Lood unustatud Tartust, Jaak Klõpsa siia , et näha täielikku loendit! Lood unustatud Tartust, Jaak Juske, Pegasus 2013 | vanaraamat. ee
Alates 11. märtsist saab poodi tellitud pakke kätte endiselt tööajal E-R 10-18.00 ja L 10-16.00. Kaupluse ukse tagant helista tel. 734 1901. Pakiga posti teel saatmine toimib tavapäraselt.
Ostukorv

"Käomuna. Spiooni jälitamine arvu..""Kolm piletit Adventure'isse (reisi..""Suured loomad""Põhjamaade ajalugu""Eklektika""Akadeemilise sõudmise tehnika. Õ..""Tundmatuks jääda sooviva tuntud ..""Sõnnikuhoidlad""Towards a more flexible language p..""Soome sõnakonstruktsioone ja väl..""Lapse laulud""Eläinlaulut""Onn""Pariisis peidus""Teaduse teed""Eesti 100 sündmust. Tähtsamaid a..""Orlando. Elulugu""Bhagavad-gita. Nii nagu see on""Tanea. Suure jõe ääres (romaan)""Peod perekonnaringis. 15 esmaklass..""1991. aasta. NSV Liidu presidendi ..""Maailmaruum - kõige vaarema""Jäätähed (luuletused)""Triibu-Liine Väike Leivanumber. L..""Missiooniteadlik juht. Kuidas juht..""Korrelatsioon- ja regressioonanal..""Looming 1968/ 8""Kaks päikest. Teistmoodi muinaslo..""Riigi vaenlane""Muusika ja muundus. Valik klassika..""Tervislikud joogid. Kiiresti ja ma..""Agatha Raisin ja põrgulik armastu..""Tartu Muusikakool 1919-1969""loodusesõber. 1/2009 Kas Tuhala n..""Pariisi arabeskid""National Geographic 1994 January. ..""Inglise-eesti-vene turistivestmik""Existerion""Rohelised aasad""Ernst Petersoni elu ja looming""Sigaret""Ookean meri""Ilmar Öpik""Venelased Eesti Vabadussõjas. Р..""150 suurepärast toitu munast""Siluett 1977/3. Talv""Soovides head""Valge-toonekurg""Koos mäeharjale mingem""Millenary Tartu. The city of youth..""Südame kapriis""Brand. Dramaatiline poeem viies va..""Mantra. Luuletused, laulud ja mant..""Bridget Jonesi päevik""ÄRKSUS. Tee rahuni pöörases maa..""Tünsamäe tigu""Kirjanduse kõnetus. Gümnaasiumi..""Lunastus mõrva läbi. Õde Fidelm..""See, kes lisab valu""Lewise mees""Lumelind. Romaan""Lasteteater I. Lastenäidendid""Kevade talvine suvi""Атлетизм. Рекоменд..""Маленький художни..""Majja tuleb laps""Mülgas""Läbi universumi""Džungliraamat""Luiskaja tädi majake""Seitse venda""Punane liilia""Tipa-tapa (18. osa). Tartu 8. kesk..""Kord sa kahetsed""Don Alfredo, džentelmenlik maffia..""Mees, kes pidas oma naist kübarak..""Venemaa majandus""Värvusfilmimine""Majahoidja kassi juhtum""Vahvlid""Kudumine IV-IX klass""Rock. Pop. Jazz. Folk. Handbuch de..""Haldjasõjad""Tuule ema""101 võimalust äri edendamiseks""Klaaspärlimäng""Die Kohlenbrenner""Valgekraede pettused. Ennetamine, ..""Peaaegu täiuslikus maailmas""Polkast rokini. 2. osa""Иллюстрированная ..""The Titans (Kent Family Chronicles..""Pastatoidud""Eesti NSV teatrid 1958/5-6""Tallinn - 80. XXII olümpiamängud..""Mullumuiste""Miniloom ja Maksitaim""Parteiaktivisti teatmik 1976""Rännumehe päevik""Väikeste naiste abielud I-II""Südametu""Murphy seaduste täielik kogu""Kui taastasime Eesti iseseisvuse. ..""Summ-Summ""Eesti keskmise suurusega ettevõtt..""Meie majandus""Eraelu skandaalid. New York Times'..""Jumala talleke""Olsoy poisid""National Geographic 2003 November...""Eesti Naine 1949/4. EK(b)P KK ajak..""Keemia ülesandeid keskkoolile"
112 tk kogusumma: 914,40 EUR

