Teema: Maailma ajalugu
Pealkiri:
Läänemere maade ja rahvaste ajaluguAutor(id): Alan Palmer
Kujundaja: Jan Garshnek
Kirjastus: Pegasus
Linn: Tallinn
Aasta: 2013
Originaalkeel: inglise keel
Tõlkija: Madis Vodja
Lehekülgi: 432
Seisukord: korralik raamat
Mõõdud: 160 × 242 mm
Suurus: tavaformaadis, kõvade kaantega
Sisu:
Tuntud briti ajalookirjutaja Alan Warwick Palmeri 2005. aastal ilmunud raamat «Läänemere maade ja rahvaste ajalugu» (inglise keeles «Northern Shores: A History of the Baltic Sea and its Peoples») on autori esimeseks katseks luua üldistavat ajalookäsitlust, kus ei vaadelda mitte üksikuid riike või riigimehi, vaid püütakse võrdlevalt kirjeldada ühes kindlas regioonis – Läänemere kõikidel kallastel – toimunud protsesse.
Läänemere maade ja rahvaste ajalugu algab Palmeri teoses esimeste inimeste saabumisega Läänemere kallaste äärde ning lõppeb 2000. aastate algul. Eesti lugejale on teos huvitav just selle poolest, et see aitab paremini mõista laiemaid ajaloolisi protsesse, millesse ka meie ühel või teisel viisil olime tõmmatud või mis meid kas otseselt või kaudselt mõjutasid. See on suure üldistusjõuga raamat, mille autoril on ometi jätkunud jõudu ka üksikasjadesse süveneda.
Alan Palmer on 1980. aastast Briti kuningliku kirjandusühingu (The Royal Society of Literature) liige ning seni on tema sulest ilmunud arvukalt käsitlusi valdavalt 18. ja 19. sajandi kohta, alates Preisi kuningast Friedrich Suurest, lõpetades Bismarcki ning Euroopa impeeriumite ajalugudega.
Originaali pealkiri Northern shores : a history of the Baltic Sea and its peoples. Eesti keeles
Märksõnad:
ajalugu
Läänemere maad
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Läänemere maade ja rahvaste ajalugu, Alan Palmer, Pegasus 2013Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Maailma ajalugu alla viimati lisatud:
Ivan Tšistjakov, Siberi pärapõrgus. Gulagi vangivalvuri päevik,
Argo kirjastus, 2018, hind: 20,00 eurot
Oleg Šiškin, Punane Frankenstein. Kremli salaeksperimendid,
Olion, 2005, hind: 11,00 eurot
Paul H. Jeffers, Vabamüürlased. Ülevaade maailma vanimast salaühingust,
Tänapäev, 2007, hind: 25,00 eurot
Juri Felštinski, NSV Liit - Saksamaa 1939-1941,
Tammerraamat, 2017, hind: 17,00 eurot
Leili Pukk, Kaugete aegade lood. Ajalooõpik VII klassile,
Innove, 2016, hind: 12,00 eurot
Madis Somelar; toimetanud Ursula Vent, Uusaeg. Töövihik 8. klassile. I osa. Uus õppekava,
Avita, 2014, hind: 8,00 eurot
Milvi Martina Piir; toimetanud Ursula Vent, Inimesed ajas. Ajalooõpik 5. klassile. II,
Avita, 2009, hind: 10,00 eurot
Laurence Gardner, Graali kuningate sünd. Vapustav lugu geneetilisest kloonimisest ja Jeesuse iidsest sugupuust,
Olion, 2005, hind: 16,00 eurot
Franjo Terhart, Templirüütlite aare. Varjatud rikkuste jälil,
Olion, 2004, hind: 7,00 eurot
Juhan Lindström, Tšehhi põrgus. Mälestusi sõjateelt ja vangipõlvest,
Faatum, 1997, hind: 13,00 eurot
Maailma ajalugu all on 1913 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!