Frankenstein, Sveta Grigorjeva, Suur Klõpsa siia , et näha täielikku loendit! Frankenstein, Sveta Grigorjeva, Suur Rida 2023 | vanaraamat. ee
Alates 11. märtsist saab poodi tellitud pakke kätte endiselt tööajal E-R 10-18.00 ja L 10-16.00. Kaupluse ukse tagant helista tel. 734 1901. Pakiga posti teel saatmine toimib tavapäraselt.
Ostukorv

"Kodutud luuletused""500 fakti abielust""Pikker 1985/12""Vihmade vaikus. Luuletusi 1965-196..""Maja ja kodu""Rännud tädiga""Silmapiir""Jumal on armastus""Geeniuse elu""Igapäevane kristlus""Unustatud. Teekonnaromaan""Kirju mandrilt""Mustade jälgede rida""Herilasemesi""Alfa""Karikatuurinäituse ''Mis siin nae..""Pilapildid. Cartoons of Estonia. K..""Tervise teenistuses""Ümberõpe. Kollaažromaan ja ...j..""Rohkem kui puusepp""Kolmest vakast. Satiiripõimik Ees..""Jääpalee""Kristjan Raud. Ants Laikmaa. Kogum..""Arhitekti õpipoiss""Barrabas""Kõik on arm""Peekonisigade pidamine""Kuidas on elada""Estland""Kunst 65/3 1984. Kujutava ja tarbe..""Meie paremas maailmas""Võõramaa õhtu""Pikker 1984/23""Sügavalt Sinu""Manilaste laule""Wastse Testamendi lugu""Vigased pärlid""Väike naljaraamat 9. Kalavetel ja..""Jahmatus ja värinad""Lagendiku aeg. Luulet 1973-1976""Luuletused""Puhtasse ellu""Elutee""Teatri- ja Muusikamuuseum""Aeg enne Linnuteed""Pipraveski. Huumori- ja satiirival..""Mustad laulud – valged laulud""Arkaadi A.""Merel ääretul (luuletused)""Anatoli Kalašnikov. Tallinn, 1968..""Himm""Pisiblufi käsiraamat: Arvutid""Üksteist ühte""Valik luulet""Eluluule""Teekäija""Sõduri südamest. Luuletusi Isama..""Bibi suur reis""Pikker 1990/10""Iibe eest. Luuletusi ja epigramme...""Kuldne lasso""Meri""Kolmteist põhjust""Kirjad iseendale""Pidulik marss""Kogutud luuletused""Religioosne uuenemine tänapäeval..""Armastades kodutut""Jänkimehe kirjad""Kameeliadaam""Palvepärlikaev [lühijutud]""Femme fatale""Lapsesuu tööst""Gbzöh! Nalja- ja pilkepilte aasta..""Ajast mööda. Luuletusi aastatest..""Nägu udus""Eineröövel""Kiisukesed""Armastada maad. Valik luulet Eesti..""Vabamees. 300 nelikvärssi aastais..""Inglid""Pintsak pandiks. Följetone""Kuidas kasvatada tüdrukuid, kes e..""Valitud seosed""Pikker 1986/4""Ämmaemandad""Kallis õde""Õhtud sõidavad õue""Pariisi talv""Ma tean, sa kuuled mu palvet"
90 tk kogusumma: 636,74 EUR

Teema: Eesti luule
Pealkiri: Frankenstein
Autor(id): Sveta Grigorjeva
Kujundaja: Maris Kaskmann


Kirjastus: Suur Rida
Linn: Tallinn
Aasta: 2023
Originaalkeel:
ISBN: 9789916420096
Lehekülgi: 101

Seisukord: normaalses korras raamat

Mõõdud: 260x80
Suurus: tavaformaadis, pehmes köites

Sisu:
Sveta Grigorjeva kolmas luulekogu „Frankenstein” pöörab senistest enam tähelepanu avarama, mutantjama keha- ja maailmatunnetuse otsimisele. Ihuline ja poorne, lausa tselluliidine luule lõikub terava sotsiaalkriitika ning õrnusega kõigi sobitumatute ja tõrjutute suhtes. „Frankenstein” võib inspireerida otsima mustreid nii kehalt kui ka tähistaevast, lugema nii kirjandust kui ka kuud, tekitama enesele uusi närvilõpmeid ning asetama kahtluse alla kehtivaid võimusuhteid. Luulekogu pealkirja allikas Frankensteini koletis on eikuskile kuuluv ebard, Grigorjeva käsitluses aga jõustav näide, kelle sünd nõuab kehalisuse ümber mõtestamist ning kes on piirideülene eeskõneleja kõigile neile, keda on sunnitud mingil põhjusel ennast häbenema.

