Teema: Filosoofia, loogika
Pealkiri:
Filosoofia luguAutor(id): Bryan Magee
Kirjastus: Varrak
Linn: Tallinn
Aasta: 2000
Originaalkeel: inglise keel
Tõlkija: Lauri Vahtre
ISBN: 9985302613
Lehekülgi: 240
Seisukord: pisut kulunud kaaned, nurgad ja selg veidi katkised, raamatukogu ja sealt mahakandmise tempel sees, sisu olemas ja korras
Mõõdud: 280 × 283 mm
Suurus: suures formaadis, kõvade kaantega
Sisu:
Põnev jutustus Lääne filosoofia 2500 aasta pikkusest ajaloost, vanadest kreeklastest tänapäevani. Seda kergestiloetavat ja laia haardega ülevaadet mõttetarkuse ajaloost pakub professor Bryan Magee, tunnustatud filosoof, kirjamees ja populariseerija, nii asjahuvilisele kui filosoofiatudengile. Oma aine suurepärane valdamine annab autorile võimaluse esitada seda lihtsas ja arusaadavas vormis, muutumata sealjuures pealiskaudseks. Raamat heidab valgust filosoofia peamistele valdkondadele, keskendub tähtsamatele küsimustele ja analüüsib filosoofia suurkujude olulisemaid teoseid.
- Kreeklased ja nende maailm Enne Sokratest, Sokrates, Platon, Aristoteles, Küünikud, Skeptikud, Epikuurlased, Stoikud
- Kristlus ja filosoofia Püha Augustinus, Keskaja filosoofia
- Tänapäevase teaduse algus Kopernikust Newtonini, Machiavelli, Bacon, Hobbes
- Suured ratsionalistid Descartes, Spinoza, Leibniz
- Suured empiristid Locke, Berkeley, Hume, Burke
- Revolutsioonilised prantsuse mõtlejad Voltaire, Diderot, Rousseau
- Saksa filosoofia kuldne sajand Kant, Schopenhauer, Mõned võrdlusjooned Ida ja Lääne vahel, Fichte, Schelling, Hegel, Marx, Nietzsche
- Demokraatia ja filosoofia Utilitaristid, Ameerika pragmatistid
- 20. Sajandi filosoofia Frege ja nüüdisaegne loogika, Russell ja analüütiline filosoofia, Wittgenstein ja keelefilosoofia, Eksistentsialism, Bergson ja uuem prantsuse filosoofia, Popper, Filosoofia tulevik.
Originaali pealkiri: The story of philosophy
Märksõnad:
filosoofia ajalugu
aimekirjandus
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Filosoofia lugu, Bryan Magee, Varrak 2000Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Filosoofia, loogika alla viimati lisatud:
Theophrastos. Toimetanud Anne Lill, Ivo Volt, Inimtüübid. Antiikaja inimesepilt ja Euroopa kultuuritraditsioon,
Tartu Ülikooli Kirjastus, 2000, hind: 16,00 eurot
Francesco Petrarca, Secretum. Pihtimuslik filosoofiline traktaat,
Hortus Litterarum, 1995, hind: 21,00 eurot
Henry David Thoreau, Walden ehk Elu metsas. Filosoofilisi mõtisklusi ja loodusvaatlusi,
Hortus Litterarum, 1994, hind: 15,00 eurot
Rabindranath Tagore, Isiksus. Ameerikas peetud loengud,
Olion, 1995, hind: 8,00 eurot
Umberto Eco, Reis hüperreaalsusse,
Vagabund, 1997, hind: 35,00 eurot
Carl Gustav Jung, Tänapäeva müüt,
Vagabund, 1995, hind: 40,00 eurot
Uku Masing; eessõna: Hando Runnel, Budismist,
Ilmamaa, 1995, hind: 25,00 eurot
Paul Valery, Härra Teste. Esseed ja filosoofilised fragmendid,
Vagabund, 1995, hind: 18,00 eurot
Georg Henrik von Wright, Minerva öökull [esseed],
Vagabund, 1996, hind: 15,00 eurot
Uku Masing. Koostanud: Hando Runnel, Pessimismi põhjendus,
Ilmamaat, 1995, hind: 17,00 eurot
Filosoofia, loogika all on 782 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!