Teema: Laste- ja noortekirjandus: eesti autorid
Pealkiri:
Miks sa vaikid?Autor(id): Heljo Mänd
Kujundaja: Asta Vender
Kirjastus: Eesti Raamat
Linn: Tallinn
Aasta: 1969
Originaalkeel: eesti keel
Lehekülgi: 152
Seisukord: ümbrispaber kohati kulunud ja veidi määrdunud, sisu korras ja loetav
Mõõdud: 135 × 205 mm
Suurus: tavaformaadis, kõvade kaantega
Sisu:
Autori esimene noorsoojutustus. Et noori paremini mõista, et nende maailma sisse elada, võttis autor «mittekoosseisulise õpilasena» osa ühe kooli kümnenda klassi elust. Ta istus kolm kuud päevast-päeva koolipingis, kuni saavutas õpilaste usalduse. Autor veendus, et tänapäeva õpilane on rohkem isiksus, küpsema tunde- ja tahtemaailmaga kui temaaegne õpilane, kuigi elu praktilistes külgedes paraku mahajäänum ja liialt muretu. Kümnendas klassis tekivad tüdrukute ja poiste vahel juba sügavamad armastusealged. Oma jutustuses ongi autor näidanud mõningaid probleeme, mis sellel ajajärgul tekivad.
Jutustuse keskne kuju Bianka on loonud oma mõttes ideaali, aga ühel päeval tärkab temas kiindumus klassivenna vastu, kes on sellest ideaalist üsna kaugel. Bianka püüab oma unelmaid ja reaalsust ühe nimetaja alla viia, kuid satub raskustesse. Ent ta on tüdruk, kes nii kergesti alla ei anna.
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Miks sa vaikid?, Heljo Mänd, Eesti Raamat 1969Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Laste- ja noortekirjandus: eesti autorid alla viimati lisatud:
Piia Ausman, Anna lood,
Haus Galerii, 2020, hind: 34,00 eurot
Rein Raamat, Suur Tõll,
Perioodika, 1982, hind: 6,00 eurot
Helen Eikla, Sennahoi ja Nurrnopsu. Üks põhjamaa lugu,
Papalloona Print, 2017, hind: 13,00 eurot
Riina Kasser, Väike seebimullipuhuja,
Ajakirjade Kirjastus, 2009, hind: 5,50 eurot
Koostanud Kaspar Jassa, Tuuli Kaalep ja Jane Liiv, Minu jõulujutt. Eesti Rahva Muuseumi jutusari 3,
Eesti Rahva Muuseum, 2011, hind: 5,50 eurot
Aidi Vallik, Koletise lugu,
Lugu-Loo, 2005, hind: 9,00 eurot
Reeli Reinaus, Kuidas mu isa endale uue naise sai,
Tänapäev, 2020, hind: 16,00 eurot
Kaia Raudsepp, Nähtamatu tüdruk,
Varrak, 2020, hind: 21,00 eurot
Vladimir Beekman, Kurbade kivide linn,
Eesti Riiklik Kirjastus, 1959, hind: 6,00 eurot
Juhan Jaik, Kaarnakivi. Valimik tondi- ja loomajutte,
Eesti Raamat, 1980, hind: 12,00 eurot
Laste- ja noortekirjandus: eesti autorid all on 3856 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!