Teema: Elulood, memuaarid
Pealkiri:
Ingrid. Ingrid Bergman. BiograafiaAutor(id): Charlotte Chandler, Toimetanud: Terje Metsavas
Kujundaja: Ivi Piibeleht
Kirjastus: Pilgrim
Linn: Tallinn
Aasta: 2009
Originaalkeel: inglise keel
Tõlkija: Anu Lamp
ISBN: 9789949900688
Lehekülgi: 320
Seisukord: normaalses korras raamat, pühendus sees
Mõõdud: 158 × 240 mm
Suurus: tavaformaadist veidi suuremas formaadis ja kõvas köites raamat
Sisu:
Ingrid Bergman oli suuremaid ja glamuursemaid Hollywoodi staare, kuni temast sai oma aja kõmulisim näitleja pärast seda, kui rahvusvaheline skanÂdaal ähvardas purustada tema karjääri. Ta oli mänginud peaosa sellistes nüüdÂseks filmiklassikaks saanud linateostes nagu «Casablanca», «Nõiutud», «KuriÂkuulus», «Gaasivalgus», kus tema partnereiks olid olnud Hollywoodi ikooÂnid Humphrey Bogart, Cary Grant ja Gregory Peck. Charlotte Chandler vahendab Bergmani uues biograafias oma pikki vestlusi näitlejannaga, avades sündmusi Bergmani silme kaudu ja tuues meie ette lummava, intensiivselt elanud naise.
Olles staar juba kodumaal Rootsis, osutus David O. Selznicki kutsel HollyÂwoodi saabunud Ingrid Bergman sensatsiooniliseks avastuseks ja temast kujunes tõeline publikumagnet. Ingridi elu dramaatilisim sündmus algas filmivõtetel Itaalias, kus puhkes tema kirglik armuromanss režissöör Roberto Rosselliniga. Järgnenud skandaali tõttu sattus Ingrid Hollywoodis põlu alla, ta mõisteti hukka kirikuringkondades, teda häbimärgistati Ühendriikide senati ees ja ta oli sunnitud Ameerikast lahkuma. Ingrid sai mängida ainult Rossellini filmides.
Chandler kirjeldab Bergmani elu temaga seotud inimeste pilguga enne ja pärast skandaali ning skandaali ajal. Intervjueeritavate hulka kuuluvad Alfred Hitchcock, George Cukor, Sidney Lumet, Cary Grant, Gregory Peck, Greta Garbo ja Liv Ullmann. Chandler on vestelnud ka Roberto Rossellini ning Ingridi ja Roberto kaksikutest tütarde Isabella ja Isotta Ingridiga, Rossellini poja Renzo, Ingridi tütre ÂPia Lindstromi ning teiste Ingridit lähedalt tundnud inimestega. Isiklikud kokkupuuted lisavad Chandleri Bergmani-biograafiale vahetut ehedust.
Originaalkeelne pealkiri: Ingrid. Ingrid Bergman. A personal biography
Märksõnad:
Bergman, Ingrid, 1915-1982
rootsi
ameerika
filminäitlejad
näitlejad
20. saj.
biograafiad
mälestused
filmograafiad
Hind:
12,00 EURTeema
Elulood, memuaarid alla viimati lisatud:
Eve Curie, Minu ema Marie Curie. Mälestusi prantsuse füüsikust ja keemikust,
Olion, 1994, hind: 4,00 eurot
Lea Dali Lion, Joonista valgus. See on kõige uue algus,
Pilgrim, 2015, hind: 5,00 eurot
Juhani Püttsepp, Ökoloog Olevi Kull: et headel inimestel hästi läheks... Ecologist Olevi Kull: May good people have it good...,
Tartu Ülikooli Kirjastus, 2015, hind: 16,00 eurot
Thor Heyerdahl, Aadama jälgedes,
Tänapäev, 2003, hind: 15,00 eurot
Ellu Eller. Koostanud Ene Kuljus. Toimetanud Katre Koit, Ühe suve kroonika. Ellu Elleri mälestused. Sortavala puhkekodu, Karjala, 1953. a. suvi,
Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum, SE & JS, 2007, hind: 7,00 eurot
Virve Normet ja Eino Tamberg. Koostanud Virve Normet, Eino Tamberg. Elamine kui loomingu aine,
Tänapäev, 2005, hind: 16,00 eurot
Paul Tamm; toimetanud Margus Sööt ja Ülar Lauk, Meenutusi Paul Keresest,
Ekspress Meedia, 2017, hind: 9,00 eurot
Leonid Grossman, Puškin,
Eesti Raamat, 1966, hind: 4,00 eurot
Franz Werfel, Verdi,
Eesti Raamat, 1996, hind: 8,00 eurot
Heili Müüripeal, Pihlaksaare Leida. Leida Savi mälestuste järgi,
Olion, 1996, hind: 5,00 eurot
Elulood, memuaarid all on 4586 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!