Teema: Elulood, memuaarid
Pealkiri:
Sinisilmselt unistuse pooleAutor(id): Vello Loemaa
Kirjastus: Argo kirjastus
Linn:
Aasta: 2021
Originaalkeel:
ISBN: 9789949688821
Lehekülgi: 528
Seisukord: heas korras uus raamat kirjastusest
Mõõdud: 240x165
Suurus: tavaformaadis, kõvas köites
Sisu:
Selle raamatu saame teele panna keskmiselt 3-5 päeva jooksul peale raha laekumist meie arvele.
See on raamat sõjaväelenduriks saamisest ja eneseteostusest läbi kolme kümnendi, sealhulgas külma sõja taasägenemise aastail ja lõpus.
Poisikesepõlves tärganud unistus lennata reaktiivhävitajal viis Vello Loemaa Paide keskkooli lõpetamise järel sõjaväe lennukooli kaugel Venemaal. Järgnes teenistus piloodina ja pärast sõjaväeakadeemiat juhtivatel ametikohtadel kuni diviisikomandöri asetäitjani polkovniku auastmes. Lisaks Venemaale tuli teenida Ukrainas, Taga-Kaukaasias ja – Hiinaga puhkeda võiva suure sõja õhkkonnas – Mongoolias. Kokku kogunes talle 2150 lennutundi ning 14 lennukitüüpi ja nende modifikatsiooni.
Raamatus on juttu ohvitserikarjääri olemusest ja keerdkäikudest, erinevate lennukite omadustest, lendamise spetsiifilistest külgedest ja seikadest, mille peale tavalugeja ise ei tulekski – kuid ka kodu loomisest võõrsil ning elust-olust eri maanurkades tol Nõukogude impeeriumi aina kiireneva allakäigu ajastul. Tegevustik ulatub aastani 1992, autori naasmiseni Eestisse. Tema osavõtt Eesti kaitsejõudude ülesehitamisest, sealhulgas kaitseväe operatiivjuhi ja õhuväe ülemana, kuni tegevteenistusest lahkumiseni aastal 2011 kindralmajori auastmes on aga juba üks teine lugu.
Märksõnad:
Argo kirjastus
ajalugu
biograafiad
sõjandus
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Sinisilmselt unistuse poole, Vello Loemaa, Argo kirjastus 2021Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Elulood, memuaarid alla viimati lisatud:
Voldemar Pinn, Legendaarne linnapea. Hans Alver,
Kunst, 1996, hind: 7,00 eurot
Ernst Jaakson, Eestile (mälestused). Eesti mälu,
Eesti Päevaleht, Akadeemia, 2011, hind: 8,00 eurot
Feohari Kessidi, Sokrates,
Eesti Raamat, 1986, hind: 4,00 eurot
Edda Pakk, Meile antud ajast,
Ilo, 2007, hind: 10,00 eurot
László Passuth, Kuldses udus külmetavad jumalad. Romaan Raffaelist,
Kunst, 1993, hind: 7,50 eurot
Tiit Madisson, Vastasseis. Mälestusi ning olupilte ikestatud Eestist, Gulagi laagrist ja Kolõmalt,
Umara, 1996, hind: 7,00 eurot
Lucien Febvre, Taevane ja maine armastus. Marguerite de Navarre ja tema Heptameron,
Kunst, 2000, hind: 6,00 eurot
Ants Salum, Raiusin kõik raamatusse II. Töö- ja tegutsemise aastad [mälestused],
Ilmamaa, 2006, hind: 7,50 eurot
Epp Petrone, Lastekirju,
Petrone Print, 2017, hind: 5,00 eurot
Epp Petrone, Elust kirju,
Petrone Print, 2014, hind: 5,00 eurot
Elulood, memuaarid all on 4578 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!