Teema: Elulood, memuaarid
Pealkiri:
Ühe miljonäri lugu. Nurmekunna-nimelise Germanistika Sihtasutuse mälestus- ja tänuraamatAutor(id):
Kirjastus: VR Kirjastus
Linn: Rakvere
Aasta: 2003
Originaalkeel: eesti
Lehekülgi: 90
Seisukord: normaalses seisukorras raamat
Mõõdud: 147 × 210 mm
Suurus: tavaformaadis ja pehmes köites raamat
Sisu:
Pent Nurmekund oskas praktiliselt rohkem keeli kui ükski teine eestlane: valdas umbes 70 võõrkeelt ja oli rahvusvahelise organisatsiooni Amici Linguarum andmeil maailma esipolüglotte. On õpetanud lisaks euroopa keeltele idamaade ja aafrika keeli, asutas 1956. a. TRÜ orientalistikakabineti. Avaldas arvukalt keeleteaduslikke artikleid ja publitsistikat nii välismaal kui ka Eestis. Koostas taani-eesti sõnaraamatu.
EÜS Veljesto on välja andnud Pent Nurmekunna artiklivalimiku «Keeltemaailm» (1997) ja mulgimurdeliste luuletuste kogu «Kõllanõmme» (1996).
Raamatu põhiosa moodustavad Pent Nurmekunna mälestused oma elust, mis ta luges linti Tartu Ülikooli helistuudios kolmel korral 1990. a. Lintidelt maha kirjutatud teksti vaatas ta läbi, korrigeeris ja täiendas 1990. a. suvel.
Raamatu lõppu on lisatud Salme Nigoli mälestused Pent Nurmekunnasat.
Märksõnad:
Nurmekund, Pent, 1906-1996
eesti
keeleteadlased
õppejõud
polüglotid
mälestused
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Ühe miljonäri lugu. Nurmekunna-nimelise Germanistika Sihtasutuse mälestus- ja tänuraamat, , VR Kirjastus 2003Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Elulood, memuaarid alla viimati lisatud:
Hilton Tims, Erich Maria Remarque. Viimane romantik,
Kunst, 2004, hind: 12,00 eurot
J. E. Sainio, Põhja Pojad Eestis Mälestusi soomlaste osalemisest Eesti Vabadussõjas,
Viljandimaa Muinsuskaitse Ühendus, 2001, hind: 9,00 eurot
Edvard Radzinski, Aleksander II. Venemaa lootuse ja terrori vahel,
Varrak, 2005, hind: 14,00 eurot
Andreas Oplatka, Lennart Meri. Virolle eletty elämä,
Tammi, 2007, hind: 15,00 eurot
Oskar Rütli, Mälestusi ühe Eesti sugupõlve tööst ja võitlusist (1871-1949). Eesti mälu,
Eesti Päevaleht, 2010, hind: 7,00 eurot
Cameron White, Mr Nasty. Eksirännakud narkomaailmas,
Sinisukk, 2007, hind: 10,00 eurot
Georges Bordonove, Henri IV (1553-1610). Esimene Bourbon,
Kunst, 2005, hind: 35,00 eurot
Jonathan Clements, Ying Zheng (258-210 e.Kr.),
Kunst, 2008, hind: 17,00 eurot
Helen Eelrand, Mida te kogu aeg lõkerdate? 100 põhjust, miks armuda Andaluusiasse,
Randvelt Kirjastus, 2011, hind: 15,00 eurot
Liisa Perandi, Lauliku tütar,
Eesti Raamat, 1996, hind: 8,00 eurot
Elulood, memuaarid all on 4468 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!