Teema: Eesti ajalugu
Pealkiri:
Läänemaa mõisadAutor(id): Koostanud Valdo Praust
Kujundaja: Andres Tali
Kirjastus: Tänapäev
Linn: Tallinn
Aasta: 2007
Originaalkeel:
ISBN: 9789985625
Lehekülgi: 264
Seisukord: normaalses korras raamat
Mõõdud: 160 × 195 mm
Suurus: tavaformaadis, kõvade kaantega
Sisu:
Läänemaa oli Eesti üks väheseid õnnelikke paiku, kus 18. sajandi alguse kõikelaastav Põhjasõda ei teinud rootsiaegset mõisapärandit maatasa. Seetõttu saab sealt korraliku pildi mõisate arenguloost läbi viie-kuue sajandi, mis mujal on tihti kaduvikku vajunud.
Raamat annab ülevaate Läänemaa mõisatest sellisena, nagu need nägid välja oma hiilgeaegadel. 86 Läänemaa mõisa kirjeldused koos põhjaliku üldülevaate ning ajalooliste fotodega on kokku pannud mõisauurija Valdo Praust.
Märksõnad:
mõisad
mõisahooned
ehitusmälestised
arhitektuuriajalugu
kodulugu
ajalugu
mõisad
mõisahooned
ehitusmälestised
arhitektuuriajalugu
mõisnikud
kodulugu
ajalugu
Läänemaa
Hiiumaa
teatmikud
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Läänemaa mõisad, Koostanud Valdo Praust, Tänapäev 2007Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Eesti ajalugu alla viimati lisatud:
Jaan Ellen, Kuhu kõik nad jäid? 14. juuni 1941. 2. osa,
J. Ellen, 1995, hind: 5,00 eurot
Koostanud Ants Hein, Eesti mõisad. Herrenhäuser in Estland. Estonian Manor Houses. 250 fotot aastaist 1860-1939,
Tänapäev, 2003, hind: 24,00 eurot
Toimetanud Jaak Hion ja Jüri Ojamaa, Aruanne Eesti NSV MN juures asuva RJK 2. osakonna agentuur - ja operatiivtöö kohta 1957. aastal. Aruanne Eesti NSV MN juures asuva RJK 4. osakonna agentuur- ja operatiivtöö kohta 1957. aastal,
Umara, 2002, hind: 4,50 eurot
Eesti Riigiarhiiv; koostanud ja sisuliselt toimetanud Jüri Ant; toimetanud Velly Roots, Kaks algust. Eesti Vabariik – 1920. ja 1990. aastad,
Umara, 1998, hind: 8,00 eurot
Koostanud Endel Veinpalu ja L. Veinpalu, Pärnu kuurort 150 (artiklite kogumik),
Valgus, 1988, hind: 4,00 eurot
Sulev Vahtre, Jüriöö,
Eesti Raamat, 1980, hind: 7,00 eurot
Ilmar Tõnisson; koostaja Hando Runnel, Emajõe ääres,
Ilmamaa, 1997, hind: 8,00 eurot
Hindrik Prants, toimetanud Hando Runnel, Eesti asi ja maailma lugu,
Ilmamaa, 2016, hind: 10,00 eurot
Eerik Laid. Koostanud: Pekka Erelt, Hando Runnel, Paopaigad,
Ilmamaa, 1997, hind: 5,00 eurot
Karl Robert Pusta, Kontrastide aastasada,
Ilmamaa, 2000, hind: 7,50 eurot
Eesti ajalugu all on 3554 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!