Teema: Keel ja kirjandus
Pealkiri:
Kujuneda sunnita: mõtestades Jaan KaplinskitAutor(id): Thomas Salumets
Kujundaja: Mari Kaljuste
Kirjastus: Varrak
Linn: Tallinn
Aasta: 2016
Originaalkeel: inglise keel
Tõlkija: Kersti Unt
ISBN: 9789985335925
Lehekülgi: 278
Seisukord: normaalses seisukorras raamat
Mõõdud: 155 × 210 mm
Suurus: tavaformaat, ümbrispaberiga kõva köide
Sisu:
Monograafias «Kujuneda sunnita: mõtestades Jaan Kaplinskit» vaatleb kirjandusteadlane Thomas Salumets nii avaldamata kui ka avaldatud allikaid kasutades Jaan Kaplinski elu ja loomingut, tema kujunemist inimese ja kirjanikuna, elu- ja loomingufilosoofiat ja ühendab selle kõik tervikuks «sunnita kujunemise» mõiste kui Kaplinski mõtteviisi läbiva tunnusjoone abil.
Raamatu esmane eesmärk on sillutada teed Kaplinski sisemaastiku juurde, ent pilk heidetakse ka sellele keerukale kultuurilisele ja poliitilisele ümbrusele, kus Kaplinski sündis ja kasvas. Autor valgustab sel moel Kaplinski käitumise vähem nähtavaid dimensioone ja jälgib mõningaid tema kõige tähtsamaid inimsuhteid, valikuid ja huvisid nii isiklikus kui ka avalikus elus.
Thomas Salumets on eesti päritolu Kanada kirjandusteadlane, Vancouveri Briti Columbia ülikooli kirjandusprofessor. Ta on olnud Balti Uuringute Edendamise ühingu esimees ja ajakirja Journal of Baltic Studies peatoimetaja. 2015. aasta maikuus valiti Salumets TÜ audoktoriks. Oma teadusuuringutes on Salumets tegelenud Liivimaaga seotud saksa autorite F.M. Klingeri ja J.M.R. Lenzi loominguga, oma õppetöös ja kirjutistes on ta järjepidevalt tutvustanud eesti kirjandust, nt J. Krossi, V. Luige, T. Õnnepalu, U. Masingu, S. Oksaneni jt loomingut.
Originaali pealkiri: Unforced flourishing: understanding Jaan Kaplinski
Märksõnad:
eesti kirjanikud
luuletajad
esseistid
ühiskonnategelased
kirjanduskriitika
biograafiad
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Kujuneda sunnita: mõtestades Jaan Kaplinskit, Thomas Salumets, Varrak 2016Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Keel ja kirjandus alla viimati lisatud:
Eesti Lastekirjanduse Teabekeskuse toimetised 2,
Eesti Lastekirjanduse Keskus, 2005, hind: 7,00 eurot
Kai Laitinen, Satu Apo, Gun Herranen, Soome kirjanduse ajalugu,
Vagabund, 1994, hind: 6,00 eurot
Reet Neithal; draamaterminid: Lehte Tavel, Mis on mis kirjanduses. Kirjandusterminite leksikon keskkoolile,
Koolibri, 1999, hind: 15,00 eurot
Anneli Mihkelev, Vihjamise poeetika,
Underi ja Tuglase Kirjanduskeskus, 2005, hind: 9,00 eurot
Kaisa Häkkinen, Keeleteaduse alused,
Eesti Keele Sihtasutus, 2007, hind: 5,50 eurot
Helika Mäekivi, Argo Mund, Tuuli Rehemaa; koostaja Helika Mäekivi ; toimetaja Egle Pullerits, Õigekirjutuse näpunäiteid,
Keelehooldekeskus, 2013, hind: 5,00 eurot
Oskar Kruus, Bernard Kangro. Elukäik ja looming,
Eesti Raamat, 2003, hind: 7,00 eurot
Koostanud Maire Raadik, Keelenõuanne soovitab 4 (artiklikogumik),
Eesti Keele Sihtasutus, 2008, hind: 5,00 eurot
Ain Kaalep, Maavallast ja maailmakirjandusest. Vestlusi. Vaatlusi. Arvustusi. Käsitlusi,
Eesti Raamat, 1984, hind: 4,00 eurot
Reet Kasik, Stahli mantlipärijad. Eesti keele uurimise lugu,
TÜ Kirjastus, 2011, hind: 16,00 eurot
Keel ja kirjandus all on 1452 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!