Teema: Eesti ajalugu
Pealkiri:
1940. aasta Eestis. Dokumente ja materjale.Autor(id): Ammukaar
Kirjastus: Ammukaar
Linn:
Aasta: 2024
Originaalkeel:
ISBN: 9789916689301
Lehekülgi: 150
Seisukord: heas korras uus raamat kirjastusest
Suurus: Kõvakaaneline
Sisu:
Selle raamatu saame teele panna keskmiselt 3-5 päeva jooksul peale raha laekumist meie arvele.
Teie ees on lühikokkuvõttes materjal sellest, kuidas 1940.a. Eesti omariiklus hävitati ja riik üle võeti.
Teksti erakordsus seisneb selles, et see seati kokku 1990.a., kui Eesti polnud vormiliselt veel iseseisvust taastanud, kuid olid elus veel mõned toonastes sündmustes vahetult osalenud. Olukorra muutuse ehmatuses oldi avameelsed. Lisaks leidsid ja esitasid koostajad dokumentaalset materjali, mis polnud laiale üldsusele kättesaadav ning on tänaseks unustusse vajumas. Raamatupoodides seda väljaannet enam leida pole.
Tänastes oludes toona juhtunut mitte ei või, vaid peab teadma ja meeles pidama. Materjal, mille TA Ajaloo instituudi vahendusel kokku seati on ajastu kontekstis autentne ja unikaalne. Selle usaldusväärsuses ei pruugi kahelda.
Teatavasti kõige odavam, kindlam ja näiliselt viisakam viis riik üle võtta on pauku tegemata. Kasutada ideoloogiat, diplomaatiat, struktuuridesse imbumist, survestamist ja lihtsameelsuse ärakasutamist, propagandat jmt. Kõike sellest arsenalist on varem kasutatud. See modus operandi ei ole ka kaasajal kuhugi kadunud. Ta on üksnes veidi kohanenud ja teisenenud oludele ja võimalustele vastavaks.
Märksõnad:
Ammukaar
eesti ajalugu
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
1940. aasta Eestis. Dokumente ja materjale., Ammukaar, Ammukaar 2024Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Ajalugu, militaar ja punanurk alla viimati lisatud:
Lauri Vahtre, Eesti rahva lugu,
Ilo, 2005, hind: 8,00 eurot
Werner Hilgemann ja Hermann Kinder, Maailma ajalugu esiajast tänapäevani. Maailma ajaloo atlas ja käsiraamat. 249 värvilist kaarti ja skeemi,
Avita, 2001, hind: 18,00 eurot
Tiit Made; toimetaja: Reet Made, Ülemnõukogu XII iseseisvuse taastajana. Pildis ja sõnas. Iseseisvuse taastamine 30,
Argo kirjastus, 2021, hind: 35,00 eurot
Restoration of the independence of the Republic of Estonia,
Estonian Institute for Information, 1991, hind: 6,00 eurot
Bjørn Berge, Kaardilt kadunud riigid 1840-1970,
Eesti Raamat, 2020, hind: 16,00 eurot
Ivo Manfred Rebane (koostaja), Eesti lipp,
Eesti Vabariigi Riigikantselei, 1999, hind: 8,00 eurot
Avo Hirvesoo, Kõik ilmalaanen laiali,
Kupar, 1996, hind: 9,00 eurot
Jüri Kuuskemaa, Peeter I ja Katariina I Tallinnas,
Valgus, 2004, hind: 13,00 eurot
Herodotos, Historia (Muusad) Klassikalised lood,
Eesti Raamat, 1983, hind: 5,00 eurot
Ants Laaneots, Vene-Gruusia 2008. aasta sõda- põhjused ja tagajärjed,
Eesti Ülikoolide Kirjastus, 2014, hind: 14,00 eurot
Ajalugu, militaar ja punanurk all on 5972 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!