emake maa
vahel mõtlen mis asi see on
et loodust kiputakse kutsuma emakeseks maaks
ja et kas ta on siis
üksikema
näib küll nii huvitav – kas ma olen siis selle
üksikema laps
üks paljudest ja kas sel juhul inimesed
on tema kõige üleannetumad ja kiuslikumad järeltulijad
kui emake maa saaks kas ta annaks meid ära
mind ja sind kogu inimkonna –
lapsendamisele
või isale kasvatamiseks
aga kus isa üldse on
millal ta tagasi tuleb
miks pole teda nii kaua näinud
pole teda üldse näinud
millal ta tuleb tagasi töölt
taevast baarist
teise naise juurest
äri ja maailma juhtimast
teadusavastusi tegemast
sõda alustamast sõda lõpetamast
otsustamast sinu ja minu
emade tütarde õdede emakese maa keha üle muide
kas maa tahtis üldse emaks saada
kas keegi üldse küsis talt
kas teda äkki hoopis ei sunnitud selleks
mulle tegelikult ei meeldi mõte ja
metafoor loodusest kui emast
arvan et loodus kui kallim
oleks palju parem
ja ega see kallim ei pea ju olema naine
mõtle kui loodus oleks su kallim
millise rõõmuga viskuks sa alasti ta merede laintesse
saades nii märjaks nagu sa kunagi pole veel saanud
millise mõnuga suruksid sa oma sõrmed ta niiskesse mulda
ja masseeriks jalgadega ta liivast pinda
millise hõõgumisega hõõruks sa end vastu ta kivist mateeriat
puudutaksid ta elunäinud krobedaid puude tüvesid
tantsiksid mõnele põõsale üldsegi mitte puist sületantsu
vabastame loodusest ema
ta ei ole kunagi tahtnud see olla
keegi meist muidugi ei tea mida ta üldse tahta võib võiks
aga vahest tahaks ta minu ja sinuga suhet
kui võrdsega


Märksõnad:
Suur Rida
eesti
ilukirjandus
luuletused

Hind: - Hetkel on otsas*

*Jäta enda märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.

Teema Luule alla viimati lisatud:

Karl Martin Sinijärv, Vari ja viisnurk,
Eesti Kostabi Selts, 1991, hind: 5,00 eurot

Katri Vala, Sinine rohtaed,
Eesti Raamat, 1974, hind: 3,00 eurot

Kari Lauren, Saladus,
1991, hind: 3,00 eurot

Merca, Hele häärber,
Vilep & Vallik, 2005, hind: 13,00 eurot

Anne Kahro, Erutus elutus kohas. Luulet 1994-1996,
Anne Kahro, 1996, hind: 4,00 eurot

Aleksandr Puškin, Luuletusi ja poeeme,
Eesti Raamat, 1977, hind: 4,00 eurot

Ivan Bunin, Päikesetempel. Valik luulet,
Eesti Raamat, 1982, hind: 4,50 eurot

Enn Esko, Mõtted ja teod. Luulekogu,
Enn Esko, 2013, hind: 4,00 eurot

Anna Ahmatova, Nikolai Gumiljov, Ossip Mandelštam, Tähepuu varjus,
Eesti Raamat, 1990, hind: 13,00 eurot

Marie Under. Koostanud Paul-Eerik Rummo, Mu süda laulab. Luuletusi kolmeteistkümnest kogust,
Eesti Raamat, 1984, hind: 10,00 eurot



Luule all on 3625 raamatut. Klõpsa siia, et näha täielikku loendit!
Frankenstein, Sveta Grigorjeva, Suur Rida 2023 | vanaraamat.ee
Frankenstein, Sveta Grigorjeva, Suur Rida 2023 | vanaraamat.ee
Frankenstein, Sveta Grigorjeva, Suur Rida 2023 | vanaraamat.ee
Frankenstein, Sveta Grigorjeva, Suur Rida 2023 | vanaraamat.ee
Frankenstein, Sveta Grigorjeva, Suur Rida 2023 | vanaraamat.ee
Frankenstein, Sveta Grigorjeva, Suur Rida 2023 | vanaraamat.ee

Kasutatud raamatud
Alates 1999. aastast järjest täienenud raamatukataloog sisaldab täna üht Eesti kõige hoolikamalt valitud, sisukaimat kollektsiooni, mis pakub raamatusõpradele ehedaimat lugemisrõõmu.

Üle 47 000 väljaande
Kui tüüpilises raamatupoes on tavapäraselt müügil umbes 3000 raamatut, siis Vanaraamatu antikvariaat pakub lugejaile suuremat valikut, sest müüme kasutatud raamatuid erinevatest kümnenditest.

Raamatute tellimine
Kõiki kataloogis müügil olevaid väljaandeid saad mugavalt tellida veebilehe kaudu.
Veebist ostmise juhend
Tellimistingimused
Privaatsustingimused

Kontaktandmed
Biblio OÜ, reg.nr. 10598332,
Raamatupood: Riia 5, Tartu, 51010 Eesti
Veebikataloog: www.vanaraamat.ee
Kontakttelefon (+372) 7 341 901
E-mail: 

 


www.vanaraamat.ee © 2024 Biblio OÜ » Kvaliteetsed kasutatud raamatud