Teema: Eeposed, legendid, müüdid
Pealkiri:
Völsungite saagaAutor(id): vanaislandi keelest tõlkinud ja sissejuhatus: Mart Kuldkepp; toimetanud Urmas Tõnisson
Kujundaja: Mari Ainso
Kirjastus: Ilmamaa
Linn: Tartu
Aasta: 2009
Originaalkeel: vanaislandi keel
Tõlkija: Mart Kuldkepp
ISBN: 9789985773260
Lehekülgi: 144
Seisukord: normaalses korras raamat
Mõõdud: 164x240
Suurus: tavaformaadist pisut suuremas formaadis, kõvade kaantega
Sisu:
13. sajandil tundmatu islandi autori kirjutatud “Völsungite saaga” põhineb oluliselt vanemal materjalil, mille juured ulatuvad tagasi vähemalt suure rahvasterändamise aega 5. sajandil. Paljud saaga tegelastest on kaudselt seostatavad kunagiste germaani ja hunni kuningatega ning sündmustiku kaugeks tagapõhjaks võivad olla tegelikult toimunud ajaloosündmused.
Lugu Völsungite soo langemisest kuulub germaani rahvaste ühisesse kultuuripärandisse, mis kunagi oli üldtuntud kogu Põhja-Euroopas. Oma laialdaselt levikult on Völsungite tsükkel võrreldav teiste suurte keskaegsete kirjandustraditsioonidega.
Samas on “Völsungite saagal” oma üldinimlik mõõde, igihaljas motiiv inimese asjatust võitlusest oma saatusega, et sellele lõpuks siiski alistuda. Ent traagilisusele vaatamata ei puudu loos tubli annus puhast meelelahutust ja isegi huumorit. Saagas antud pilt muinaspõhja eetikast ja elulaadist on rikas ja mitmekülgne ning pakub kõigele lisaks vaieldamatut kultuuriloolist huvi.
Märksõnad:
Ilmamaa
Mari Ainso
islandi
vanapõhja
saagad
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Völsungite saaga, vanaislandi keelest tõlkinud ja sissejuhatus: Mart Kuldkepp; toimetanud Urmas Tõnisson, Ilmamaa 2009Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Kultuur alla viimati lisatud:
Andrejs Pumpurs, Lāčplēsis (Karutapja),
Eesti Raamat, 1973, hind: 13,00 eurot
Maie Kalda, Eesti kirjanduse ajalugu V köide, 2. raamat. Kirjandus Eestis 1950.-1980-ndail aastail.,
Eesti Raamat, 1991, hind: 14,00 eurot
Silvi Salupere, Elin Sütiste, Acta Semiotica Estica VII,
Tartu Ülikooli Kirjastus, 2010, hind: 8,00 eurot
Tom Phillips, Inimesed: lühiajalugu kõige perse keeramisest,
Tänapäev, 2019, hind: 17,00 eurot
John Deely. Toimetanud Kalevi Kull, Silvi Salupere ja Peeter Torop, Semiootika alused,
Tartu Ülikooli Kirjastus, 2009, hind: 25,00 eurot
EKM Teaduskirjastus, Maailmade vahel I. Ello Kirsi Setomaal kogutud lood, 1938 - 1940,
Eesti Kirjandusmuuseumi folkloristika osakond, 2022, hind: 24,00 eurot
Kivisildnik, (:)raadiopastor,
JI, 2011, hind: 12,00 eurot
1111 eesti vanasõna koos kommentaaridega,
Rahva Raamat AS, 2018, hind: 20,00 eurot
Anne Hussar, Arvo Krikmann ja Ingrid Sarv, Vanasõnaraamat,
Eesti Raamat, 1984, hind: 8,00 eurot
Ülo Toomsalu, Setu verbi grammatika ja sõnastikud,
Perioodika, 1995, hind: 16,00 eurot
Kultuur all on 4819 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!