Teema: Ilukirjandus: väliskirjandus
Pealkiri:
Prantsuse süitAutor(id): Irene Némirovsky ; toimetanud Kaia Sisask ; eessõna: Myriam Anissimov
Kujundaja: sarja kujundanud Tarmo Rajamets, kaane kujundanud Marko Russiver
Kirjastus: Hea Lugu
Linn: Tallinn
Aasta: 2012
Originaalkeel: prantsuse keel
Tõlkija: Mirt Väli
ISBN: 9789949489039
Lehekülgi: 431
Sari: Areeni bestseller 5
Seisukord: heas korras raamat
Suurus: tavaformaadis, kõvade kaantega
Sisu:
#T122# RAAMAT ASUB LAOS, SAADAVAL 1-3 PÄEVA JOOKSUL. 228
Juudi päritolu prantsuse kirjandusklassiku Irène Némirovsky «Prantsuse süit» on üks esimesi ilukirjanduslikke teoseid Teisest maailmasõjast. Esimest korda alles 2004. aastal trükis ilmunud romaan jutustab tõetruult Prantsusmaa lüüasaamisest ja eelkõige selle mõjust prantslaste eludele. Némirovsky kirjutas «Prantsuse süidi» väikesesse nahkkaantega märkmikusse külas nimega Issy-l'Évêque, kus ta oma abikaasa ja tütardega pärast Pariisist põgenemist elas.
Plaanitud viieosalisest teosest, mis on üles ehitatud nagu sümfoonia, jõudis Némirovsky valmis kirjutada kaks jagu – 1942. aasta juulis ta arreteeriti ning viidi Auschwitzi. Väike märkmik oli tähelepanuta rohkem kui pool sajandit, sest kirjaniku tütar Denise Epstein arvas, et tegu on ema päevikuga, mille lugemine on liialt valus. Alles 1998. aastal selgus, et tegemist on romaani käsikirjaga. 1903. aasta 11. veebruaril Kiievis pankuri perre sündinud Irène Némirovsky hakkas kirjutama juba neljateistkümneaastaselt. Némirovsky olulisemad teosed käsitlevad juutide ja venelaste maailma, muuhulgas on ta kirjutanud näiteks Tšehhovi biograafia.
Originaali pealkiri Suite française. Eesti keeles
Märksõnad
prantsuse
Saksa okupatsioon
Teine maailmasõda, 1939-1945
ilukirjandus
ajaloolised romaanid
Prantsusmaa
Sari: Areeni bestseller 5
Hind:
9,00 EURTeema
Ilukirjandus alla viimati lisatud:
Ray Bradbury; sarja koostaja ja järelsõna: Raul Sulbi, Halloweenipuu,
Fantaasia, 2021, hind: 20,00 eurot
Heinrich Weinberg, Tea Lall, Maniakkide Tänav, J. J. Metsavana, Mairi Laurik, Siim Veskimees, (:)kivisildnik, Meelis Ivanov, Aira Rakav, Helju Rebane, Miikael Jekimov, Artur Räpp. Koostajateks Maniakkide Tänav, J. J. Metsavana ja Artur Räpp., Tuumahiid 3: Triitium,
Fantaasia, 2017, hind: 16,00 eurot
Андрей Белянин, Галина Чёрная, Возвращение оборотней (Профессиональный оборотень #4),
Альфа-книга, 2007, hind: 5,00 eurot
Roger Zelazny, Tema silmnäo väravad, tema suu põlevad tõrvikud ja teisi jutte,
Fantaasia, 2022, hind: 19,00 eurot
Paolo Bacigalupi, Tobias S. Buckell; sarja koostaja ja järelsõna autor Raul Sulbi; toimetanud Eva Luts, Takerdunud maa,
Fantaasia, 2019, hind: 17,00 eurot
Kaido Tiigisoon, Andrei Samoldin, Jaagup Mahkra, J. J. Metsavana, Rait Piir, Maniakkide Tänav, Reidar Andreson, Mairi Laurik, Meelis Ivanov, Miikael Jekimov, Piret Saul-Gorodilov, Leila Tael-Mikešin, Heinrich Weinberg, Madis Seppam, Tuumahiid 4. Berüllium,
Fantaasia, 2018, hind: 16,00 eurot
Steven Brust, Draakon,
Fantaasia, 2019, hind: 17,00 eurot
Debora Geary, Tänapäeva nõid,
Ajakirjade Kirjastus, 2014, hind: 12,00 eurot
John Scalzi, Zoë lugu. Vanamehe sõja neljas raamat,
Fantaasia, 2018, hind: 17,00 eurot
Les Martin, Tiiger, tiiger,
Varrak, 1998, hind: 4,00 eurot
Ilukirjandus all on 23026 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!