Naljakas inimene I raamat, Klõpsa siia , et näha täielikku loendit! Naljakas inimene. I raamat, Kassarimaa, Voldemar Panso, Kultuurileht 2022 | vanaraamat. ee
Alates 11. märtsist saab poodi tellitud pakke kätte endiselt tööajal E-R 10-18.00 ja L 10-16.00. Kaupluse ukse tagant helista tel. 734 1901. Pakiga posti teel saatmine toimib tavapäraselt.
Ostukorv

"Mõttelend Euroopas""Tallinn - Aafrika. Värssjutustus""Eesti kirikud II. Tallinna Kaarli ..""Juured""Kõik, millest ta eales unistas. 3..""Karusaar""Epiloog. Romaan""Dolores""Teed ja käijad""Kes tegi maailma?""Trummilööja saatus (jutustus)""Seilates sadamata. Omakirjastus ok..""Monet""Trikid ja mängud""Kuidas joonistada kasse""Kodutute küla. 2. osa. Sulasest s..""Kaelasall päkapikule""Valge roos""Ooperilood""Võmmivihkaja""Kakskümmend üks moraalset mõrva..""Varas öös""Varastatud hetked krahvinnaga 2. o..""Don Juan ehk armastus geomeetria v..""Mina ja August""Karupere tare""Mereseikleja""Tänaval jalgsi""Sepameistri naine""Solea (3. osa)""Suvega sirgunud. Luuletusi lastele""Mõmmi lugemik""Felix tahab rikkaks saada. Romaan ..""Quilleri memorandum""Pille, Madis ja teised""Tumm tunnistaja""Sõbraks imerohutee. Lugusid laste..""Saagijahil""Pikk hüvastijätt""Läbi kõrbe ja haaremi""Onu Stjopa. Kolm lugu onu Stjopast""Meie oleme tänaval tähelepanelik..""Alfons tuleb""Öös on asju""False Memory""Elu suurelt maanteelt ja teisi jut..""Maakera seest ja väljast""Inimese saatus""Tapja""1001 vanasõna igaks elujuhtumiks...""Salakaebaja""Lahkus. Südame aiad""Minu Maailm Nr 16. 2015/2. Lasteaj..""Töökasvatusest lasteaias""Treasury of Fairy Tales""Härra üksildane""Laserid. Laserid nüüd ja tulevik..""The Book of Potentially Catastroph..""Loodus, mis sa oled? Lapsesuu ja p..""Bambu super-arvuraamat. 3-4 aastas..""Veresüü""Siil otsib ulualust. Nii aitan loo..""Mägede kutse""Mudilase mäletämise'""Võlunoake. Taimede pookimisest So..""Psühholoogia kõigile""Dodo. Armastusromaan""Andeka kingsepa surm""Siil Fritsuke [lühijutud]""Elavad muinaslood. Stuudio""Panter Pauli pole olemas""Lastejutte. Детям"
72 tk kogusumma: 500,50 EUR

Teema: Sari/Perioodika: Loomingu Raamatukogu (LR)
Pealkiri: Naljakas inimene. I raamat, Kassarimaa
Autor(id): Voldemar Panso
Kujundaja: Maris Kaskmann


Kirjastus: Kultuurileht
Linn: Tallinn
Aasta: 2022
Originaalkeel:
ISBN: 9789916616871
Lehekülgi: 136
Sari: Loomingu Raamatukogu kuldsari 16

Seisukord: normaalses korras raamat
Suurus: tavaformaadis, pehmes köites

Sisu:
#
„Peab ütlema: mul on elus vedanud, olen kohanud paljusid naljakaid inimesi. Ja ka surmtõsiseid ning tigetähtsaid, kes on vahel eriti naljakad olnud. Ma olen ikka nalja jumaldanud ja uskunud, et hea tuju vitamiin teeb päeva kauniks ka siis, kui vasaku jalaga voodist välja tuled.“
Nende sõnadega juhatab Voldemar Panso sisse esmakordselt 1965. aastal ilmunud lood ja jutud raamatus „Naljakas inimene“. Seesama hea tuju vitamiin meelitas Pansot muudkui Kassarimaale, talletama hiidlaste isevärki elukavalust ja argimuhedust läbi nelja aastaaja, lootuses, et kui „lugejagi pisut nii hakkab vaatama, kui tal seejuures tekib igatsus maanteede ja inimeste järele, kui tema looduse- ja ilutunne pisut ergutust saab, kui ta raamatut lõpetades koos autoriga ühel nõul on, et tore, kurask, on elada, siis on raamat oma otstarbe täitnud“.
Panso värvikaid vesteid ilmestavad Heldur Laretei illustratsioonid.


