis Vanaraamatu antikvariaat pakub lugejaile suuremat valikut, sest müüme kasutatud raamatuid erinevatest kümnenditest.

Raamatute tellimine
Kõiki kataloogis müügil olevaid väljaandeid saad mugavalt tellida veebilehe kaudu.
Veebist ostmise juhend
Tellimistingimused
Privaatsustingimused

Kontaktandmed
Biblio OÜ, reg.nr. 10598332,
Raamatupood: Riia 5, Tartu, 51010 Eesti
Veebikataloog: www.vanaraamat.ee
Kontakttelefon (+372) 7 341 901
E-mail: 

 


www.vanaraamat.ee © 2024 Biblio OÜ » Kvaliteetsed kasutatud raamatud