Teema: Elulood, memuaarid
Pealkiri:
Richelieu. Ühtse Prantsusmaa kujunemineAutor(id): Anthony Levi
Kujundaja: Dan Mikkin
Kirjastus: Varrak
Linn: Tallinn
Aasta: 2005
Originaalkeel: inglise keel
Tõlkija: Tõnis Värnik
ISBN: 9985311221
Lehekülgi: 310
Sari: Inimene ja ajalugu
Seisukord: pisut kulunud ümbrispaber, sisu olemas ja korralik
Suurus: tavaformaadist pisut suuremas formaadis, kõvade kaantega
Sisu:
Kes on lugenud A. Dumas´ "Kolme musketäri", teab kardinal Richelieud (1585-1642) kui halastamatut ja küünilist võimumeest. Nimekas Prantsuse kultuuri ja ajaloo uurija Anthony Levi ei hakka seda ettekujutust ümber lükkama. Küll aga annab ta selles kaasakiskuvalt kirjutatud elulooraamatus kõrge hinnangu Richelieule kui riigimehele, kelle jõupingutused kujundasid Prantsusmaast uusaegse rahvusriigi. Richelieu tegi palju ära kogu riigi keelelise ühtsuse saavutamise nimel, pööras erilist tähelepanu teatrikunsti arengule, asutas Prantsuse Akadeemia ning pani aluse riiklikule haridussüsteemile ja suurtele kunstikogudele. Sealjuures ei unusta autor kardinali aktiivset välispoliitikat, mis muutis Prantsusmaa Euroopa mandriosa juhtvaks riigiks.
Sari: Inimene ja ajalugu
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Richelieu. Ühtse Prantsusmaa kujunemine, Anthony Levi, Varrak 2005Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Elulood, memuaarid alla viimati lisatud:
Helen Keller, Minu elu lugu,
Eesti Raamat, 1995, hind: 14,00 eurot
Justin Petrone, Minu Eesti. Kas lubate elada? I osa,
Petrone Print, 2009, hind: 10,00 eurot
Yuriko Onodera; toimetaja Tiit Noorkõiv; eessõna eestikeelsele väljaandele: Eero Medijainen, Kindral, kes ei soovinud sõda. Makoto Onodera – Jaapani sõjaväeatašee Riias, Tallinnas ja Stockholmis,
Eesti Entsüklopeediakirjastus, 2007, hind: 9,00 eurot
Maire Aunaste, Maire Aunaste: viis aastat peidus,
Ajakirjade Kirjastus, 2008, hind: 5,00 eurot
Gabriele Praschl-Bichler, Elisabeth (1837-1898). Austria keisrinna. Müüdid ja tõde,
Kunst, 2002, hind: 25,00 eurot
Jaan Tammsalu, Margit Arndt-Kalju, Jaan Tammsalu,
Gallus, 2020, hind: 15,00 eurot
Marie-Louise Rodén, Kuninganna Kristiina. Biograafia,
Argo kirjastus, 2019, hind: 16,00 eurot
Indrek Koff, Argipäeva imed. Piiskop Philippe Jourdani lugu,
Gallus, 2020, hind: 18,00 eurot
Albrecht Wacker, Snaiper idarindel. Wehrmachti snaipri, rüütliristi kavaleri Josef Allerbergeri mälestused,
Ersen, 2012, hind: 25,00 eurot
koostanud ja toimetanud Peet-Henn Kingisepp, Elise Käer-Kingisepp 100. 03.10.1901 - 10.02.1989 [farmakoloog ja füsioloog],
Atlex, 2001, hind: 6,00 eurot
Elulood, memuaarid all on 4465 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!