Teema: Eesti ajalugu
Pealkiri:
Narva politsei aastatel 1918-1940Autor(id): Mariann Rammo
Kirjastus: Ignis Fatuus
Linn: Elva
Aasta: 2019
Originaalkeel:
ISBN: 9789949993260
Lehekülgi: 108
Seisukord: normaalses korras raamat
Suurus: suures formaadis, kõvas köites
Sisu:
#T146# RAAMAT ASUB LAOS, SAADAVAL 1-3 PÄEVA JOOKSUL. 265
"Rohkelt illustreerivate fotodega näidistatud uurimistöö annab ülevaate Narva Politseist enne II maailmasõda. See oli piirkond, kus lahendamist vajavatest probleemidest puudust ei tulnud. Ühiskonda raputanud sündmused ei jätnud puutumata ka Narva politseid. Oma riigi loomine kulges Narvas raskustega ehk isegi raskemalt kui mujal riigis. Täpselt samade probleemidega puutusid igapäevaselt kokku tolleaegsed politsei loojad, puudus oli kõigest ja kõigist, eriti lojaalsetest ametnikest, erinevaid huvigruppe oli palju. Läbi raskuste loodud toimiv süsteem sai järsu lõpu 1940. aastal. Tulid uued, uute väärtustega inimesed, lõhkudes kõik toimiva.
Märkimisväärne on see, et Narva regiooni pole varasemalt sellise põhjalikkusega uuritud. Kindlasti on Narva piirkond sellise uurimistöö jaoks väärt piirkond ning ainest huvitavaks uurimuseks väga palju.
Raamatust saate teada, kuidas toimis politseinike seltsielu ja millised olid puhkamisvõimalused Narva-Jõesuus. Eraldi teemana on ülevaade tolleaegsetest Narva politseijuhtidest ja nende elu lood. Lisaks hulgaliselt ajastu elu- ja olu kirjeldavat informatsiooni, mis kindlasti annab raamatule täiendavat lisaväärtust."
Märksõnad:
ajalugu
Ignis Fatuus
Hind:
15,00 EURTeema
Eesti ajalugu alla viimati lisatud:
Enn Tarto, Kõikumatus usus ja vankumatus tahtes + DVD,
Grenader, 2009, hind: 6,00 eurot
koostaja Virve Tamm, Aegade kaja. Laeva valla ajalugu,
V. Tamm, 2012, hind: 15,00 eurot
Endel Saar, Sõruots - Hiiumaa lõunarand 3. osa,
Sõruotsa Külaselts, 2008, hind: 11,00 eurot
Paavo Kangur, Eesti maffia. Organiseeritud kuritegevuse sünd iseseisvunud Eestis,
Rahva Raamat AS, 2018, hind: 20,00 eurot
Evy Laamann Kalbus, Tõde ei põle tuleski. Ühe eesti ohvitseri elutee ja sõjamälestused,
1993, hind: 13,00 eurot
Lembit Anton, Selles sõjas mina ei sure,
2007, hind: 18,00 eurot
Antonio Williams Alejandro, Ma langesin vangi Hispaanias. Ühe eestlasest ilmaränduri elust,
Eesti Raamat, 1989, hind: 6,00 eurot
Koostanud: Eduard Suursepp; Toimetanud: Mart Arold, Kaitseliidust Omakaitseni I. Tartumaa Omakaitse aruanne Kaitseliidu likvideerimisest kuni 1941. a. lõpuni,
Tungal, 2002, hind: 10,00 eurot
Koostanud Mart Arold; eessõna: Rein Kikas, Kaitseliidust Omakaitseni II. Sakalamaa Omakaitse aruanne Kaitseliidu likvideerimisest kuni 1941. a. lõpuni,
Tungal, 2003, hind: 11,00 eurot
koostanud: Kaarel Lauk, Priit Kapsta, Kadri Tukk, Ruhnu ajaraamat II / Ruhnu Chronicle II,
Huma, 2010, hind: 8,00 eurot
Eesti ajalugu all on 3534 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!