Teema: Ilukirjandus: väliskirjandus
Pealkiri:
SpartacusAutor(id): Rafaello Giovagnoli
Kujundaja: Hugo Mitt
Kirjastus: Eesti Riiklik Kirjastus
Linn: Tallinn
Aasta: 1957
Originaalkeel: vene keel
Tõlkija: Aita Kurfeldt
Lehekülgi: 499
Seisukord: kaaned kohati kulunud ja servadest-nurkadest pisut katki, leheservad natuke määrdunud, sisu olemas ja loetav
Mõõdud: 145 × 208 mm
Suurus: tavaformaadis, kõvade kaantega
Sisu:
#T118# RAAMAT ASUB LAOS, SAADAVAL 1-3 PÄEVA JOOKSUL. 025
Kuid see polnud enam endine armee. Gladiaatorite ridades hakkas ilmsiks tulema distsipliini nõrgenemist ja sõnakuulmatust. See nii kardetav sõjavägi, mis oli Spartacuse juhtimisel saavutanud nii palju hiilgavaid võite, hakkas laostuma ja nõrgenema riisumiskire mõjul.
Kord üks leegion, kord teine, kord mitu korraga tungisid linnade kallale, kust armee läbi marssis ja rüüstasid neid. See tõi kahekordset kahju: korralikud gladiaatorite leegionid muutusid distsiplineerimatuiks röövlijõukudeks, äratasid nurinat ja needusi vägivalda kannatava elanikkonna keskel; peale selle aeglustasid alalised peatused sõjaväe liikumise kiirust, milles seni oli peamiselt seisnud Spartacuse võitude saladus.
Spartacus püüdis seda takistada, kuid tagajärjetult. Algul ta vihastas, vandus ja sõimas kolmetesitkümnendat leegioni, mida juhtis Gaius Cannitius ja mis esimesena oli andnud riisumise eeskuju. Kuid ta saavutas ainult pahe vähenemist, täiesti likvideerida riisumist tal ei õnnestunud: kahe päeva pärast läksid kolonni lõpus tulevad viies ja kuues leegion, seni kuni tema Faventia peale liikus, Forum Cornelisse ja rüüstasid selle. Traaklane pidi ühes Crixuse ja kolme traakia leegioniga teelt tagasi pöörduma, et rüüstajaid taltsutada.
Vahepeal jõudsid Rooma teated mõlema konsuli ja Gallia Cisalpina preetori lüüasaamisest. Tekkis ärevus ja segadus. Varsti suurenes rahva ja senati hirm teate mõjul, et gladiaatorid olid vastu võtnud otsuse minna Rooma peale.
Hind:
3,00 EURTeema
Ilukirjandus: väliskirjandus alla viimati lisatud:
Oscar Wilde, Fairy tales,
Progress, 1979, hind: 7,00 eurot
Lion Feuchtwanger, Saabub päev (romaan),
Eesti Raamat, 1984, hind: 6,00 eurot
Toni Morrison, Armas. XX sajandi romaan,
Eesti Päevaleht, Mediasat Group, 2006, hind: 11,00 eurot
Erich Maria Remarque, Taeval ei ole soosikuid,
Eesti Raamat, 1991, hind: 7,50 eurot
James Clavell, Taipan 2,
Tiritamm, 1997, hind: 7,00 eurot
Virginia Woolf, Lained,
Pegasus, 2008, hind: 15,00 eurot
Roald Dahl, Minu onu Oswald,
Mononokkel, 1994, hind: 3,50 eurot
Lion Feuchtwanger, Pojad,
Eesti raamat, 1982, hind: 5,00 eurot
Alberto Manguel, Õhtud Borgesega,
Lumemana, 2017, hind: 8,00 eurot
Émile Zola, Daamide õnn,
Eesti Raamat, 1970, hind: 9,00 eurot
Ilukirjandus: väliskirjandus all on 7117 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!