Teema: Ilukirjandus: eesti kirjandus
Pealkiri:
Au kolhoosikorrale!Autor(id): Andrus Kasemaa
Kujundaja: Britt Urbla Keller
Kirjastus: Varrak
Linn: Tallinn
Aasta: 2023
Originaalkeel:
ISBN: 9789985357736
Lehekülgi: 224
Seisukord: normaalses korras kasutatud raamat
Mõõdud: 200x130
Suurus: tavaformaadis ning pehmes köites raamat
Sisu:
Andrus Kasemaa uut teost võib liigitada romaaniks novellides; see koondab kahtekümmend temaatiliselt rinnastatud lugu, mida ühendab kolhoosinostalgia, igatsus kadunud ajastu järele, kus inimsuhete üle ei domineerinud veel kapitalismi ja klassiühiskonna vaim. Jutustaja kogub etnograafi kirega suulist pärandit elust nõukogude Eestis, pöörates tähelepanu mitte režiimi ametlikule korraldusele, vaid tavaliste inimeste tavalistele elukogemustele. Kasemaa kinnitab taas oma empaatilist võimet mõista vanu inimesi ja anda hääl ka nendele, kes tänapäeva eesti kirjanduses üldiselt ei kõnele. Autor on ise kirjutanud oma teose seletuseks: „Kui üks tuttav küsis, millest mu uus proosateos räägib, siis ütlesin talle, et emast, kes igatseb kolhoose taga. Küll su ema on ikka üks lõppematu inspiratsiooni allikas, ütles tuttav. On jah, vastasin naerdes, sest kes veel räägiks mulle nii palju jaburaid lugusid kolhoosist kui ema. Ilma ema lugude ja positiivse ellusuhtumiseta poleks sündinud ka see raamat.”
Märksõnad:
Varrak
Britt Urbla Keller
ilukirjandus
eesti kirjandus
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Au kolhoosikorrale!, Andrus Kasemaa, Varrak 2023Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Ilukirjandus alla viimati lisatud:
Edgar Rice Burroughs, Tarzani džunglijutud I,
Stella, 1997, hind: 4,00 eurot
E. R. Burroughs, Tarzan Pellucidaris,
Stella, 1994, hind: 4,00 eurot
Edgar Rice Burroughs, Ajast unustatud,
Stella, 1996, hind: 3,00 eurot
E. R. Burroughs, Tarzan ja lõvi-inimene,
Stella, hind: 4,00 eurot
Arvo Mägi, Gert Helbemäe. Lühimonograafia,
Eesti Kirjanike Kooperatiiv, 1968, hind: 6,00 eurot
Friedebert Tuglas, Väike Illimar. Kogutud teosed 4,
Eesti Raamat, 1989, hind: 6,00 eurot
Mati Unt, Must mootorrattur,
Eesti Raamat, 1976, hind: 8,00 eurot
Frances Mayes, Toscana päikese all. Kodu Itaalias,
Varrak, 2002, hind: 9,00 eurot
Boriss Strugatski, Arkadi Strugatski, Tagasitulek. Raske on olla jumal (fantastilised jutustused),
Eesti Raamat, 1968, hind: 6,00 eurot
Graham Swift; Toimetanud: Triin Kaalep, Viimsed korraldused,
Varrak, 1999, hind: 4,00 eurot
Ilukirjandus all on 22541 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!