Teema: Kultuur
Pealkiri:
Talutöödest XX sajandi esimesel poolel. Pärnumaa Varbla valla Tamba küla ainetelAutor(id): Milvi Kaljuste
Kirjastus:
Linn:
Aasta: 2006
Originaalkeel:
Lehekülgi: 161
Seisukord:
Mõõdud: 150 × 210 mm
Suurus: tavaformaadis, pehmes köites
Sisu:
Raamat on mõtteliseks järjeks raamatule «Tamba küla lugu», kus puudutati peamiselt inimsaatusi, kuid küla elanike töid-tegemisi sai puudutatud möödaminnes. On viimane aeg nendest lähemalt kirjutada. See on killuke talurahva ajalugu, mis Tamba külas algas 1919. aastal mõisamaade jagamisega. Talude suuruseks arvestati 30-35 hektarit. 1919. a. alustasid Tamba küla asundustalude omanikud kõik praktiliselt ühelt kohalt.
Küla elu ja arengu katkestas Teine maailmasõda. 25. märtsi 1949. a. küüditamine oli viimaseks tõukeks teel kolhooside poole. Kolhooside moodustamine tähendas ühe ajajärgu lõppu Tamba küla elus ja Eesti talurahva elus. Oma talude aeg Tamba külas kestis täpselt 30 aastat: 1919. a. alustati nullist ja 1949. a. lõppes kõik, lõppes kolhooside loomisega.
On viimane aeg kirjutada talutöödest, talupere muredest ja rõõmudest, andekatest ja töökatest naistest, küla meistrimeestest. Autor mäletab ise veel kõiki talutöid, olles enamust nendest ise teinud. 1949. a., kui talunikud pidid minema kolhoosi, oli autor saanud 15-aastaseks. Temast vanematest pole enam kirjutajat, nooremad aga ei mäleta enam kõike.
Autorit abistasid loo kirjutamisel ainsad Tamba küla alles jäänud eelneva põlvkonna esindajad Arnold Õismaa ja Anna Brand.
Märksõnad
Tamba
külad
talud
majapidamised
põllumajandus
agraarajalugu
talurahvas
talupojakultuur
eluolu
kodulugu
Pärnumaa
Varbla vald
20. saj. 1. pool
mälestused
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Talutöödest XX sajandi esimesel poolel. Pärnumaa Varbla valla Tamba küla ainetel, Milvi Kaljuste, 2006Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Kultuur alla viimati lisatud:
Andrew Sanders, The short Oxford history of English literature,
Oxford University Press, 2004, hind: 15,00 eurot
Märt Hennoste, Arukas arutleja,
Virgela, 1998, hind: 5,00 eurot
Jaanus Vaiksoo, Gailit ja Nipernaadi,
Koolibri, 1995, hind: 8,00 eurot
Ivar Ivask; koostanud Jüri Talvet, Hetked igavikust. Meelisklusi maailma kirjanduselust,
Ilmamaa, 2010, hind: 12,00 eurot
Koostanud Ingrid Rüütel, Saaremaa laule ja lugusid,
Eesti Kirjandusmuuseum, 2015, hind: 35,00 eurot
Gilgameš. Sellest, kes kõike näinud. Gilgameši lugu manatarga Sinlikiunninni sõnade järgi,
Kupar, 1994, hind: 17,00 eurot
Ullo Toomi, Eesti rahvatantsud,
Eesti Riiklik Kirjastus, 1953, hind: 35,00 eurot
Kurmo Konsa, 000 ja 111 taga on maailm. Kultuuritehnoloogia käsiraamat,
Ajalookirjanduse Sihtasutus Kleio, 2016, hind: 7,00 eurot
Friedrich Reinhold Kreutzwald (koguja ja ümber töötaja), Kalevipoeg,
Eesti Riiklik Kirjastus, 1951, hind: 19,00 eurot
Friedrich Reinhold Kreutzwald, Eduard Laugaste, Kalevipoeg,
Eesti Riiklik Kirjastus, 1960, hind: 6,50 eurot
Kultuur all on 4883 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!