Teema: Esseistika, dokumentalistika
Pealkiri:
Vanad vastuseta küsimused. Esseed, intervjuud, kõnedAutor(id): Mati Sirkel
Kujundaja: Andres Rõhu
Kirjastus: Tuum
Linn: Tallinn
Aasta: 2014
Originaalkeel:
ISBN: 9789949948284
Lehekülgi: 192
Seisukord: normaalses korras raamat
Mõõdud: 135x215
Suurus: tavaformaadis, pehmete kaantega
Sisu:
Mati Sirkel on eesti üks parimaid saksakeelse kirjanduse tõlkijaid, kes on avaldanud artiklikogude seeria „Orva-aastad” (2004) ja „Uued orva-aastad” (2009). Seeria kolmas raamat „Vanad vastuseta küsimused“ sisaldab samuti esseesid, kõnesid, intervjuusid. Autorid ja teemad, mida Sirkel siingi käsitleb, on saksakeelsed suurkujud (Gustav Meyrink, von Grimmelshausen, W. G. Sebald, Franz Kafka jt), kirjanduse tähendus, keele tähtsus jm. Sirkeli on jätkuvalt väga tõsine ja väärikas. Kirjandus on tema jaoks elitaarne nähtus, mis peaks olema eemal igapäevaelu labasustest ja kommertslikust meediakärast. Autor tunnetab kirjanduse tähendust ja vastutust. Ja on väga hea, et keegi vaikselt, aga kindlalt seda meelde tuletab.
Märksõnad:
Tuum
Andres Rõhu
maailmakirjandus
tõlkekirjandus
kõned
esseed
intervjuud
Sirkel, Mati, 1949-
tõlked
2010-ndad
personaalnimestikud
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Vanad vastuseta küsimused. Esseed, intervjuud, kõned, Mati Sirkel, Tuum 2014Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Kultuur alla viimati lisatud:
Koostanud Peeter Vissak, Harmoonia võimalikkus süsteemis inimene - keskkond - ühiskond,
Ülo Siinmaa Grupp, 2005, hind: 15,00 eurot
Haljand Udam; koostaja Ivar Tröner; toimetaja Sirje Endre; saatesõna Ivar Tröner, Traditsiooni jõud. Mõtteid ja vaateid,
SE&JS, 2023, hind: 21,00 eurot
Jakob Hurt. Koostanud: Ruth Mirov, Neli keelt Vanast kandlest. Setu rahvalaulud,
Kunst, 1989, hind: 7,00 eurot
R. Põldmäe, H. Tampere, Valimik Eesti rahvatantse,
Eesti Rahvaluule Arhiivi Kirjastus, 1938, hind: 12,00 eurot
Ave Ojaste, Kadri Kõverjalg, Korrektuurharjutused [õppematerjal lugemis- ja kirjutamisraskustega lastele],
K. Kabral, 1999, hind: 7,00 eurot
Boris Kabur, Gilgameš. Veeuputuseaegseid lugusid Gilgameši eepose järgi,
Eesti Raamat, 1987, hind: 14,00 eurot
Anne Lange, Tõlkimine omas ajas. Kolm juhtumiuuringut eesti tõlkeloost,
Tallinna Ülikool, 2015, hind: 12,00 eurot
Sirje Mäearu; toimetanud Argo Mund, Valik rektsioone,
Keelehooldekeskus, 2011, hind: 6,00 eurot
Alli Lunter, Kirjandiõpetus. Õppematerjal gümnaasiumile,
Koolibri, 1999, hind: 4,00 eurot
Mati Unt. Koostanud Luule Epner, Theatrum mundi,
Ilmamaa, 2004, hind: 8,00 eurot
Kultuur all on 4760 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!