Teema: Eesti ajalugu
Pealkiri: Lood unustatud Tartust
Autor(id): Jaak Juske
Kujundaja: Mart Kivisild


Kirjastus: Pegasus
Linn: Tallinn
Aasta: 2013
Originaalkeel:
ISBN: 9789949505722
Lehekülgi: 192

Seisukord: pisut määrdunud kaaned, sisu olemas ja korras, raamatul võib esineda kopitamise lõhna, mis meie kogemuse põhjal aja jooksul lahtub

Mõõdud: 152 × 217 mm
Suurus: tavaformaadis ja kõvas köites raamat

Sisu:
Jaak Juske teine laiale lugejaskonnale suunatud raamat Eesti linnade kujunemisest ja ajaloost. Selles sisaldub viis jalutuskäiku ümber Tartu kunagise uhke linnamüüri, millest on praegu alles vaid riismed. Omaaegsetest suurematest linnaväravatest algavad retked vaatlevad linnaruumi kujunemist, tähtsamaid hooneid ja tänavaid nii vanalinnas kui ka linnamüürist väljaspoole jääval alal. Vahele on pikitud lugusid Tartu olulistest sündmustest ja inimestest. Jalutuskäigud lõpevad omal ajal Tartut ümbritsenud üheksas mõisas, mis on nüüdseks linnaga üheks sulanud.

*******

Hea lugeja!

Sageli on kuulda arvamust, et minevikus tuhnimine on ajaraisk, millest tänapäevale suurt tulu ei tõuse. Aga on vastupidi! Ajalugu on kaasas alati, paraku me märkame või tajume seda enamasti vähem, kui vaja oleks. Siinne raamat jutustab lugusid Tartust, Eesti linnast, mille hiilgus ja viletsus on mänginud märkimisväärset rolli Kirde-Euroopa ajaloos: Tartu kui oluline sõlmpunkt Venemaa ja Euroopa vahelises kaubanduses, Taru kui Vatikani sillapea katoliikluse levitamiseks Põhja-Euroopas, Tartu kui Rootsi Läänemereprovintside pealinn. Ent ajalugu pole üksnes kuningad või väepealikud või justkui tühjast kerkinud linnad, lossid, kirikud. Ajalugu on paljude inimeste tegelik elu – õnnestumised ja nurjumised, tülid ja leppimised, lootused ja mured. Jaagu raamatut lugedes, või veelgi parem – raamatuga Tartu tänavatel uidates, soovitan ette kujutada just neid lihast ja luust inimesi – eestlasi, sakslasi, poolakaid, venelasi, rootslasi –, kes oma parema äratundmise järgi lõid meile ajaloo, mida kanname kaasas täna ja millest sünnib homne.

– Mart Meri



Linn, see on selles elavaid inimesed. Nemad teevad õhtul aknad valgeks, nende pannidelt tuleb koridori praekartuli ja koogilõhna, nemad niidavad muru, istutavad lilled, puhastavad käigurajad hangedest.
Inimene ehitab ja lammutab linna, kus ta elab. Vahel targalt, vahel rumalalt. Aga võõras hävitab. Majad, kus elu luuakse, tornid, kus kellad helisevad, veskid, mis jahvatavad, sillad, mis teisele poole aitavad.
Kuidas saada linnaga tuttavaks, kuidas saada linnas omaks? Seal elades. Aga seejuures ikka ja jälle küsides, kuidas siin varem elati, lund lükati, kelli helistati, küpsetati, puid istutati.
Tartuga saate oma tutvust uuendada nüüd – lugege ja jalutage käesoleva raamatuga.

