Teema: Arhitektuur
Pealkiri:
Islam. Kunst ja arhitektuurAutor(id): Markus Hattstein, Peter Delius
Kirjastus: Koolibri
Linn: Tallinn
Aasta: 2010
Originaalkeel:
Tõlkija: Lore Listra, Karel Zova, Ester Eggert, Kadi Eslon, Helen Geršman, Elo Kilvet, Krista Mits, Kaia Nurk, Meelika Öpik
ISBN: 9789985018019
Lehekülgi: 640
Seisukord: korralik raamat
Mõõdud: 216x253
Suurus: suures formaadis, kõvas köites
Sisu:
Esimene põhjalik eestikeelne käsitlus tutvustab tunnustatud ajaloolaste, kunstiajaloolaste ja arheoloogide kaasabil islami religiooni ning islami kunsti ja arhitektuuri ajaloolist arengut ja kajastab regionaalseid erinevusi islami kunstis ja arhitektuuris. Rikkalikult illustreeritud.
Islam on noorim suurreligioonidest, mis on maailma oluliselt mõjutanud ja kujundanud alates prohvet Muhamedi aegadest 7. sajandil. Islami kultuur sulatas endasse dünaamiliselt ja loovalt väga erinevaid elemente. Kokku 12 sajandi jooksul rikastasid islami kunsti ja kultuuri lisaks põlistele mõjualadele Lähis-Idas, Põhja-Aafrikas, Pärsias ja Türgis ka Kesk-Aasia, India ja Kagu-Aasia kultuurilised eripärad.
Raamat jälgib islami alade ja dünastiate kujunemislugu paralleelselt kunsti ja arhitektuuri arenguga alates religiooni algusaegadest kuni tänase päevani. Ehitusdekooris ja igapäevastes tarbeesemetes ning ennekõike islami kunstile iseloomulikus ornamentikas peegeldub lõppematu loovus. Usbekistani ainulaadses tellisdekooris, India või Iraani omanäolises arabeskis, Hispaania ja Magribi islamialade fantaasiarikkas ornamentikas ilmnev väljenduslikkus ülistab Allahi loodud maailma ilu ja rikkalikkust. Sama peegeldub ka islami aladel loodud raamatuillustratsioonide ja kalligraafia värvikirkuses, seinadekoori mustrikülluses, imelises metallitöös, keraamikas ja ehtekunstis.
Originaali pealkiri Kunst und Architektur. Eesti keeles
Märksõnad:
Koolibri
islam
kujutav kunst
kunstiajalugu
arhitektuuriajalugu
ehitusmälestised
kunstimälestised
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Islam. Kunst ja arhitektuur, Markus Hattstein, Peter Delius, Koolibri 2010Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Kunst, arhitektuur alla viimati lisatud:
toimetaja Rolf Toman; eestikeelse väljaande toimetajad Ülle Kiivet, Elve Oago, Mall Põldmäe, Epp Saarmann, Barokk. Arhitektuur, skulptuur, maalikunst,
Koolibri, 2008, hind: 50,00 eurot
Jüri Hain, Eesti graafika 1974-1975. Эстонская графика 1974-1975,
Kunst, 1978, hind: 5,70 eurot
Jüri Arrak, 101 eksliibrist,
Jüri Arrak, 1999, hind: 16,00 eurot
Koostanud: Edgar Spriit, Balti mere maade rahvusvahelise spordikarikatuuride näituse «Võitjate üle ei naerda!» kataloog. Каталог международный выставки спортивной карикатуры »Над победителями не шутят!» стран Балтийского моря. «Champsre beyond laughter!» An international Baltic exhibition of caricatures on sports catalogue,
EKP Keskkomitee Kirjastus, 1980, hind: 6,00 eurot
Robert Cumming, Kunst. Maalid, sklulptuurid, kunstnikud, stiilid, koolkonnad,
Varrak, 2007, hind: 16,00 eurot
Christiane Stukenbrock ja Barbara Töpper, 1000 meistriteost Euroopa maalikunstnikelt 1300 kuni 1850,
Koolibri, 2007, hind: 15,00 eurot
Ulrike Schöber, Euroopa lossid ja linnused,
Karrup, 2005, hind: 45,00 eurot
David Piper, Kunstiajalugu,
Varrak, 2006, hind: 45,00 eurot
Villu Toots, Eesti kirjakunst 1940-1970 (monograafia),
Kunst, 1973, hind: 35,00 eurot
Arseni Mölder, Puit vormis, vorm puidus,
Kunst, 1968, hind: 12,00 eurot
Kunst, arhitektuur all on 2209 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!