Teema: Eesti ajalugu
Pealkiri:
Väike-MaarjamaaAutor(id): Georg Martin Knüpffer
Kujundaja: Jan Garshnek
Kirjastus: Argo kirjastus
Linn:
Aasta: 2025
Originaalkeel:
Tõlkija: Merike Schümers-Paas ja Janis Tobreluts
ISBN: 9789908610016
Lehekülgi: 256
Seisukord: heas korras uus raamat kirjastusest
Suurus: Kõvakaaneline
Sisu:
Kunagi oli baltisakslastel ütlus: kes pole külastanud mõnd Balti pastoraati, see ei tunne ka baltisaksa elulaadi! Selles raamatus avanebki meie ees ühe 19. sajandi keskpaiga Eestimaa pastoraadi argipäev koos pastoripere suhtumiste ja hoiakutega, mille valgusel saame juurelda, kuivõrd see ütlus tõele võiks vastata. Raamat toob lugejani hilisema Ambla pastori G. M. Knüpfferi lapsepõlvemälestused 1850.–1860. aastatest Väike-Maarja pastoraadis koos rikkaliku pildimaterjali ja Väike-Maarja kirikukroonikaga ajavahemikust 1834–1918. Raamatu pealkiri ongi süntees Väike-Maarja ja Maarjamaa nimedest. Kirjelduste keskmes on autori enda perekond ning kihelkonna mõisnikud ja pastoraadi teenijarahvas. See on emotsionaalne tagasivaade sellele, mida üks väike poiss nägi, mõtles ja koges. Sel imelisel teekonnal ei nuta autor möödunut taga, vaid kirjeldab täiskasvanud mehena, kuidas ta oma kodu ja lapsepõlve mäletab, lepib kaduvaga, rõhutab lähedaste ning hea lastetoa tähtsust, tehes seda estofiilse baltisaksa literaadi positsioonilt. Saksakeelsetest käsikirjadest tõlkinud Merike Schümers-Paas ja Janis Tobreluts.
Märksõnad:
Argo kirjastus
Jan Garshnek
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Väike-Maarjamaa, Georg Martin Knüpffer, Argo kirjastus 2025Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Eesti ajalugu alla viimati lisatud:
Enn Leisson, Relsid taigas (1. osa),
Eesti Raamat, 1978, hind: 3,50 eurot
Õie Elango, Ants Ruusmann, Karl Siilivask, Eesti maast ja rahvast. Maailmasõjast maailmasõjani,
Olion, 1998, hind: 12,00 eurot
Koostanud: Lembit Lauri, Kirjutamata memuaare (1. osa). Katkendeid kaasaegsete elukroonikast helilindil,
Perioodika, 1986, hind: 4,00 eurot
Jüri Ant, Eesti 1920. Iseseisvuse esimene rahuaasta,
Olion, 1990, hind: 5,00 eurot
Peter Kadhammar, Vandeseltslased,
Olion, 2000, hind: 6,00 eurot
Tiit Made, Kremlis iseseisvust toomas. Eesti iseseisvuse taastamise 20. aastapäevaks,
Argo, 2011, hind: 12,50 eurot
Toimetanud Vello Tarmisto, Valga rajoonis (artiklite kogumik),
Eesti NSV Teaduste Akadeemia, 1987, hind: 6,00 eurot
Vello Lõugas, Kaali kraatriväljal Phaetonit otsimas,
Eesti Entsüklopeediakirjastus, 1996, hind: 11,00 eurot
Toimetanud Mart Tamberg, Eesti biograafiline leksikon. Täiendusköide,
M. Tamberg, 2002, hind: 14,00 eurot
Carl Robert Jakobson, Kolm isamaa kõnet,
Eesti Raamat, 1991, hind: 7,00 eurot
Eesti ajalugu all on 3564 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!