VOLDEMAR PANSO (1920–1977) oli armastatud lavastaja, näitleja ja teatripedagoog. Ta on töötanud Eesti Draamateatris nii näitleja, lavastaja kui ka peanäitejuhina. 1957. aastal asutas Voldemar Panso Tallinna Riikliku Konservatooriumi lavakunstikateedri ehk praeguse Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lavakunstikooli, mida juhtis elu lõpuni. 1965. aastal asutas Panso Eesti NSV Riikliku Noorsooteatri, mida tunneme alates 1994. aastast Tallinna Linnateatri nime all.
Lisaks teatrialaste artiklite ja teadustööde kirjutamisele ning õppematerjalide koostamisele tegeles Panso aktiivselt muljete ja mälestuste talletamisega. Näiteks ilmus 1957. aastal tema reisikiri „Laevaga Leningradist Odessasse ehk Miks otse minna, kui ringi saab“, 1973. aastal „Maailm arlekiini kuues”, 1975. aastal mälestusteraamat „Portreed minus ja minu ümber“, 2007–2008 ilmusid kahes köites tema päevaraamatud aastatest 1931–1956, mille seadis trükivalmis Merle Karusoo.
Alates 1978. aastast antakse Panso sünniaastapäeval 30. novembril välja temanimelist auhinda EMTA lavakunstikooli silmapaistvaimale tudengile.



Märksõnad:
Kultuurileht
Loomingu Raamatukogu kuldsari
eesti
kodulugu
eluolu
ilukirjandus
jutustused
Kassari
Hiiumaa

Hind: - Hetkel on otsas*

*Jäta enda märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.

Teema Ilukirjandus alla viimati lisatud:

Arthur C. Clarke, 2010: teine odüsseia,
Kupar, 1999, hind: 14,00 eurot

David Lodge, Väike maailm,
Varrak, 1996, hind: 12,00 eurot

Airika Harrik, Elu pärast surma,
Randvelt Kirjastus, 2013, hind: 13,00 eurot

Robert Silverberg, Maa teine vari,
Eesti Raamat, 1994, hind: 6,00 eurot

Keith Laumer, Põrgukoerad,
Estonian Graphic Center, 1992, hind: 3,20 eurot

Robert Musil, Kasvandik Törlessi hingeheitlused,
Eesti Päevaleht, 2005, hind: 10,00 eurot

Roger Zelazny, Needuste allee,
Katherine, 1992, hind: 4,50 eurot

Resat Nuri Güntekin, Linnuke,
RKR, 1993, hind: 7,00 eurot

Iain Banks. Toimetanud: Helju Jüss, Äri. Romaan,
Byronet, 2002, hind: 10,00 eurot

James Hadley Chase, Otsasõit,
Heining & Ko, 1995, hind: 4,00 eurot



Ilukirjandus all on 23547 raamatut. Klõpsa siia, et näha täielikku loendit!
Naljakas inimene. I raamat, Kassarimaa, Voldemar Panso, Kultuurileht 2022 | vanaraamat.ee
Naljakas inimene. I raamat, Kassarimaa, Voldemar Panso, Kultuurileht 2022 | vanaraamat.ee
Naljakas inimene. I raamat, Kassarimaa, Voldemar Panso, Kultuurileht 2022 | vanaraamat.ee
Naljakas inimene. I raamat, Kassarimaa, Voldemar Panso, Kultuurileht 2022 | vanaraamat.ee
Naljakas inimene. I raamat, Kassarimaa, Voldemar Panso, Kultuurileht 2022 | vanaraamat.ee
Naljakas inimene. I raamat, Kassarimaa, Voldemar Panso, Kultuurileht 2022 | vanaraamat.ee

Kasutatud raamatud
Alates 1999. aastast järjest täienenud raamatukataloog sisaldab täna üht Eesti kõige hoolikamalt valitud, sisukaimat kollektsiooni, mis pakub raamatusõpradele ehedaimat lugemisrõõmu.

Üle 55 000 väljaande
Kui tüüpilises raamatupoes on tavapäraselt müügil umbes 3000 raamatut, siis Vanaraamatu antikvariaat pakub lugejaile suuremat valikut, sest müüme kasutatud raamatuid erinevatest kümnenditest.

Raamatute tellimine
Kõiki kataloogis müügil olevaid väljaandeid saad mugavalt tellida veebilehe kaudu.
Veebist ostmise juhend
Tellimistingimused
Privaatsustingimused

Kontaktandmed
Biblio OÜ, reg.nr. 10598332,
Raamatupood: Riia 5, Tartu, 51010 Eesti
Veebikataloog: www.vanaraamat.ee
Kontakttelefon (+372) 7 341 901
E-mail: 

 


www.vanaraamat.ee © 2025 Biblio OÜ » Kvaliteetsed kasutatud raamatud