Teema: Keel ja kirjandus
Pealkiri:
Tõlkija Hääl XIIAutor(id): Kultuurileht
Kirjastus: Kultuurileht
Linn: Tallinn
Aasta: 2024
Originaalkeel:
ISBN: 4741231487142
Lehekülgi: 0
Seisukord: heas korras uus raamat kirjastusest
Suurus: pehmes köites
Sisu:
Eesti Kirjanike Liidu tõlkijate sektsiooni algatatud tõlkekirjanduse almanahhi „Tõlkija hääl“ keskne ülesanne on rääkida tõlgetest kui eesti kirjanduse loomulikust osast. Väljaande kaheteistkümnes number sisaldab artikleid Margus Oti, Maria-Kristiina Lotmani, Mirjam Lepikulti, Ülar Ploomi, Erkki Bahovski, Paul-Eerik Rummo, Külliki Steinbergi, Janika Pälli, Kersti Undi ja Kruusa Kalju sulest. Kadi-Riin Haasma veab norra kirjanduse tõlkijate vestlusringi ja Elo-Mall Toomet arutelu Jaan Kaplinski luuletuse „Vercingetorix ütles“ tõlkimisest ladina keelde. Tõlkima sütitab avasõnades Doris Kareva. Maris Saagpakk vestleb intervjuude rubriigis Pille Toomperega, Timur Guzairov Ekaterina Velmezovaga, Heli Allik Sepideh Ardalaniga. Sõna saavad Eesti Kultuurkapitali tõlkeauhindade nominendid, mõne sõnaga puudutatakse ka teisi auhindu. „Tõlkija hääle“ kaheteistkümnenda numbri on koostanud Heli Allik.
Märksõnad:
Kultuurileht
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Tõlkija Hääl XII, Kultuurileht, Kultuurileht 2024Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Keel ja kirjandus alla viimati lisatud:
Ruum, kotus ja kotussõnimeq,
Võro Instituut, 2011, hind: 7,00 eurot
Väikuq keeleq mitmõkeelitsen ütiskunnan,
Võro Instituut, 2010, hind: 7,00 eurot
Reiner Brockmann. Koostanud ja toimetanud Endel Priidel, Reiner Brockmanni teosed / Peinepoy Bpokmannoy пoihmata / Reineri Brockmanni opera / Reiner Brockmanns Werke,
Ilmamaa, 2000, hind: 25,00 eurot
Kaider Vardja, Merike Vardja, Kivikillud,
Koolibri, 2007, hind: 5,00 eurot
E. Markvart, Veaohtlikud häälikud ja tähed 2. osa,
Kabral, 1995, hind: 4,50 eurot
Sirje Mäearu; toimetanud Argo Mund, Valik rektsioone,
Keelehooldekeskus, 2011, hind: 6,00 eurot
Felice Vinci, Homerose eeposte Läänemere päritolu. Ilias, Odüsseia ja müüdiränne,
Olion, 2008, hind: 35,00 eurot
Tõnu Tender, Mitmekeelsus Eestis Euroopa Liidu mitmekeelsuse ideaali taustal,
Tartu Ülikooli Kirjastus, 2010, hind: 8,00 eurot
Maarja Vaino, Mati Undi hämaruse poeetika,
EKSA, 2019, hind: 13,00 eurot
Jan Kaus, The World of Estonian Literature,
Eesti Instituut, 2011, hind: 5,00 eurot
Keel ja kirjandus all on 1356 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!