Teema: Eesti ajalugu
Pealkiri:
Miiniristleja leekides. Jutustus Loksa rannikul hukkunud miiniristlejast ''Karl Marx''Autor(id): Mihhail Korsunski
Kirjastus: Eesti Raamat
Linn: Tallinn
Aasta: 1967
Originaalkeel: vene keel
Tõlkija: E. Roomet
Lehekülgi: 220
Seisukord: kaaned kohati kulunud, seljalt pleekinud ja servadest-nurkadest pisut katki, sisu korras
Mõõdud: 136 × 205 mm
Suurus: tavaformaadis, kõvade kaantega
Sisu:
#T001#
Sellele Tallinna tööliste kätega ehitatud laevale anti esialgu nimeks «Gromonossets». Hiljem nimetati ta Romanovite dünastia viimase isevalitseja Nikolai Teise käsul ümber «Izjaslaviks».
Kui revolutsioonilised Balti mere madrused võimu enda kätte võtsid, andsid nad laevale Karl Marxi nime.
Eskaadri-miiniristlejale «Karl Marx», temal teeninud meremeestele, kunagistele võitlusrohketele päevadele ongi pühendatud käesolev raamat.
«Raamatust näeme, et paljud Vene laevad on ehitatud Tallinna laevatehastes. Nii tehaste töölised kui ka laevade meeskonnad võtsid aktiivselt osa revolutsioonilisest võitlusest Eestis. Kõigest sellest, samuti ka laeva operatsioonidest nii Esimeses maailmasõjas kui ka Isamaasõja esimestel päevadel jutustab autor tõepäraselt ja huvitavalt.
M. Korsunski raamatu paljudel lehekülgedel kohtab lugeja eesti meremeeste nimesid, kelle tööst ja võitlusest ta kuuleb esmakordselt. Teoses avaldatakse hulk seni laiemale lugejaskonnale tundmata fakte ja materjale.»
J. Pantelejev, endine Balti Punalipulise Laevastiku staabiülem
Rikkaliku fotomaterjaliga illustreeritud dokumentaalses jutustuses antakse põhjalik ülevaade 8. augustil 1940. a Hara lahes toimunud miiniristleja «Karl Marx» võitluslikust vastupanust Saksa armee õhurünnakule.
Eessõna: J. Pantelejev
ajalugu, sõjandus, militaarajalugu
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Miiniristleja leekides. Jutustus Loksa rannikul hukkunud miiniristlejast ''Karl Marx'', Mihhail Korsunski, Eesti Raamat 1967Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Eesti ajalugu alla viimati lisatud:
Meelis Saueauk, Propaganda ja terror. Nõukogude julgeolekuorganid ja Eestimaa Kommunistlik Partei Eesti sovetiseerimisel 1944-1953,
SE & JS, 2015, hind: 18,00 eurot
Koostanud Viivi Läll, Saima Sagur, Tiina Tiit, Noorustuli. Pelgulinna Gümnaasiumi almanahh III,
Canopus, 2002, hind: 5,00 eurot
Eesti taluarhitektuur. Püsiv ja muutuv,
Eesti Vabaõhumuuseum, 2016, hind: 15,00 eurot
Rasmus Kask, Maaarhitektuur ja maastik. Kihnu. Rural Architecture and Landscape. Kihnu,
Eesti Vabaõhumuuseum, 2015, hind: 6,00 eurot
Koostanud Enno Piir. Toimetanud Helgi Kaldma, Paistu kihelkond 1. osa. Inimkaotused ja repressioonid alates 21. juunist 1940,
Memento, 1994, hind: 5,00 eurot
Koostanud Piret Lotman, Uurimusi tsensuurist / Papers on censorship,
Eesti Rahvusraamatukogu, 1995, hind: 5,00 eurot
Mart Laar, Linnulennul Eesti ajaloost,
Grenader, 2005, hind: 4,00 eurot
Koostanud: Ene Tannberg, Vilistlased 1913-2006. Õpetajad 1906-2006,
Miina Härma Gümnaasium, 2006, hind: 4,00 eurot
370 aastat Gustav Adolfi Gümnaasiumi,
Gustav Adolfi Gümnaasiumi Vilistlaskogu, 2001, hind: 4,00 eurot
Heino Gustavson, Merekindlused Eestis 1913-1940,
Olion, 1993, hind: 13,00 eurot
Eesti ajalugu all on 3549 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!