Teema: Ilukirjandus: väliskirjandus
Pealkiri:
Päeva maja, öö majaAutor(id): Olga Tokarczuk
Kirjastus:
Linn:
Aasta: 2013
Originaalkeel: poola keel
Tõlkija: Hendrik Lindepuu
ISBN: 9789949933358
Lehekülgi: 238
Seisukord: heas korras uus raamat kirjastusest
Mõõdud: 210x148 mm
Suurus: pehmes köites raamat
Sisu:
„Päeva maja, öö maja” kujutab ühe Sudeetide väikelinna (mis on olnud Preisi, Tšehhi, Austria-Ungari ja Poola linn) ja selle ümbruskonna lugu läbi kireva tegelaskonna: XIV sajandil elanud pühak – Kristuse näoga neiu; kaks sajandit hiljem tema elulugu kirjutav munk, kes kõhkleb oma soolises identideedis; tänapäevastest tegelastest: täiskuu ajal libahundiks muutuv ladina keele õpetaja; joodik, kes arvab, et tema sees elab lind; pangas töötav naine, kes kuuleb unenäos talle armastust avaldavat häält ning läheb selle hääle allikat otsima, jpt. Tokarczuki teostes on palju selliseid asju, mida oleme harjunud pidama üleloomulikuks, kriitikud on Tokarczuki proosat iseloomustanud sõnapaariga „mütoloogiline realism”.
Olga Tokarczuk on üks tuntumaid Poola proosakirjanikke, „Päeva maja, öö maja” on tõlgitud enam kui kahekümnesse keelde. Eesti keeles on temalt varem ilmunud jutukogu „Maailma kõige inetum naisterahvas” (LR 2005) ja romaan „Algus ja teised ajad” (2012).
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Päeva maja, öö maja, Olga Tokarczuk, 2013Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Ilukirjandus alla viimati lisatud:
William Golding, Kärbeste jumal. Mereristsed,
Eesti Raamat, 1989, hind: 9,00 eurot
Evelyn Waugh, Pommuudis. Romaan ajakirjanikest,
Varrak, 2013, hind: 15,00 eurot
Stefan Zweig, Malenovell,
Ajalehtede-Ajakirjade Kirjastus, 1957, hind: 3,00 eurot
Jerome David Salinger, Parim päev banaanikala püügiks,
Perioodika, 1966, hind: 5,00 eurot
Franz Kafka, Aruanne akadeemiale,
Ajalehtede-Ajakirjade Kirjastus, 1962, hind: 5,00 eurot
Ellinor Rängel, Kullimaja Marta,
Eesti Raamat, 1984, hind: 4,00 eurot
Käbi Laretei, Peotäis mulda, lapike maad (mälestused),
Perioodika, 1989, hind: 4,00 eurot
Koostanud Raul Kilgas, Heiki Raudla ja Ringa Raudla, Kuldsed ajatud lood,
Sator, 2017, hind: 24,00 eurot
Alma Teder, Ilusad päevad,
Stella, 1998, hind: 25,00 eurot
Gregor Elm, Kahel jalal kahevahel,
Wellesto, 2002, hind: 5,00 eurot
Ilukirjandus all on 22840 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!