Teema: Elulood, memuaarid
Pealkiri:
Maailm on väsinud vihkamastAutor(id): Mahatma Gandhi
Kujundaja: Angelika Schneider
Kirjastus: Pilgrim
Linn: Tallinn
Aasta: 2013
Originaalkeel: inglise keel
Tõlkija: Linnart Mäll
ISBN: 9789949469888
Lehekülgi: 172
Seisukord: heas korras uus raamat kirjastusest
Mõõdud: 125 × 222 mm
Suurus: tavaformaadis ja kõvas köites raamat
Sisu:
"Mahatma Gandhi aegumatud mõtted vägivallatusest, tõest, armastusest, aususest ja kõlbelisest poliitikast on täna sama aktuaalsed, kui nad olid nende kirjutamise ajal enne ja pärast teist maailmasõda ning samuti nende eesti keelde tõlkimise ajal enam kui nelikümmend aastat tagasi. Gandhi suurus ja eeskuju seisneb eelkõige selles, et ta mitte ainult ei kuulutanud neid põhimõtteid, vaid ka järgis neid ja tegi kõik, et ka India rahvas ja kogu maailm seda tõde mõistaks ja ellu rakendaks. Tõde oli tema jumal ja vägivallatus ülim põhimõte. Eesti tuntuima orientalisti ja India mõtte vahendaja Linnart Mälli tõlgituna oli see Gandhi mõtteterade ja arutluste valik üks esimesi India mõtet tutvustavaid tekste eesti keeles. Võib julgesti öelda, et Gandhi annab võtme india vaimutraditsiooni – mis on ühtlasi üldinimlik – sügavamaks mõistmiseks, näidates samas teed, mida peaks järgima iga inimene.
Märt Läänemets
Gandhi, Mahatma, pseud., 1869-1948
india
filosoofid
poliitikud
filosoofia
tõde
hinduism
usk
sallivus
rahu
elufilosoofia
vägivallatu võitlus
esseed
biograafiad
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Maailm on väsinud vihkamast, Mahatma Gandhi, Pilgrim 2013Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Elulood, memuaarid alla viimati lisatud:
Tzvetan Todorov, Elu tules. Marina Tsvetajeva. Pihtimused,
Sinisukk, 2007, hind: 23,00 eurot
Arkadi Babtšenko ; eessõna: Marko Mihkelson, Sõda Tšetšeenias: ühe sõduri lugu,
Grenader, 2011, hind: 20,00 eurot
Viktor Suvorov, Võidu vari (Triloogia 1. osa),
Olion, 2003, hind: 26,00 eurot
Marko Pomerants, Minu ministeeriumid,
Hea Lugu, 2018, hind: 8,00 eurot
Mihkel Mutt, Mälestused II. Võru tänav. Lapsepõlv,
Fabian, 2009, hind: 13,00 eurot
Beryl Markham, Koos ööga läände,
Olion, 2008, hind: 7,00 eurot
Koostanud: Leho Lõhmus ja Leo Tõnisson, Unustamatu. Kindral Aleksander Tõnisson,
SE & JS, 2004, hind: 17,00 eurot
August Kitzberg, Ühe vana «tuuletallaja» noorpõlve mälestused I-II. Eesti mälu,
Eesti Päevaleht, 2010, hind: 13,00 eurot
Robert Sabbag, Lumepimedus. Ühe narkootikumide salakaubavedaja jutustus,
Metsarada, 1996, hind: 8,00 eurot
Ian Kershaw. Toimetanud Linda Uustalu, Hitler. Teine köide. 1936-1945: karistus,
Varrak, 2008, hind: 50,00 eurot
Elulood, memuaarid all on 4418 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!