Teema: Ilukirjandus: eesti kirjandus
Pealkiri:
TasujaAutor(id): Eduard Bornhöhe
Kirjastus: Ilukirjandus ja Kunst
Linn: Tallinn
Aasta: 1945
Originaalkeel:
Lehekülgi: 110
Seisukord: kohati määrdunud kaaned, sisu olemas ja korras
Mõõdud: 145 × 200 mm
Suurus: tavaformaadis, pehmete kaantega
Sisu:
«Tasujas» väljendus 17-aastase nooruki soov anda Rinaldiinide, Morandiinide ja Abelliinode kõrvale ka üks eesti soost kangelane, kes oskaks nii mõõka vibutada kui ka vanu keeli ja daamide südameid lugeda. Olevikus puudus usutav eeskuju, tuli minna minevikku. Alles 1870-ndal oli avastatud Renneri kroonika, 1343. aasta eestlaste ja sakslaste vahelise sõja, nn Jüriöö ülestõusu põhiallikas, ning eesti kirjasõnasse oli jõudnud esimesi teateid kunagisest suurest mässust.
Bornhöhe toetus eeskätt Russowi (1578) ja Kelchi (1695) kroonikale. Ehtsa kirjanikuvaistuga sidus ta napid teated suurest mässust nooruki unistusega kangelaseks saada ning tulemuseks oli eesti ajalooproosa algus. Tema loo peategelane on eraktalupoeg Jaanus, kellest pärast saatuse lööke saab rahvajuht Tasuja – mõlemal nimel on meie teadvuses Bornhöhe patent.
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Tasuja, Eduard Bornhöhe, Ilukirjandus ja Kunst 1945Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Ilukirjandus: eesti kirjandus alla viimati lisatud:
Friedrich Reinhold Kreutzwald, Eesti rahva ennemuistsed jutud,
Eesti Raamat, 1978, hind: 28,00 eurot
Teet Kallas, Janu,
Eesti Raamat, 1983, hind: 4,00 eurot
Rait Toompere, Kunstimaja,
Kirjastus Bertram, 2023, hind: 20,00 eurot
Nasta Pino, Seal, kus rukkiväli,
Petrone Print, 2011, hind: 7,00 eurot
Oskar Luts, Kevade. Pildikesi koolipõlvest I ja II,
Perioodika, 1982, hind: 7,50 eurot
Karl Ristikivi, Hingede öö. XX sajandi romaan,
Eesti Päevaleht, 2005, hind: 12,00 eurot
Herman Sergo, Randröövel (Näkimadalad järg),
Eesti Raamat, 1988, hind: 4,00 eurot
Herman Sergo, Rukkirahu,
Eesti Raamat, 1990, hind: 3,00 eurot
Richard Roht, Elutee,
Eesti Raamat, 1985, hind: 2,40 eurot
Arno Kasemaa, Rannamännid I,
Eesti Raamat, 1986, hind: 6,00 eurot
Ilukirjandus: eesti kirjandus all on 4399 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!