Teema: Esseistika, dokumentalistika
Pealkiri:
Naised, kes loevad, on ohtlikudAutor(id): Stefan Bollmann
Kujundaja: 215 × 283 mm
Kirjastus: Olion
Linn:
Aasta: 2007
Originaalkeel: saksa keel
Tõlkija: Katrin Linask
ISBN: 998566504x
Lehekülgi: 152
Seisukord: heas korras raamat
Mõõdud: 215 × 283 mm
Suurus: suures formaadis ning kõvas köites raamat
Sisu:
Lugemise ajalugu 13. sajandist 21. sajandini.
Lugevate naiste ajalugu peegeldub maalikunstis ja fotograafias. Lugeva naise motiiv on paelunud kõikide ajastute kunstnikke rohkem kui meeliskleva naise motiiv. Siiski võttis aega sajandeid, kuni naised võisid lugeda seda, mida nad vajalikuks pidasid. Eelkõige oli neil lubatud tikkida, palvetada, lapsi kasvatada ja süüa teha. Aga sellest hetkest, kui nad adusid, et lugemine on võimalus vahetada koduse elu piiratus mõtete, fantaasia, aga ka teadmiste piirideta maailma vastu, muutusid nad maskuliinsele ühiskonnale ohtlikeks. Lugevad naised said lugemisvara kaudu omandada teadmisi ja kogemusi, mis ei olnud algselt neile määratud.
Seda naiste lugemise ajaloo peatükki jälgib Stefan Bollmann peene detailitunnetusega. Ajakaar ulatub keskajast tänapäevani, seejuures on kujutatud motiivide raskuspunkt 19. ja 20. sajandis.
Valitud maalide, joonistuste ja fotode juures on lühikesed saatetekstid.
Stefan Bollmann (1958) on õppinud germanistikat, teatriteadust, ajalugu ja filosoofiat, tegutseb lektori, viljaka kirjaniku ja kirjastajana Münchenis.
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Naised, kes loevad, on ohtlikud, Stefan Bollmann, Olion 2007Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Kultuur alla viimati lisatud:
Anne Hussar, Arvo Krikmann ja Ingrid Sarv, Vanasõnaraamat,
Eesti Raamat, 1984, hind: 8,00 eurot
Ülo Toomsalu, Setu verbi grammatika ja sõnastikud,
Perioodika, 1995, hind: 16,00 eurot
Iina Aasamaa, Käitumisest,
Eesti Raamat, 1965, hind: 5,00 eurot
Andrejs Pumpurs. Koostanud: Imants Lasmanis, Karutapja,
Eesti Raamat, 1979, hind: 3,50 eurot
Oleg Samorodni, Poluvernikud. Vene poliitika iseärasused Eestis,
Tammerraamat, 2014, hind: 15,00 eurot
Sami Lotila, Lolluse entsüklopeedia,
Massimedia, 2013, hind: 16,00 eurot
Kaalu Kirme. Koostanud Jüri Karm, Jaan Klõšeiko, Toomas Kohv, Rein Maran ja Valentina Peštšanskaja, Eesti sõled,
Kunst, 1986, hind: 18,00 eurot
Anne Valmas, Eestlaste kirjastustegevus välismaal 1944-2000,
TPÜ kirjastus, 2003, hind: 30,00 eurot
koostanud ja toimetanud Peep Nemvalts, Eesti teaduskeel ja terminikorrastus,
Tallinna Ülikool, 2011, hind: 8,00 eurot
Berk Vaher, Mari Kalkun, Annela Laaneots, Valdur Mikita; koostanud ja toimetanud Berk Vaher, Ellujäämise Kunstid. Tartu 2024 Euroopa kultuuripealinn,
SA Tartu 2024, 2024, hind: 10,00 eurot
Kultuur all on 4817 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!