Teema: Eesti ajalugu
Pealkiri:
100 aastat bussiliiklust TartusAutor(id): Alar Teemusk
Kujundaja: Rainer Alas
Kirjastus: Alar Teemusk
Linn: Tartu
Aasta: 2022
Originaalkeel:
ISBN: 9789916414903
Lehekülgi: 208
Seisukord: heas korras uus raamat kirjastusest
Mõõdud: 240x170
Suurus: Pehmekaaneline
Sisu:
Selle raamatu saame teele panna keskmiselt 3-5 päeva jooksul peale raha laekumist meie arvele.
Käesolev raamat võtab kokku Tartu bussiliikluse 100 aastat. Kõigepealt antakse ülevaade transpordi valdkonna arengutest enne 1940. aastat, pühendudes seejärel bussiliikluse kujunemisloole. Järgnevalt vaadeldakse pika Nõukogude võimu ajal toimunud arenguid. Jõudes taasiseseisvunud Eestisse, võetakse kokku viimastel aastakümnetel toimunud suured muutused. Kui lühidalt öelda, on Tartu olnud eesrindliku ühistranspordiga linn: esimesena riigis kehtestati siin ühtne sõiduhind, kaotati konduktorid, seejärel kaotati selvekassad ja võeti kasutusse piletikompostrid. Pidevalt on arendatud liinivõrku – 50ndatel oli 4 liini, linnabussijaama aegadel oli neid lausa 28, sealhulgas 7 ekspressi. 90ndatel tulid ringliinid, mis said 2000. aastatel kõvasti iluravi. Täna on hoopis uus liinivõrk. Kunagi sõitsid linnas ZISid ja „traktorid“, siis kollased Ikarused. 90ndad tõid siia lääne bussid. Täna sõidame gaasibussidega. Sellest kõigest see raamat räägibki.
Märksõnad:
Rainer Alas
ajalugu
majandus
mälestused
rahandus
transport
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
100 aastat bussiliiklust Tartus, Alar Teemusk, Alar Teemusk 2022Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Ajalugu, militaar ja punanurk alla viimati lisatud:
Karl Ast Rumor, Koostanud: Hando Runnel, Tule ja päikese all (3. osa) Maailma lõpus,
Ilmamaa, 2009, hind: 8,00 eurot
Peeter Tarvel. Koostanud Toomas Karjahärm ja Hando Runnel, Demokraatia tulevik,
Ilmamaa, 2002, hind: 8,00 eurot
Ott Kurs, Rajamaade rahvaid,
Ilmamaa, 2006, hind: 3,00 eurot
Jüri Vilms, Kahe ilma vahel,
Ilmamaa, 1998, hind: 11,00 eurot
Villem Reiman, Koostanud: Hando Runnel, Mis meist saab?,
Ilmamaa, 2008, hind: 8,00 eurot
Harri Moora, Koostanud: Ann Marksoo ja Hando Runnel, Meie rahvuskultuuri küsimusi,
Ilmamaa, 2003, hind: 8,50 eurot
Günther Kehnscherper, Kreeta, Mükeene, Santorin,
Valgus, 1989, hind: 3,50 eurot
toimetanud: Rutt Tänav, Merike Kask, Läbi paeselt halli argipäeva II. Pajusi valla lood,
Vali Press, 2006, hind: 8,00 eurot
Hanno Ojalo, Unustatud väeosa. Admiral Pitka Löögiüksus 1944,
Ammukaar, 2021, hind: 18,00 eurot
Robert Kurgo, Rannalautritest ilmameredele. Lehekülgi purjelaevandusest Pärnu kandi rannavetes,
Eesti Raamat, 1965, hind: 8,60 eurot
Ajalugu, militaar ja punanurk all on 6186 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!