Teema: Esseistika, dokumentalistika
Pealkiri:
Esteetika kui poliitika. Valik esseidAutor(id): Jacques Rancière
Kirjastus: Eesti Kunstiakadeemia Kirjastus
Linn:
Aasta: 2017
Originaalkeel:
Tõlkija: Anti Saar
ISBN: 9789949594399
Lehekülgi: 213
Seisukord: normaalses seisukorras raamat
Mõõdud: 120x190
Suurus: tavaformaat, pehme köide
Sisu:
“Esteetika kui poliitika” koosneb Prantsuse filosoofi Jacques Rancière’i valitud esseedest, mis tõlgendavad ümber esteetika kui kunstist mõtlemise režiimi ja arutavad, mis on selle poliitiline panus. Rancière püüab näidata, kuidas esteetika mõiste, mis pärineb 19. sajandi alguses toimunud murrangutest kunsti mõistmises ja mille mõju erinevad 20. sajandi suundumused (Frankfurdi koolkonnast postmodernismini) on üritanud korduvalt kahandada, pole tänapäevases kunstisituatsioonis kaotanud oma selgitusjõudu ega intellektuaalset olulisust. Laiahaardeliste näidete abil romantistlikust kirjandusest avangardistliku kunsti ja holokausti representatsioonideni filmikunstis ilmestab ta oma seisukohta, et just läbi esteetilise prisma laotub valla kunsti seesmine side poliitikaga, mis lubab kunsti mõju teiste tegemisviiside seas eristada.
Kogumik koosneb 5 pikemast esseest aastatest 1998–2008, nende hulgas ka Rancière’i keskseks kunstifilosoofiliseks kirjutiseks peetav “Tajutava jaotuskord: esteetika ja poliitika” (orig. 2000). Lisaks on kogumikus väljaandja eessõna, 2012. aastal toimunud intervjuu autoriga ning Maarja Kangro järelsõna.
Jacques Rancière (1940) on Pariisi VIII ülikooli (Vincennes–Saint-Denis) emeriitprofessor. Tema raamatute hulka kuuluvad teiste hulgas “Poliitika piiridel” (Aux bords du politique, 1990), “Lahkheli” (La Mésentente, 1995), “Esteetika varjukülg” (Malaise dans l’esthétique, 2004), “Viha demokraatia vastu” (La Haine
de la démocratie, 2005) ja “Aisthesis: stseenid kunsti esteetilisest režiimist” (Aisthesis: Scènes du régime esthétique de l’art, 2011).
Sisaldab ka: Sõnad, kunst ja poliitika : (Maarja Kangro intervjuu Jacques Rancière'iga) ; Jacques Rancière'i poliitiline esteetika / Maarja Kangro
Märksõnad:
Eesti Kunstiakadeemia Kirjastus
Ott Kagovere
Hind:
13,00 EURTeema
Kultuur alla viimati lisatud:
Lugu Igori sõjaretkest,
Eesti Raamat, 1965, hind: 8,00 eurot
Ants Piip. Koostanud Priidu Pärna, Õiguse jõud,
Ilmamaa, 2007, hind: 8,00 eurot
Eesti Õppekirjanduse Keskus; koostanud Lilian Kivi, M. Roosileht, Ettelugemik. 1. osa. 1. ja 2. klassile,
Haridusministeerium, 1990, hind: 6,00 eurot
koostasid Halliki Jürma ja Ülo Treikelder, (Linna)kirjanduslikud uitamised Tartus,
Tartu Linnaraamatukogu, 2023, hind: 8,00 eurot
compilers Leelo Kingisepp and Anu Luure, Welcome to the Estonian school! A guide to parents,
Integratsiooni ja Migratsiooni Sihtasutus Meie Inimesed, 2010, hind: 7,00 eurot
Koostanud: Elias Lönnrot, Kalevala,
Eesti Raamat, 1985, hind: 13,00 eurot
Alli Lunter, Kirjandiõpetus. Õppematerjal gümnaasiumile,
Koolibri, 1999, hind: 4,00 eurot
Piret Õunapuu, 101 Eesti vana aja asja,
Varrak, 2015, hind: 18,00 eurot
Lehte Hainsalu, Dixi. Valitud publitsistikat,
Eesti Raamat, 2007, hind: 3,50 eurot
Artishok, Kunst on moos elu saiakäärul,
Artishok, 2018, hind: 16,00 eurot
Kultuur all on 4769 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!