Teema: Maailma ajalugu
Pealkiri:
Valge snaiperAutor(id): Tapio A. M. Saarelainen
Kirjastus: Helios
Linn: Tallinn
Aasta: 2018
Originaalkeel:
Tõlkija: Andreas Ardus
ISBN: 9789949610327
Lehekülgi: 216
Seisukord: normaalses korras raamat
Mõõdud: 160x230
Suurus: tavaformaadist veidi suuremas formaadis, kõvas köites
Sisu:
Simo Häyhä on sõjaajaloo kuulsamaid snaipreid, kelle kontol arvatakse olevat üle viiesaja surmava tabamuse. Häyhä võitles Kollaa jõe rindel Karjalas alates Talvesõja (1939-1940) esimesest päevast kuni ränga haavatasaamiseni vaid nädal enne Soome-NSV Liidu rahulepingu jõustumist. Ennastsalgav vastupanu mitmekordse ülekaaluga vastasele Kollaa ümbruses oli Soomele ülioluline nii strateegiliselt kui vaimselt. Seal sündis Talvesõja tuntumaid lendlauseid ”Kollaa kestää” – Kollaa peab vastu. Simo Häyhäst sai selle vastupanu kehastus.
Raamatu autor major Tapio Saarelainen jutustab erakordse loo maaharija peres kasvanud äärmiselt tagasihoidliku loomuga Häyhäst (1905–2002), kes õppis juba varases nooruses tundma loodust ja maastikul toimetulekut. Noore Simo meelistegevusi oli suurt kannatlikkust ja keskendumist nõudev jahipidamine. Need kogemused avasid talle tee olla edukaim täpsuskütt ka lahinguväljal oma isamaa vabadust kaitstes. Häyhä ise sõjasaavutustega ei kelkinud. ”Minu paturegister”, märgib ta kuivalt, kui püüab kokku lugeda enda poolt tabatud vaenlasi
Originaali pealkiri Sankarikorpraali Simo Häyhä. Eesti keeles
Teine pealkiri Tõlgitud raamatust: The white snaiper. Eesti keeles
Märksõnad
Häyhä, Simo, 1905-2002
Talvesõda, 1939-1940
jäägriüksused
sõdurid
laskmine (sõj.)
snaiprid
kangelased
sõjaajalugu
Soome
biograafiad
Helios kirjastus
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Valge snaiper, Tapio A. M. Saarelainen, Helios 2018Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Maailma ajalugu alla viimati lisatud:
Arrian Tchanturia, The Vine, Wine and the Georgians,
GWS Ltd., hind: 10,00 eurot
Uusaeg 8. klassile,
Avita, 1998, hind: 9,00 eurot
Andrus Park, End of an empire?,
TÜ Kirjastus, 2009, hind: 22,00 eurot
koostajad Marek Tamm, Peter Burke, Ajalooteaduse uued suunad,
Tallinna Ülikool, 2020, hind: 20,00 eurot
David E. Hoffman, Oligarhid. Rikkus ja võim uuel Venemaal,
Pegasus, 2003, hind: 13,00 eurot
Niall Ferguson, Tsivilisatsioon. Kuus läänemaailma võidukat uuendust,
Menu, 2013, hind: 20,00 eurot
Arvo Mägi, Euroopa rahvaste ajaraamat,
Koolibri, 1992, hind: 5,00 eurot
Stephen Marlowe, Valküüride kokkupõrge,
Kunst, 1998, hind: 7,00 eurot
John Keegan, Teise maailmasõja atlas,
Tänapäev, 2008, hind: 22,00 eurot
Aleksandr Solženitsõn, Gulagi arhipelaag 1. Kirjandusliku uurimuse katse I-II,
Eesti Raamat, 1990, hind: 6,00 eurot
Maailma ajalugu all on 1886 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!