– Ants Johanson



Tartu on igavene linn. Teda on korduvalt hävitatud ja ikka on ta tagasi tulnud. Tartu pärast on palju võideldud ja palju nutetud. Eesti luule ajalugu algab nutulauluga Tartu pärast. Nutan minagi, kui vaatan vanu fotosid ja rekonstruktsioone ning mõtlen, mis kõik võinuks olla. Kõige kurvem on tõdeda, et võib-olla suurim hävitustöö saadeti korda hiljuti, pärast Teist maailmasõda, kui kisti maha varemed, mida saanuks taastada. Nii on Tartu tänini sant ja ootab aega, mil ta haavad lõplikult ravitaks. Mitte vanadest vundamentidest üle sõites, vaid neid uute hoonete rajamisel aluseks võttes. Ootan Kivisilda, ootan Henningi platsi, ootan Kaubahoovi ja Jakobi tänava läänekülge. Ootan päeva, mil Jaani kiriku kõrvalt kaob maitsetu ja kohatu hruštšovka. Tartu väärib enamat.

– Lauri Vahtre

Hind: - Hetkel on otsas*

*Jäta enda märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.

Teema Eesti ajalugu alla viimati lisatud:

Konstantin Päts, Eesti riik II,
Ilmamaa, 2001, hind: 16,00 eurot

Andres Adamson ja Sulev Valdmaa, Eesti ajalugu gümnaasiumile,
Koolibri, 2001, hind: 11,00 eurot

Ivo-Manfred Rebane, Eesti lipp,
Riigikantselei, 2005, hind: 7,00 eurot

Malle Salupere, Tuhandeaastane Tartu. Nooruse ja heade mõtete linn,
TÜ Kirjastus, 2011, hind: 7,00 eurot

Artur Taska; Koostanud: Küllo Arjakas, Sini-must-valge 100 aastat,
Kupar, 1992, hind: 5,00 eurot

Arvo Mägi, Eesti rahva ajaraamat,
Koolibri, 1993, hind: 4,00 eurot

Tiia Pedastsaar, Larissa Vassiltšenko3, Kodulugu vene õppekeelega koolidele. 3. osa,
Koolibri, 1998, hind: 5,00 eurot

Eesti 1944 tundmatu autori silme läbi,
Olion, 1993, hind: 6,00 eurot

Aigi Rahi, 1949. aasta märtsiküüditamine Tartu linnas ja maakonnas,
Kleio, 1998, hind: 24,00 eurot

Restoration of the independence of the Republic of Estonia,
Estonian Institute for Information, 1991, hind: 6,00 eurot



Eesti ajalugu all on 3419 raamatut. Klõpsa siia, et näha täielikku loendit!
Lood unustatud Tartust, Jaak Juske, Pegasus 2013 | vanaraamat.ee
Lood unustatud Tartust, Jaak Juske, Pegasus 2013 | vanaraamat.ee
Lood unustatud Tartust, Jaak Juske, Pegasus 2013 | vanaraamat.ee
Lood unustatud Tartust, Jaak Juske, Pegasus 2013 | vanaraamat.ee
Lood unustatud Tartust, Jaak Juske, Pegasus 2013 | vanaraamat.ee
Lood unustatud Tartust, Jaak Juske, Pegasus 2013 | vanaraamat.ee

Kasutatud raamatud
Alates 1999. aastast järjest täienenud raamatukataloog sisaldab täna üht Eesti kõige hoolikamalt valitud, sisukaimat kollektsiooni, mis pakub raamatusõpradele ehedaimat lugemisrõõmu.

Üle 47 000 väljaande
Kui tüüpilises raamatupoes on tavapäraselt müügil umbes 3000 raamatut, siis Vanaraamatu antikvariaat pakub lugejaile suuremat valikut, sest müüme kasutatud raamatuid erinevatest kümnenditest.

Raamatute tellimine
Kõiki kataloogis müügil olevaid väljaandeid saad mugavalt tellida veebilehe kaudu.
Veebist ostmise juhend
Tellimistingimused
Privaatsustingimused

Kontaktandmed
Biblio OÜ, reg.nr. 10598332,
Raamatupood: Riia 5, Tartu, 51010 Eesti
Veebikataloog: www.vanaraamat.ee
Kontakttelefon (+372) 7 341 901
E-mail: 

 


www.vanaraamat.ee © 2024 Biblio OÜ » Kvaliteetsed kasutatud raamatud