Aino Bach [näituse kataloog], Klõpsa siia , et näha täielikku loendit! Aino Bach [näituse kataloog], Koostanud Hilja Läti, 1961 | vanaraamat. ee
Alates 11. märtsist saab poodi tellitud pakke kätte endiselt tööajal E-R 10-18.00 ja L 10-16.00. Kaupluse ukse tagant helista tel. 734 1901. Pakiga posti teel saatmine toimib tavapäraselt.
Ostukorv

"Seitsme peaga poiss (luuletused)""Looming 2023/8""Valitud valmid""Eesti NSV siseveekogudel ja rannav..""Kodukeldrid""Piima somaatiliste rakkude arvu m..""Kivi kivi peale""Elektrilised käsitööriistad""Sünkjas laine""Kurnoss""Õngemees kalavetel II. Lühilugus..""Struggles in the Baltic. The Eston..""101 Eesti kirjandusteost""Crime-as-communication: detecting ..""14-päevane organismi puhastamine ..""Tehnika ja Tootmine 1963/1""Eesti kirjakeele seletussõnaraama..""Труды по русской и ..""Nägemine on nähtamatu""Pani timmi viiuli""10 kooki""Arheoloogilised välitööd Eestis..""Kümme vakka teatrisoola""Tore päev""Filosoofia ja analüüs. Analüüt..""Mesilaste haigused ja kahjurid""Loomulik ehk aktiivsünnitus""Георг Отс / Georg Ots""Maailma nukraim orkester""Midagi ohtlikku. Triloogia ''Ajast..""Longman Active Study Dictionary of.."""Mina olen ...". Seeriakõned 1985""Nõmmeveski looduse õpperada""Eesti-Inglise sõnaraamat""Ohtlik armas""100 rida (miniraamat)""Remonditööd""Hawaii""1949. aasta märtsiküüditamine T..""Helpless Can't-Do""Lõpp toiduallergiale. Võimalik m..""Betti Alver. Elu ja loomingu lugu""Elulõngadest""Traktorite ekspluatatsiooni ökono..""Keemiline umbrohutõrje kartulipõ..""Chemical and isotope evolution of ..""Kõik lood Leopoldist (jutustused)""Kuldne puur""Üldine maaviljelus ja taimekasvat..""Elutarkus""Nukitsamees""Rännakuid Eesti radadel II""Homerose eeposte Läänemere päri..""Vahetatud portree juhtum""Kadri. Kasuema""Elektrotehnika""Mad Cows""Eesti Tennis 100""Salatid, pirukad, suupisted""Kööginurk 2010/5. Retseptid, nõ..""Focus on Year 12. Töövihik""Taimekaitse praktikum (õppevahend..""Harjutusvara rahvatantsijaile""Eesti kirjandus, kirjandusteadus j..""Kivist viiulid""Как построить сель..""Use of mono- and polyanions in the..""Poiss kohvris""Uhke süda""Seiklused metsas""Maalritööd""Suur õigekeelsus-sõnaraamat (1. ..""Linnutiivul""Ohtlik lend 03. Isa ja tütar""Taevalaeka saladused""F. R. Kreutzwaldi portreedes ja il..""The Retribution of Jack Frost (Kü..""Sporditähed 2013. Juubeliväljaan..""Küpsetame ise II""Kui vihm saab läbi. Mälestisi ü..""Pargisuitaja teejuht 2. Lõuna-Ees..""Tee. 50 retsepti kogu maailmast Ha..""Sinine šaakal. 20 India muinasjut.."
83 tk kogusumma: 660,31 EUR

Teema: Kunst
Pealkiri: Aino Bach [näituse kataloog]
Autor(id): Koostanud Hilja Läti
Kujundaja: Vive Tolli


Kirjastus:
Linn:
Aasta: 1961
Originaalkeel:
Lehekülgi: 87

Seisukord: kasutatud raamat, kaaned kohati kulunud ja pisut katki, sisu korrmõned lehed pisut määrdunud, kirje sees, sisu korras

Mõõdud: 195 × 180 mm
Suurus: tavaformaadis, pehmete kaantega

Sisu:
Silmapaistva eesti graafiku Aino Bach-Liimandi (1901–1980) esimese personaalnäituse kataloog annab ülevaate tema loomingulisest teest. Nõukogude-eelsetest aastatest on Aino Bachil paljud tööd sõja ajal hävinud või kaduma läinud, eriti just värviliste monotüüpiate osas. Varasemate töödena esitatakse näitusel õpingute-aegseid etüüde ja visandeid, mis on teostatud peamiselt mitmesugustes graafilistes tehnikates (ofort, kuivnõel) ja mida luues kunstnik õppis tundma graafilisi väljendussvõimalusi. (Maalialased õpilastööd on täies ulatuses kaduma läinud.)
«Pallase» kunstikooli lõpetamisele 1935. a järgneb viljakas loomingujärk, mille jooksul kunstnik kiiresti omandab küpsuse ja omaenda kunstnikunäo. Ta huvi keskpunktis on algusest peale inimene. Töötades mitmes tehnikas, hakkab ta eelistama akvatinta maalilist maneeri, mis omandab kunstniku käes eesti kunstis seninägematu mitmekesisuse ja rikkalikkuse.
Palju tähelepanu on Aino Bach pööranud laste kujutamisele. Tuntud on väheste vahenditega lahendatud «Magav laps», südamlikud on ta väikesed lapsepead, kus kunstnik on käsitluses õrn ja tundeline.
Kataloogis on 32 must-valget reprot ja kunstniku tööde loetelu aastate lõikes (1928–1961).


Tekst eesti ja vene keeles.

Märksõnad
Bach, Aino, 1901-1980
Aino Bach, kunstinäitus (1961 : Tallinn)
eesti
graafikud (kunst)
graafika
näitusekataloogid

Hind: - Hetkel on otsas*

*Jäta enda märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.

Aino Bach [näituse kataloog], Koostanud Hilja Läti, 1961 | vanaraamat.ee
Aino Bach [näituse kataloog], Koostanud Hilja Läti, 1961 | vanaraamat.ee
Aino Bach [näituse kataloog], Koostanud Hilja Läti, 1961 | vanaraamat.ee
Aino Bach [näituse kataloog], Koostanud Hilja Läti, 1961 | vanaraamat.ee
Aino Bach [näituse kataloog], Koostanud Hilja Läti, 1961 | vanaraamat.ee
Aino Bach [näituse kataloog], Koostanud Hilja Läti, 1961 | vanaraamat.ee

Kasutatud raamatud
Alates 1999. aastast järjest täienenud raamatukataloog sisaldab täna üht Eesti kõige hoolikamalt valitud, sisukaimat kollektsiooni, mis pakub raamatusõpradele ehedaimat lugemisrõõmu.

Üle 47 000 väljaande
Kui tüüpilises raamatupoes on tavapäraselt müügil umbes 3000 raamatut, siis Vanaraamatu antikvariaat pakub lugejaile suuremat valikut, sest müüme kasutatud raamatuid erinevatest kümnenditest.

Raamatute tellimine
Kõiki kataloogis müügil olevaid väljaandeid saad mugavalt tellida veebilehe kaudu.
Veebist ostmise juhend
Tellimistingimused
Privaatsustingimused

Kontaktandmed
Biblio OÜ, reg.nr. 10598332,
Raamatupood: Riia 5, Tartu, 51010 Eesti
Veebikataloog: www.vanaraamat.ee
Kontakttelefon (+372) 7 341 901
E-mail: 

 


www.vanaraamat.ee © 2024 Biblio OÜ » Kvaliteetsed kasutatud raamatud