Teema: Eesti ajalugu
Pealkiri:
Muinsuskaitseraamat 2010Autor(id): Toimetanud Liina Jänes ja Kais Matteus
Kujundaja: Tuuli Aule
Kirjastus: Muinsuskaitseamet
Linn: Tallinn
Aasta: 2011
Originaalkeel: eesti keel
ISBN: 9771736468006
Lehekülgi: 128
Seisukord: normaalses korras raamat
Mõõdud: 209 × 296 mm
Suurus: suures formaadis ning pehmes köites raamat
Sisu:
RAAMAT ASUB LAOS, SAADAVAL 1-3 PÄEVA JOOKSUL. 281
Muinsuskaitseraamat võtab kokku möödunud aastal valminud olulisemad restaureerimistööd, põnevamad uuringud ja leiud üle Eesti ning sisaldab artikleid muinsuskaitse ja restaureerimise valdkonna teemadel laiemalt.
2010. aasta oli rikkalik mõisa-aasta. Taastati ja taasavati erakordselt palju hooneid, millest üheksa on leidnud koha ka raamatus. Nende hulgas on mõisakoole (Kiltsi, Laupa, Puurmani), puhkuseveetmise ja spaaturismi näiteid (Saka, Vihula), kultuuri- ja loomemajanduse keskusi (Mooste, Alatskivi) ning kaks endist suvemõisa (Kõltsu ja Pfaffi).
Põnevamatest objektidest on raamatus juttu veel Tartu Mänguasjamuuseumi teatrimajast, Kiek in de Köki muuseumist ja bastionikäikudest Tallinnas, Pärnu Vallikäärust, Amandus Adamsoni suveateljeest Paldiskis, Haapsalu promenaadist ja kuursaalist jt.
Lisaks hoonete restaureerimisele on vaatluse all paljud teised pärandikaitse valdkonnad: kunstimälestised, linnaehitus, 20. sajandi arhitektuuri kaardistamine, Eesti esmakordne osalemine UNESCO maailmapärandi komitee töös, ajalooliste linnade haldamine, tapeetide ja orelite restaureerimine jm. Oma osa on sellelgi, mis alles servapidi muinsuskaitse huviorbiiti jõudnud, näiteks kommunaalmajanduse mälestusmärgid.
Hind:
8,00 EURTeema
Eesti ajalugu alla viimati lisatud:
Aleksander Kivi, Tallinna tänavad,
Valgus, 1972, hind: 4,00 eurot
Anu Kannike, Inna Põltsam, Ester Bardone, Ulrike Plath, 101 Eesti toitu ja toiduainet,
Varrak, 2016, hind: 12,90 eurot
Peep Ehasalu, EÕM 50,
Õpilasmalev, 2016, hind: 27,00 eurot
Sirje Kiin, Rein Ruutsoo, Andres Tarand, 40 kirja lugu,
Olion, 1990, hind: 6,00 eurot
Enno Tammer, Punatsensuur mälestustes, dokumentides, reeglites,
Tammerraamat, 2014, hind: 20,00 eurot
Johannes Raudmäe, Ma pääsesin siiski,
Hea Lugu, 2013, hind: 17,00 eurot
Mirko Harjula, Eesti 1914-1922,
Tänapäev, 2011, hind: 18,00 eurot
Hanno Ojalo, Kui eestlased Riiat vallutasid. Eesti ja Läti sõjakeerises 1915 - 1920,
Kunst, 2012, hind: 17,00 eurot
Kadri Tammur, Vaimuelust XVII sajandi Liivimaal. Intellectual life in 17th century,
Tartu Ülikooli Kirjastus, 2007, hind: 12,00 eurot
Koostanud: Vello Naaber, Eesti ala mõisate nimestik,
Eesti Raamat, 1984, hind: 15,00 eurot
Eesti ajalugu all on 3518 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!