Teema: Loodus
Pealkiri:
Maavärin: laastavaim loodusnähtus maailmasAutor(id): Roger Musson
Kirjastus: Äripäev
Linn: Tallinn
Aasta: 2013
Originaalkeel:
Tõlkija: Triin Olvet
ISBN: 9789949523009
Lehekülgi: 296
Sari: Imeline teadus
Seisukord: heas korras raamat
Mõõdud: 210x148 mm
Suurus: pehmes köites raamat
Sisu:
Teadlased hoiatavad, et üsna pea võib katastroofiliste tagajärgedega maavärinas hukkuda miljon inimest – ja see juhtub seal, kus me seda kõige vähem oodata oskame.
Sajandeid on maailma mõningate paikade elanikud teadnud, et neid ohustavad surmatoovad maavärinad. Nii mõneski piirkonnas ollakse niisuguste ohtlike sündmuste suhtes alati valvel. Aga kui 2010. aastal võimas maavärin magnituudiga 7 Haitit raputas, polnud peaaegu kellelgi aimu, et midagi niisugust tulemas on. Rohkem kui 300 000 inimest hukkus, sest hooned, mis polnud ehitatud maapinna ülitugevale rappumisele vastu pidama, varisesid kokku. Nende rusudes said hukka sealsed asukad.
Tunnustatud briti seismoloog Roger Musson viib meid põnevale rännakule, kus me avastame, millised on need geoloogilised jõud, mis tekitavad maavärinaid ja tsunamisid. Raamatust saame lugeda, kuidas aegade algusest peale on maavärinaid jälgitud ja mõtestatud, ning ka seda, kuidas inseneriteaduse saavutused meie linnu maavärinate eest kaitsta suudavad. Ja kas võimaliku miljoni ohvriga maavärina vastu ka rohtu on võimalik leida.
Raamat sarjast Imeline teadus
Hind:
11,00 EURTeema
Loodus alla viimati lisatud:
Evi Prikk, Inge Riisalo, Heli Tiits, Loodusõpetus III klassis. Metoodilisi nõuandeid õpetajaile,
Valgus, 1971, hind: 5,00 eurot
V. Eesmaa, E. Prikk, I. Riisalo, H. Tiits, Loodusõpetus II klassile,
Valgus, 1970, hind: 5,00 eurot
Anu Allpere, Ene-Mall Vesk, The geography of the parts of the world and of the most important countries. Part 1., Europe. Text-book for form VI,
Valgus, 1969, hind: 4,00 eurot
Eesti Geograafia Seltsi aastaraamat 1963. Yearbook of the Estonian Geographical Society 1963,
Eesti Geograafia Selts, 1964, hind: 6,00 eurot
Eerik Kumari, Eesti lindude välimääraja,
Valgus, 1984, hind: 15,00 eurot
Are Kont, Kalev Kukk, Euroopa loodus- ja ühiskonnageograafia. Õpik 9. klassile. Uus õppekava,
Avita, 2013, hind: 10,00 eurot
Olev Henno, Puude ja põõsaste välimääraja,
Forest, 1995, hind: 45,00 eurot
Teodor Krigul, Metsatakseerimine,
Valgus, 1972, hind: 9,50 eurot
Viktor Masing, Linda Poots, Tuhat tutvust tundrast kõrbeni. Bioloogide matkadest NSV Liidu looduskaitsealadele,
Valgus, 1970, hind: 5,00 eurot
Enn Pärtel, Loodusõpetus VII klassile. Õpetajaraamat,
Koolibri, 1997, hind: 7,00 eurot
Loodus all on 1899 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!