Teema: Eesti luule
Pealkiri:
ParanemineAutor(id): Martin Algus
Kujundaja: Triinu Kööba
Kirjastus: Puänt
Linn: Tallinn
Aasta: 2021
Originaalkeel:
ISBN: 9789916968215
Lehekülgi: 96
Seisukord: heas korras uus raamat kirjastusest
Mõõdud: 206x136
Suurus:
Sisu:
Selle raamatu saame teele panna keskmiselt 3-5 päeva jooksul peale raha laekumist meie arvele.
Martin Alguse esikluulekogu „Paranemine” on elujaatav ja küsimusi täis teekond kaotusvalust leppimiseni, mille sügavalt isiklike teemade ümber pöörlevad eri ajastutega seotud tundmused ja kujundid. Esimeses osas „Iseenesest” siseneb autor mälupiltidesse läbi kehaga seotud märksõnade, jälgides samal ajal, kuidas maailm muudab aja jooksul ümberringi kuju nagu arutult rulluv kuldnokaparv. Kõik toimub justkui iseenesest ja nii või teisiti ka iseeneses. Teine osa „Paranemine” räägib ema ootamatust surmast ja sellele järgnenud ajast. Autor jälgib endas toimuvat pikema perioodi vältel, mil kaotusvalu võtab erinevaid vorme. Kuidas leppida paratamatuga, kui inimteadvus ise asub väljaspool paratamatut, selle kohal ja ümber? Lein langeb kokku ühe ajastu lõpuga ja hüvastijätt saab avarama tähenduse. Puhastav vaatlus lõpeb millegi uue tärkamisega. Martin Algus on hinnatud stsenarist, dramaturg, tõlkija, kirjanik ja näitekirjanik. Tema proosadebüüt “Midagi tõelist” pälvis 2018. aastal Eesti Kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastapreemia ning Eduard Vilde nimelise kirjandusauhinna. 2020. aastal ilmus Alguse jutukogu “Tagamaa”.
Märksõnad:
Puänt
eesti
luuletused
ilukirjandus
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Paranemine, Martin Algus, Puänt 2021Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Otsing autori järgi:
Martin Algus ja Ingomar Vihmar, Õitseng,
Eesti Draamateater, 2011, hind: 7,00 eurot
Martin Algus, Piret Jaaks, August Kitzberg, Ivar Põllu, Jaan Tätte, Read Me, Love Me, Play Me! Five Estonian Plays from 1911 to 2020,
Eesti Teatri Agentuur, 2025
Martin Algus, Elektro,
Puänt, 2025
Armin Kõomägi, Katrin Pauts, Martin Algus, Piret Raud, Urmas Vadi jt., Eesti novell 2021,
MTÜ Eesti Jutt, 2021
Martin Algus; toimetaja Ene Paaver, Kontakt,
Eesti Draamateater, 2012
Martin Algus, Midagi tõelist,
Varrak, 2018
Martin Algus, Tagamaa,
Varrak, 2020
Teema
Luule alla viimati lisatud:
Jüri Üdi (Juhan Viiding); Koostanud: Hasso Krull, Tiibadega raamat,
Tänapäev, 2007, hind: 26,00 eurot
Ain Prosa, Viimased naeratused Alice´ile,
Eesti Raamat, 1993, hind: 4,00 eurot
Valeria Ränik, Ellujäämine,
Eesti Kostabi Selts, 1990, hind: 7,00 eurot
George Gordon Byron, Luuletusi ja poeeme,
Eesti Riiklik Kirjastus, 1957, hind: 7,00 eurot
Liina Vagula, Kirjad isale,
Ilo, 2009, hind: 5,00 eurot
Lydia Koidula. Koostanud ja järelsõna: Aarne Vinkel, Luuletused. Teosed I,
Eesti Riiklik Kirjastus, 1957, hind: 5,00 eurot
Marie Under. Koostanud Paul Rummo, Valitud luuletused,
Eesti Riiklik Kirjastus, 1958, hind: 5,00 eurot
Rabindranath Tagore, Aednik,
Orto, 1956, hind: 9,00 eurot
Svetlana Essaulova, Valentina Iziljanova, Albertina Ivanova ja Nadezda Nikitina, Neli marilannat (luuletused) / Ныл йукан кумылсем,
Virgela, 1998, hind: 4,50 eurot
Ellen Niit, Maailma pidevus. Luuletusi aastaist 1946-1976,
Eesti Raamat, 1978, hind: 10,00 eurot
Luule all on 3772 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!