Teema: Elulood, memuaarid
Pealkiri:
Saatuslikud saladusedAutor(id): Frank Tallis
Kirjastus: Sinisukk
Linn: Tallinn
Aasta: 2024
Originaalkeel:
Tõlkija: Maris Rehesaar
ISBN: 9789949085675
Lehekülgi: 512
Seisukord: heas korras uus raamat kirjastusest
Mõõdud: 216x148
Suurus: Kõvakaaneline
Sisu:
Mõned linnad on nagu tähed. Soodsatel tingimustel nad löövad särama ja helendavad nii kirkalt, et varjutavad kõik teised linnad planeedil. 20. sajandi alguses oli üks sellistest Viin – moodsa mõtteviisi ja tänapäevase eluviisi sünnipaik. Pikad kohvimenüüd, sarvesaiad ja intervjuud kuulsustega on Viini leiutised. Viinis kerkisid „kaasaegsed“ hooned juba ammu enne, kui New Yorgis. Aga kõige põhjalikumad näited Viini mõjust leiame iseendas. Sellele, kuidas me iseendast mõtleme, on suuresti aluse pannud Viini kuulsaim elanik Sigmund Freud.
„Saatuslikud saladused“ keskendub 20. sajandi ühele mõjukaimale mõtlejale Sigmund Freudile ja tema ajale. Frank Tallis kirjeldab ühelt poolt psühhoanalüüsi arengut, teisalt avab Freudi elu, haarates loosse ka Viini, kus ta elas, ja inimesed, kellega ta suhtles – Gustav Klimt, Arnold Schönberg, Gustav Mahler ja teised. See on põnev raamat maailma ühe kaunima linna peadpööritavast ajast ja selle pikast varjust, mis ulatub läbi 20. sajandi kuni tänapäevani.
Märksõnad:
Sinisukk
Freud, Sigmund, 1856-1939
austria
psühholoogid
psühhoanalüütikud
psühhoanalüüs
vaimuajalugu
Viin (linn)
19. sajandi 2. pool
20. sajandi 1. pool
biograafiad
Mortal secrets. Eesti keeles
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Saatuslikud saladused, Frank Tallis, Sinisukk 2024Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Elulood, memuaarid alla viimati lisatud:
Kobie Krüger, Pere keset loodust. Mahlangeni,
Varrak, 2002, hind: 11,00 eurot
Jesper Huori ja Anna Sundberg, Ma armastasin terroristi. 16 aastat sõjakate islamistidega,
Varrak, 2016, hind: 18,00 eurot
koostanud ja toimetanud Rein Veski, Taavet Paasi tütred. II osa. Alma Veski lugu,
Turbateabe, 2016, hind: 9,00 eurot
Ülo Subbi, Lõpp hea - kõik hea! Mälestusi pikalt elurajalt,
Kuldsulg, 2008, hind: 3,50 eurot
Maie Lond, Etturid,
2008, hind: 6,00 eurot
Jean Marie Gustave Le Clézio, Diego ja Frida. Diego Rivera ja Frida Kahlo elu ja armastuse lugu,
Kunst, 2007, hind: 24,00 eurot
Lev Tolstoi, Lapsepõlv, poisi-iga ja noorus,
Eesti Riiklik Kirjastus, 1952, hind: 4,50 eurot
Harri Haamer, Meie elu on taevas,
Logos, 1993, hind: 4,00 eurot
Vitali Vilenkin, Amedeo Modigliani. Itaalia kunstniku elu ja tegevus,
Kunst, 1983, hind: 3,00 eurot
Koostanud Rutt Hinrikus, Sõja ajal kasvanud tüdrukud. Eesti naiste mälestused Saksa okupatsioonist. Eesti Kirjandusmuuseum ja Ühendus Eesti Elulood,
Tänapäev, 2006, hind: 15,00 eurot
Elulood, memuaarid all on 4386 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!